24 Ocak 2009, Cumartesi 16:37:55

SUNEXPRESS PİLOTUNA ÇİRKİN SALDIRI!

Antalya'da, uçak kalkarken sorun çıkarıp hostesle tartıştığı gerekçesiyle pilot tarafından uçaktan atılan kuyumcu Hüseyin Özen, intikamını pilotu dövdürerek aldığı iddia edildi…
  • Benım dogdugum yer burası doydugumda. Ben anasız yasarım Ben babasız yasarım ben cocugum olmadan yasarım MA VATANSIZ YASAYAMAM. işte sen bunu anlamamıssın TASMA TAKMA GURBETCCILER RUMUZLU
  • Bazılarının kuyruk acısı var galiba sun expressle.ne oldu almadılar mı sizi sun expresse.Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş siz daha çok ağzı açık izlersiniz sun expressi
  • Ben de bir gurbetciyim,bu bana ve benim gurbetcilere HAKARETTIR.Densiz yorumcu Fly-Q,önce bunu bilmen lazim.Biz gurbetciler olamasa idi,yine 50 CENTE muhtac olurdun.Bizlerin yatirimlari ile bize tasma takiyorsun.Senin gibi okumus cahiller,ancak bu düsüncelere sahiptir.Biz Gurbette Ülkemizi ve Dinimizi temsil ederken,senin gibi düsünenler,bizim iyi niyetimizi sömürdügünüz gibi,yolladigimiz Turistleride kaziklamaktan geri kalmadiniz.Tasmanin kime layik oldugunu okuyuculara birakiyorum.Size tavsiyem AYNAYA BIR BAKINIZ.
  • kaptana karşı kaba kuvvet uygulanması tabii ki yanlış. ancak herşeyi tetikleyen bir neden vardır. burdaki olayda haberden anladığımız kadarıyla kabin amirinin işi çözmek için gayret sarf etmek yerine işi kokpit'e havale etmesidir.

Uçuş sonrasında evine giderken pilot Gökhan Dinçer’i dövdürdüğü iddia edilen Hüseyin Özen, gözaltına alınmasına rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

22 Ocak günü yaşanan olay şöyle gelişti:

Saat 13.15’te kalkması planlanan ve Antalya-Frankfurt seferini yapacak olan SunExpress uçağında bulunan kuyumcu Hüseyin Özen, uçak kalkışa hazırlandığı sırada kabin amirinden yerinin değiştirilmesini istedi. Kabin amiri de uçak havalandıktan sonra bu isteği yerine getireceğini söylemesine rağmen Özen hemen değiştirilmesini isteyip, uçuş kartlarını buruşturarak kabin amirinin yüzüne fırlattı.

Kabin amiri durumu kaptan pilot Gökhan Dinçer’e bildirince, Dinçer polis çağırarak yolcunun uçaktan indirilmesini istedi. Polis tarafından uçaktan indirilen Özen, kabin amiri ve pilota ‘bunun hesabını sizden soracağım’ diyerek uçaktan indi.

Aynı gün 23.25’te Antalya’ya inen uçuş ekibi, tehdidi de hesaba katarak iç hatlar terminalinden çıkış yaptı. Servis aracıyla Onat Caddesi’ndeki evinin önünde inen pilot Gökhan Dinçer, evine gireceği sırada BMW marka otomobilden inen 4 kişinin saldırısına uğradı. Kafasına ve yüzüne darbe alan Dinçer’in bağırmasıyla komşuları olay yerine koştu. Pilotu darp eden 4 kişi ise aynı araca binerek olay yerinden uzaklaştı.pilot

Komşuları tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Gökhan Dinçer, hastane polisine verdiği ifadede kendisi döven kişilerin Hüseyin Özen ve adamları olduğunu söyledi.

Bu ifade üzerine Belek’te kuyumculuk yapan Hüseyin Özen, polis tarafından aranmaya başladı. Almanya’ya gideceği öğrenilen Özen, Antalya Havalimanı’nda yakalanarak göz altına alındı.

Savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edilen Özen, mahkemede verdiği ifadede olayla bil ilgisi olmadığını söyledi. Mahkeme Hüseyin Özen’in tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

Olayın ardından açıklamada bulunan Özen şunları söyledi;
 
"22 Ocak Perşembe günü SunExpress'in XQ140 sefer sayılı uçağına binmek için check-in yaptırdım. Polis kontrolünü geçtik. Yanımda bir müşterim vardı. Onunla Stutgart'a gidecektik. Oturma yerimiz 2-A ve 2B'ydi. Biraz geç girdik. Yerimizde oturan yolcu olduğunu gördük. Oturan beyefendiye biletimi gösterdim ve kalkmasını rica ettim. Kabin amiri devreye girdi, `Geçin arkada kalan boş bir yere oturun, sonra değiştiririz' dedi. Ben de boarding kartımı suratına fırlattım. `Burası belediye otobüsü mü?' diye de bağırdım. 5 dakika sonra uçaktan inmem gerektiğini söylediler. Bir gün sonra yine SunExpress'le gitmek için tekrar bilet aldım. Havalimanına geldim. Beni gözaltına aldılar. Dayak olayının olduğu gece evimdeydim. Mahkeme, beni serbest bıraktı. Pilotu ben dövdürmedim” dedi.

Kaynak: Hürriyet İnternet

SUNEXPRESS PİLOTUNA ÇİRKİN SALDIRI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Ulee ~ 10 yıl önce
Benım dogdugum yer burası doydugumda. Ben anasız yasarım Ben babasız yasarım ben cocugum olmadan yasarım MA VATANSIZ YASAYAMAM. işte sen bunu anlamamıssın TASMA TAKMA GURBETCCILER RUMUZLU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kuyruk acısı ~ 10 yıl önce
Bazılarının kuyruk acısı var galiba sun expressle.ne oldu almadılar mı sizi sun expresse.Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş siz daha çok ağzı açık izlersiniz sun expressi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 10 yıl önce
Ben de bir gurbetciyim,bu bana ve benim gurbetcilere HAKARETTIR.Densiz yorumcu Fly-Q,önce bunu bilmen lazim.Biz gurbetciler olamasa idi,yine 50 CENTE muhtac olurdun.Bizlerin yatirimlari ile bize tasma takiyorsun.Senin gibi okumus cahiller,ancak bu düsüncelere sahiptir.Biz Gurbette Ülkemizi ve Dinimizi temsil ederken,senin gibi düsünenler,bizim iyi niyetimizi sömürdügünüz gibi,yolladigimiz Turistleride kaziklamaktan geri kalmadiniz.Tasmanin kime layik oldugunu okuyuculara birakiyorum.Size tavsiyem AYNAYA BIR BAKINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilmeez ~ 10 yıl önce
kaptana karşı kaba kuvvet uygulanması tabii ki yanlış. ancak herşeyi tetikleyen bir neden vardır. burdaki olayda haberden anladığımız kadarıyla kabin amirinin işi çözmek için gayret sarf etmek yerine işi kokpit'e havale etmesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000