28 Mayıs 2013, Salı 10:38:47

SUNEXPRESS ÜCRETLERİ SABİTLEDİ

Uçak içi satışlarda yeni bir politika izleyen SunExpress, ürün guruplarına göre yiyecek-içeceklerde indirime giderek ücretleri sabitledi.
  • yılda 4 5 kez sunex le uçuyorum herşey yolunda gibi kabin ekibi gayet güleryüzlü anonlar çok güzel ikramlarıda iyi ewet ücretli ama ödediğiniz bilet parasıyla karşılaştırdığınızda çok uygun gibi.iç politikayı bilemeyiz ama uçuşlar oldukça iyi.kahveleri çokgüzel..
  • Yapılan haberlerle yorumlar çok farklı.Yorumları okudum da hep çalışanlar dert yanmış.Ne kadar ilginç bir durum.Acaba sizler burada yazdığınız bu durumları şirket içinde dile getiremiyormusunuz ki burada yazıyorsunuz? yada getirdiğiniz halde kimse bunları dikkate almıyor. Eğer bu yazılanlar doğru ise SXS bitmişde ağlayanı yok.
  • Sxs çalışanları öyle ki piyasanın en az ücretini almasına rağmen en verimli halde çalışıyor. Motivasyonu çözemedim, çalıanı hep beklenti içinde bırakmak olabilr. Bu şirketin eğitimi de insancıl aklaşımı da çok iyi derecede, daha da iyi olmasını isterim. Lakin gün gelip maddi beklentiler karşılamadığından kopmalar başlayınca(tek tük sinyalleri var), vereceği hiçbir söz ve para insanları durduramayacak, umarım öyle olmaz.
  • Ben bilmem tgs veya başka bir yer hizmetleri şirketini. Ben biletimi tgs den değil sun expres ten almışım bu onun sorunu

Türk Havayolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yolcuların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen uçak içi yiyecek-içecek satış fiyatlarında yolcunun avantajına olacak bir şekilde düzenlemeye gidiyor. Haziran ayı ile başlayacak bu yeni uygulama, havacılık sektöründe yeni konsept yaratan SunExpress, özel ürünler dışında, tüm uçak içi yiyecek ve içecek fiyatlarını ürün guruplarına göre 1 € (Avro), 2 € ve 3 €’ya çekiyor.

Uçak içi satışlarda devrim niteliği taşıyan bu yeni konsept ile çay, su, atıştırmalıklar ve çerezlerin fiyatları, iç hatlarda 6 TL’den 2,5 TL’ye, dış hatlarda ise 2 €’dan 1 €’ya çekildi. Bu uygulama ile SunExpress yolcuları sokakta herhangi bir kafede ödediklerinden daha fazla ödemeyecekler. 

Uygulamaya göre, alkolsüz içecekler, iç hatlarda 6 TL’den 5 TL’ye, dış hatlarda 2.5 €’dan 2 €’ya, alkollü içecekleri de iç hatlarda 10 TL’den 7.5 TL’ye, dış hatlarda 4 €’dan 3 €’ya; kaşarlı simit, simit sandviç ve açma sandviç ise iç hatlarda 10 TL’den 7.5 TL’ye çekildi. Dış hatlarda yeni satılmaya başlanan kaşarlı simit, simit sandviç ve açma sandviç ise 3 €’dan satılacak.  (Tablo Aşağıda)

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın bu uygulama ile alışıla gelmiş anlayışı değiştirdiklerini belirterek, “Yolcuların, havaalanlarından başlayarak uçak içi satışlara kadar, yiyecek ve içecek fiyatlarının yüksekliği konusunda şikayetleri vardı. Biz de bu şikayetleri dikkate alarak bütün uçaklarımızda yeni bir uygulama başlattık. Artık yolcularımız yol kenarında bir kafede oturup soğuk bir şeyler içtiklerinde ya da bir büfeden atıştırmalık aldıklarında ne kadar ödüyorlarsa aynı parayı ödeyecekler - hatta bazı yerlere göre daha azını ödeyecekler” dedi.

“Bu uygulama ile uçak içi satışların pahalı olduğunu düşünen yolcularımız artık bütçelerine göre rahatlıkla yiyip içecekler” diyen Aydın, “Amacımız insanların kendilerini rahat hissetmeleri. Bu uygulama Türkiye’de ilk defa yapılıyor ve bununla ‘uçak içi satışlar pahalı’ düşüncesini yıkmak istiyoruz. İnsanlar artık uygun fiyatlara bilet alıp, yine aynı şekilde uçak içinde uygun fiyatlara yiyip içebilecekler” dedi.

SUNEXPRESS ÜCRETLERİ SABİTLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

okuyucu ~ 5 yıl önce
yılda 4 5 kez sunex le uçuyorum herşey yolunda gibi kabin ekibi gayet güleryüzlü anonlar çok güzel ikramlarıda iyi ewet ücretli ama ödediğiniz bilet parasıyla karşılaştırdığınızda çok uygun gibi.iç politikayı bilemeyiz ama uçuşlar oldukça iyi.kahveleri çokgüzel..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flyman ~ 5 yıl önce
Yapılan haberlerle yorumlar çok farklı.Yorumları okudum da hep çalışanlar dert yanmış.Ne kadar ilginç bir durum.Acaba sizler burada yazdığınız bu durumları şirket içinde dile getiremiyormusunuz ki burada yazıyorsunuz? yada getirdiğiniz halde kimse bunları dikkate almıyor. Eğer bu yazılanlar doğru ise SXS bitmişde ağlayanı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SIkıntı ~ 5 yıl önce
Sana katılıyorum Flyman!Allah bu şirkete düşürmesin kimseyi
Khn ~ 5 yıl önce
Sxs çalışanları öyle ki piyasanın en az ücretini almasına rağmen en verimli halde çalışıyor. Motivasyonu çözemedim, çalıanı hep beklenti içinde bırakmak olabilr. Bu şirketin eğitimi de insancıl aklaşımı da çok iyi derecede, daha da iyi olmasını isterim. Lakin gün gelip maddi beklentiler karşılamadığından kopmalar başlayınca(tek tük sinyalleri var), vereceği hiçbir söz ve para insanları durduramayacak, umarım öyle olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bavul sorunu ~ 5 yıl önce
Ben bilmem tgs veya başka bir yer hizmetleri şirketini. Ben biletimi tgs den değil sun expres ten almışım bu onun sorunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000