20 Haziran 2008, Cuma 08:47:14

SunExpress'te dur durak yok!

İzmir'den başlattığı doğrudan uçuşlarla Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren ve 2007'de sipariş ettiği 4 yeni Boeing 737-800 uçağından sonuncusunu bu ay Adnan Menderes Havalimanı'nda düzenlenen törenle teslim alan SunExpress, dört ayda 1 milyon yolcuya ulaştı.
  • kars bakü uçakları 11 temmuta başlıyor kars antalya uçuşları düşünürmüsünüz.
  • Değerli yöneticiler.biz dernek başkanları. sık sık memleketlerimize gidiyoruz.kars sabiha gökcen seferleriniz az. izmir seferleriniz az.hatta en büyük ihtiyaç kars bursa.değerli yöneticiler eyer burdan sizlere ulaşabilirsek çok memnun oluruz.allah yolunuzu açık tutsun.kars.izmir ve bursa seferlerini unutmayın.tekrar saygılar.
  • Ben de biliyorum ki DLR sinavini gecemeyen bir cok pilot su an thy egitim de bu da thy pilot aliminda ne kadar secici oldugunun kaniti
  • DLR testi üniversite mezunu pilotlara yapılan lise düzeyindeki bir test değildir. DLR testi 1970'lerde kurulmuş olan Alman Havacılık ve Uzay Psikolojisi Kurumu (DLR) tarafından yapılan İngilizce, Matematik, Fizik gibi bir pilotun ihtiyaç duyabileceği temel bilgilerle pilotun zihinsel becerilerinin ve el-göz koordinasyonunun sınandığı testler silsilesidir (13-14 ayrı test vardır). Lufthansa'da pilot olarak işe başlamak için DLR'ın hazırladığı bu testlerden geçmek zorunlu. Doğal olarak %50'si Lufthansa'nın olan SunExpress'de de bu prosedür mevcut. Haa bu testleri bu ciddiyetle benim güzel ülkemde yapabilecek bir kurum var mı? Maalesef yok. Olsaydı SunExpress de iş başvurusunda bulunan bütün pilotları Hamburg'a taşıyıp orada otelde konaklatıp sonra da geri getirmek zorunda kalmazdı (Bütün bu masraflar da tamamen şirketten). SunExpress'in yaptığı işe başvuranlar arasından işe en uygununu seçmek için yapılan bir uygulama ve sadece SunExpress'i bağlar. İş başvurularından bile para alan havayolu şirketlerine ithaf olunur.

Filo 25 uçağa ulaşacak

SunExpress, TC-SNG koduyla tescil edilen yeni uçağını, İzmir merkezli uçuşlarında kullanacak. SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, sektördeki ekonomik risklere rağmen, başarılı şekilde büyümeye devam ettiklerini belirterek, "2007'deki performansımızı takiben bu yıla da olumlu sonuçlarla başladık. ilk 4 ayda yolcu sayımız, geçen yıla göre yüzde 21.8 artarak 1 milyonu aştı. Petrol fiyatlarının ulaştığı nokta ortada. Ancak SunExpress, daha fazla yolcuya hizmet götürerek pazarını büyütüyor ve bu riskleri azaltıyor. Filomuzu daha da büyütüp, 2010'a kadar 25 uçağa ulaşacağız. Bunlar SunExpress'in ve sektörün geleceğine olan inancımızın bir göstergesidir" diye konuştu.

SunExpress Ege Koordinatörü Ömer Vanlı ise havacılık sektöründe yeni uçakların her zaman heyecan yarattığını belirterek, en büyük atılımlannı İzmir'le birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi.

SunExpress'te dur durak yok!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Rumuz ~ 10 yıl önce
kars bakü uçakları 11 temmuta başlıyor kars antalya uçuşları düşünürmüsünüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.A.I derneği ~ 10 yıl önce
Değerli yöneticiler.biz dernek başkanları. sık sık memleketlerimize gidiyoruz.kars sabiha gökcen seferleriniz az. izmir seferleriniz az.hatta en büyük ihtiyaç kars bursa.değerli yöneticiler eyer burdan sizlere ulaşabilirsek çok memnun oluruz.allah yolunuzu açık tutsun.kars.izmir ve bursa seferlerini unutmayın.tekrar saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doktor ~ 10 yıl önce
Ben de biliyorum ki DLR sinavini gecemeyen bir cok pilot su an thy egitim de bu da thy pilot aliminda ne kadar secici oldugunun kaniti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
DLR testi üniversite mezunu pilotlara yapılan lise düzeyindeki bir test değildir. DLR testi 1970'lerde kurulmuş olan Alman Havacılık ve Uzay Psikolojisi Kurumu (DLR) tarafından yapılan İngilizce, Matematik, Fizik gibi bir pilotun ihtiyaç duyabileceği temel bilgilerle pilotun zihinsel becerilerinin ve el-göz koordinasyonunun sınandığı testler silsilesidir (13-14 ayrı test vardır). Lufthansa'da pilot olarak işe başlamak için DLR'ın hazırladığı bu testlerden geçmek zorunlu. Doğal olarak %50'si Lufthansa'nın olan SunExpress'de de bu prosedür mevcut. Haa bu testleri bu ciddiyetle benim güzel ülkemde yapabilecek bir kurum var mı? Maalesef yok. Olsaydı SunExpress de iş başvurusunda bulunan bütün pilotları Hamburg'a taşıyıp orada otelde konaklatıp sonra da geri getirmek zorunda kalmazdı (Bütün bu masraflar da tamamen şirketten). SunExpress'in yaptığı işe başvuranlar arasından işe en uygununu seçmek için yapılan bir uygulama ve sadece SunExpress'i bağlar. İş başvurularından bile para alan havayolu şirketlerine ithaf olunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000