08 Mart 2017, Çarşamba 16:22:06

SunExpress uçağına yıldırım çarptı

İzmir-Hamburg seferini yapan Sunexpress Havayolları uçağına yıldırım çarptı, uçak havadan geri döndü.
  • Ben bu ucakla seyahat ediyordum. Olay aynen "Yine bilip bilmeden konusanlar" in bahsettigi gibi oldu. Ucak yoluna devam edebilecekti ancak varis noktasinda teknik destek olmadigindan geri donus yapildi.
  • Damlamis yine gazoz uzmanlar, oraya kadar niye gitmismis, ucaga yildirim carpinca cogu zaman acil inis hatta divert gerekmez, varis meydanina kadar gidebilir ucak, yildirim cogu zaman ucagin herhangi bir sistemine zarar vermeden faraday kafesi ilkesine gore ucagi terk eder, ancak indikten sonra muhakkak teknik anlamda incelenmesi gerekir, tamamen tahmin ediyorum, yoldayken teknik ile temas kurulmus ve varis meydaninda bu destegin alinamayacagi ya da gec kalacagi anlasilinca geri donulmus olabilir.
  • Hani kapanıyordu sunex
  • Bos bos konusmayin Turkiyenin en guvenilir havayolu sirketi SUNEXPRESS.

 İzmir-Hamburg seferini yapan Sunexpress Havayolları uçağına yıldırım çarptı, uçak havadan geri döndü.

İzmir’den Hamburg’a gitmek için havalanan Sunexpress Havayolları’na ait TC-SEK kuyruk tescilli uçağa yıldırım isabet etti.

Bulgaristan hava sahası üzerindeki Boeing 737-800 tipi uçağın kaptan pilotu İzmir’e dönme kararı aldı. Uçak İzmir’e sorunsuz şekilde inişini gerçekleştirdi. Uçakta teknik kontrollerin yapıldığı öğrenildi.

SunExpress uçağına yıldırım çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

durl ~ 1 yıl önce
Ben bu ucakla seyahat ediyordum. Olay aynen "Yine bilip bilmeden konusanlar" in bahsettigi gibi oldu. Ucak yoluna devam edebilecekti ancak varis noktasinda teknik destek olmadigindan geri donus yapildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine bilip bilmeden konusanlar ~ 1 yıl önce
Damlamis yine gazoz uzmanlar, oraya kadar niye gitmismis, ucaga yildirim carpinca cogu zaman acil inis hatta divert gerekmez, varis meydanina kadar gidebilir ucak, yildirim cogu zaman ucagin herhangi bir sistemine zarar vermeden faraday kafesi ilkesine gore ucagi terk eder, ancak indikten sonra muhakkak teknik anlamda incelenmesi gerekir, tamamen tahmin ediyorum, yoldayken teknik ile temas kurulmus ve varis meydaninda bu destegin alinamayacagi ya da gec kalacagi anlasilinca geri donulmus olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shop ~ 1 yıl önce
Hani kapanıyordu sunex

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 1 yıl önce
Bos bos konusmayin Turkiyenin en guvenilir havayolu sirketi SUNEXPRESS.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000