28 Nisan 2008, Pazartesi 15:06:14

SunExpress’ten PİLOT AÇIKLAMASI

SunExpress Havayolları bugün AirportHaber’de yer alan “Sunexpress pilotu yolcuları uçaktan attı” haberinin ardından bir basın açıklaması yayınladı. İşte yayınlanan o basın açıklaması
  • Yıllardır bu sektörün içindeyim.Ailemde kamuda üst düzey yönetici olmak üzere bir çok ara düzey idareci bulunmasına ragmen,ben kaptan milleti kadar kibirli kendilerinden baska tüm insanları ikinci sınıf gören bir topluluk daha görmedim. hadi ben anlayamadım sebebi anlayan varmıdır rica ediyorum banada anlatsın.nedir bu ayrıcalık!!!
  • Başlık Airport habere yakışmamış:Eğer sizler bir havacı gibi olaya bakamıyorsanız. Biz ne yapalım.
  • Sizlerinde haber başlığınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor. "pilot yolcuları kovdu" haber başlığınız yerine halkımızı bilgilendirme amaclı bu konuya dikkat çekme amaçlı başlık kullanılmalıydı. Kaptan tartışma/kavga çıkaran grubu uçuşa kabuletmeme yetkisini kullandı gibi... değil mi?
  • Ulusal ve uluslararası yasalara göre kaptanın lüzum gördüğü herhangi bir yolcuyu indirme-uçuşa kabuletmeme yetkisi vardır. Ancak halkımız havayolu seyahatine daha yeni alışmaktadır. Bu geçiş dönemi sancılı olacaktır. Ne de olsa köy otobüsü zeytinburnu dolmuşu kültüründen kurtulması zaman alacaktır.

27 Nisan 2008 Pazar günü saat 19:20’den Adana’dan İstanbul Sabiha Gökçen’e hareket etmesi gereken uçağımız, operasyonel sebeplerden ötürü 2 saat 40 dakikalık bir rötar yapmıştır. Rötara uçağın önceki seferlerinde gerçekleşen gecikmeler yol açmıştır, herhangi bir teknik arıza söz konusu değildir.

 

Kaptan Pilotumuz, küçük bir yolcu grubunun kalkış öncesinde kabin içerisinde istenmeyen olaylara neden olmaları sebebiyle, diğer yolcuların güvenliğini sağlamak maksadıyla uçağı terminale geri döndürmüş ve olaya karışan yolcuların polis eşliğinde uçaktan inmelerini sağlamıştır. Bu sürecin tamamlanmasını takiben uçağımız seferine başlayarak İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaşmıştır.

 

SunExpress’in bir numaralı önceliği yolcularının emniyetidir. Bu nedenle ekiplerimiz, yolcu ya da uçuş emniyetini tehdit edecek bir durumla karşılaştıklarında, ilgili ulusal ve uluslararası güvenlik prosedürlerini taviz vermeden uygulamaktadır.

 

Uçakta ve havalimanında bekledikleri süre boyunca, yolcularımızın tüm ihtiyaçları şirketimiz tarafından karşılanmıştır. 

 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla

SunExpress

SunExpress’ten PİLOT AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

aca73 ~ 10 yıl önce
Yıllardır bu sektörün içindeyim.Ailemde kamuda üst düzey yönetici olmak üzere bir çok ara düzey idareci bulunmasına ragmen,ben kaptan milleti kadar kibirli kendilerinden baska tüm insanları ikinci sınıf gören bir topluluk daha görmedim. hadi ben anlayamadım sebebi anlayan varmıdır rica ediyorum banada anlatsın.nedir bu ayrıcalık!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEMIRKUS ~ 10 yıl önce
Başlık Airport habere yakışmamış:Eğer sizler bir havacı gibi olaya bakamıyorsanız. Biz ne yapalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIRBERK ~ 10 yıl önce
Sizlerinde haber başlığınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor. "pilot yolcuları kovdu" haber başlığınız yerine halkımızı bilgilendirme amaclı bu konuya dikkat çekme amaçlı başlık kullanılmalıydı. Kaptan tartışma/kavga çıkaran grubu uçuşa kabuletmeme yetkisini kullandı gibi... değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIRBERK ~ 10 yıl önce
Ulusal ve uluslararası yasalara göre kaptanın lüzum gördüğü herhangi bir yolcuyu indirme-uçuşa kabuletmeme yetkisi vardır. Ancak halkımız havayolu seyahatine daha yeni alışmaktadır. Bu geçiş dönemi sancılı olacaktır. Ne de olsa köy otobüsü zeytinburnu dolmuşu kültüründen kurtulması zaman alacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000