25 Kasım 2016, Cuma 16:08:57

SunExpress’in yeni CEO’su Jens Bischof

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in yeni CEO’su Jens Bischof oldu. SunExpress Yönetim Kurulu, Jaan Albrecht’in kendi isteğiyle ayrılma kararından sonra boşalan göreve, 1 Ocak 2017'den itibaren geçerli olmak üzere Lufthansa Group’un ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jens Bischof’u atadı.
  • Pegasus'a da sektörde yetişmiş ilgili/bilgili bir CEO lazım, Yazık! market müdürü ile iş yapmaya çalışıyorlar?
  • Mükemmel bir tercih, artık sırtı yere gelmez. Hoşgeldiniz efendim.
  • Bu işi beceremiyorsunuz.Bu şirket son dört yıldır tarihinde görmediği kadar kar etti.Bu beşinci sene komple ekibi değiştirdiniz.Al işte gelinen nokta ortada.Bu yıl personele bonus yok.Bu sizin eseriniz.
  • Sunex- thy centilmenlik devam ediyor mu?

Türk Hava Yolları ve SunExpress’in Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, konuyla ilgili bilgi vererek, “Jens Bischof’un bu görevi kabul etmesinden büyük memnuniyet duyduk. SunExpress, kendisinin, turizm sektöründeki deneyimlerinden ve havacılık konusundaki geniş bilgisinden faydalanacaktır. Böylesine önemli bir deneyime sahip birini aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere, SunExpress’i önemli pazarlarda büyüteceğine inanıyoruz.”

Jens Bischof (51) Deutsche Lufthansa’nın Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda Lufthansa Group’un bütün uçuşlarının satışlarından sorumlu olarak görev yaptı. Bischof, aynı zamanda Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Frankfurt’taki bütün ticari operasyonları yönetti. Bütün bunlara ek olarak Lufthansa Alman Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

Jens Bischof Kimdir?

Jens Bischof, 5 Kasım 1965’te Frankfurt’ta doğdu.  Redsburg’ta İş Yönetimi Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden (AKAD) mezun oldu. Daha sonra,  Kanada, Montreal’de McGill Üniversitesi’nde yönetim konusunda yüksek lisans yaptı.

Jens Bischof, kariyerine 1990’da Lufthansa Cargo’da başladı. Farklı bölümlerde ve pozisyonlarda çalıştıktan sonra, 2005 Mart’ta İsviçre Hava Yolları’nın Lufthansa Group’a entegrasyonunu koordine etti. Bischof, 2006’da Lufthansa Amerika’dan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı ve beş yıl boyunca Kuzey ve Latin Amerika’da operasyonları yönetti.

Jens Bischof, aynı zamanda,  Lufthansa AirPlus Hizmetleri GmbH’de,  Miles & More GmbH’de ve SN Airholding’de (Belçika) Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığı, JetBlue Hava Yolları’nın (New York) Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı. Jens Bishof, güncel olarak, Almanya Turizm Endüstrisi Federal Derneği’nin Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığı, Alman Ulusal Turizm Bürosu’nun Yönetim Kurulu üyeliğini yapmakta.

SunExpress’in yeni CEO’su Jens Bischof

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Ahmet ~ 2 yıl önce
Pegasus'a da sektörde yetişmiş ilgili/bilgili bir CEO lazım, Yazık! market müdürü ile iş yapmaya çalışıyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Her Bischog ~ 2 yıl önce
Mükemmel bir tercih, artık sırtı yere gelmez. Hoşgeldiniz efendim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beceriksizler ~ 2 yıl önce
Bu işi beceremiyorsunuz.Bu şirket son dört yıldır tarihinde görmediği kadar kar etti.Bu beşinci sene komple ekibi değiştirdiniz.Al işte gelinen nokta ortada.Bu yıl personele bonus yok.Bu sizin eseriniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başarılar ~ 2 yıl önce
Sunex- thy centilmenlik devam ediyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000