11 Aralık 2015, Cuma 11:55:00

Sunexpress Öger Türk arasında bomba gelişme

Almanya’nın en büyük Türk tur operatörü olan Öger Türk Tur ile Sunexpress Havayolları arasında anlaşmazlık çıktı.
  • Satilan biletlere ne olacak peki...
  • Vural bey maaslarimiz nezaman ödenecek tam olarak 3 aylık maaslarimiz patladi bir şey yok ki etrafta ..?.
  • Yorumları teker, teker okudum haklı yanlar var, haksız yanlarda var. Ögerin en büyük hatası yılların markasını dünya devine satarak başladı. daha sonra baktı olmuyor 2. kez şirket kurdu ve adına V.Ö dedi, bundan en çok rahatsızlık duyan Firmada Ögeri satın alan Dünya devi Firma oldu ve tabi bu dev piyasada bazı önlemler almaya başladı Otel anlaşmalarını yaparken V.Ö oda almamasını istedi bir çok Otelde buna sıcak baktı, sıcak bakmayan Otellere 2.şart koydu Oda fiyatlarında fiyat düşürmemeleriydi bunu kabul etmek zorunda kaldı Otelciler ve V.Ö ye yüksek fiyat vermeye başladılar, hiç bir zaman zamanında aldığı fiyatları alamadı bir daha böylelikle bir çok yerde pahalı kaldı. hiç bir Oteli kapatamadı çünkü otelciler güvenmedi odaları satabileceklerine inanmadılar. elindeki Altın yumurtlayan Tavuğu ÖGER gibi bir markayı elin İngilizine satıyorsun sonra Vural Öger diye şirket kuruyorsun eee bu şirket tutarmı? tutmaz tabi.
  • Arkadaslar yazilarinizi malesef okudum ve üzüldüm. Sunu bilinki ne ekersen onu bicersin. Öger e acidim. Oda eskiden coookk acentanin hesabi döndü diye sistemi kapatti. Ama herkesin icerde teminati vardi bunlari unuttu. Gün geldi yaptigini buldu.Sunada gelelim Öger türk tur olmazsa piyasa bu kadar rahat olmazdi. Internet hizmet bedeline bak kardesim XQ nun ondan sonra düsün. Öger in kendi ucaklarinda ne acaba???? bu birincisi XQ güvenme hele hele bastaki kisiye eski hali bir ben bilirim eline imkan gecmesin. Frankfurt daki ufacik acentayi nasil büyüttü cocuklari ile birlikte neyse.... XQ nun amaci ÖGER piyasadan yok etmek ve kendi adamlarini öne cikarmak ve daha sonra Pegasus gibi olmak. O zaman vay halinise vayyyy. Hizmet bedeli sifir ile bilet satmaya baslar internette daha sonra der üc bes koltuk bisey olmaz ve daha on onbes koltuga cikar daha sonra sonbahar yapragi gibi tek tek dökülürsünüz. Simdiden Allah yardimciniz olsun ve Sunu unutmayin simdi birlik zamani

Almanya’nın en büyük Türk tur operatörü olan Öger Türk Tur ile Sunexpress Havayolları arasında anlaşmazlık çıktı. Sunexpress, Öger Türk Tur’un satış panelini kapattı. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre Öger Türk Tur’un milyonlarca Euro borcunu ödememesi üzerine Sunexpress böyle bir yolu tercih etti.

Sunexpress Havayolları ile Öger Türk Tur arasında kıyamet koptu. Almanya’nın en büyük Türk tur operatörü olan Öger Türk Tur, yaklaşık 20 milyon euro borcunu ödeyemeyince Sunexpress Havayolları da satışları tek taraflı olarak askıya aldı.

Sunexpress Havayolları’nı böyle bir tedbir almaya zorlayan süreç şöyle başladı. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre Öger Türk Tur, Sunexpress Havayolları biletlerini sattıktan sonra ödemeleri yaklaşık bir sene sonra ödüyordu. Bir yıl Sunexpress’in parasını işleten Öger Türk Tur, aynı zamanda da yüzde 10 komisyon alıyordu.

Bu anlaşmanın Sunexpress Havayolları aleyhine olduğunu gören yönetim, geçtiğimiz aylarda anlaşmayı yenileyerek ödemelerin kısa süreli olması yönünde sözleşme yeniledi. Geçmiş döneme ait alacağın ise tahsilini yapmak istedi. Ancak Öger Türk Tur, alacağın taksitlendirilmesini istedi. Karşılıklı anlaşılarak ödemeler taksitlendirildi.

Yeni sözleşmeye göre hareket edileceğini bekleyen Sunexpress Havayolları, Öger Türk Tur’un hem taksit ödemesini hem de yeni satılan biletlerin parasını ödeyememesi üzerine olanlar oldu. Sunexpress Havayolları alacağın daha da artmaması için Öger Türk Tur’ın satış panelini kapattı.

Airporthaber’in ulaştığı Öger Türk Tur Genel Müdürü Selim Ataş, Sunexpress Havayolları ile aralarındaki problemi doğrularken, uzlaşmaya varmak için görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Öte yandan Sunexpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın da, Öger Türk Tur ile ilgili yaşanan sorunu inkar etmezken, rakamlar konusunda ayrıntı vermedi.

Çok sayıda acente da Airporthaber’i arayarak ödemelerini alamadıklarını, yabancı şirketlere de Öger Türk Tur’un borcu olduğunu iddia ettiler.

©Airporthaber.com

Sunexpress Öger Türk arasında bomba gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

baran ~ 1 yıl önce
Satilan biletlere ne olacak peki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehtap ~ 1 yıl önce
Vural bey maaslarimiz nezaman ödenecek tam olarak 3 aylık maaslarimiz patladi bir şey yok ki etrafta ..?.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Dost ~ 1 yıl önce
Yorumları teker, teker okudum haklı yanlar var, haksız yanlarda var. Ögerin en büyük hatası yılların markasını dünya devine satarak başladı. daha sonra baktı olmuyor 2. kez şirket kurdu ve adına V.Ö dedi, bundan en çok rahatsızlık duyan Firmada Ögeri satın alan Dünya devi Firma oldu ve tabi bu dev piyasada bazı önlemler almaya başladı Otel anlaşmalarını yaparken V.Ö oda almamasını istedi bir çok Otelde buna sıcak baktı, sıcak bakmayan Otellere 2.şart koydu Oda fiyatlarında fiyat düşürmemeleriydi bunu kabul etmek zorunda kaldı Otelciler ve V.Ö ye yüksek fiyat vermeye başladılar, hiç bir zaman zamanında aldığı fiyatları alamadı bir daha böylelikle bir çok yerde pahalı kaldı. hiç bir Oteli kapatamadı çünkü otelciler güvenmedi odaları satabileceklerine inanmadılar. elindeki Altın yumurtlayan Tavuğu ÖGER gibi bir markayı elin İngilizine satıyorsun sonra Vural Öger diye şirket kuruyorsun eee bu şirket tutarmı? tutmaz tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski dost ~ 1 yıl önce
Arkadaslar yazilarinizi malesef okudum ve üzüldüm. Sunu bilinki ne ekersen onu bicersin. Öger e acidim. Oda eskiden coookk acentanin hesabi döndü diye sistemi kapatti. Ama herkesin icerde teminati vardi bunlari unuttu. Gün geldi yaptigini buldu.Sunada gelelim Öger türk tur olmazsa piyasa bu kadar rahat olmazdi. Internet hizmet bedeline bak kardesim XQ nun ondan sonra düsün. Öger in kendi ucaklarinda ne acaba???? bu birincisi XQ güvenme hele hele bastaki kisiye eski hali bir ben bilirim eline imkan gecmesin. Frankfurt daki ufacik acentayi nasil büyüttü cocuklari ile birlikte neyse.... XQ nun amaci ÖGER piyasadan yok etmek ve kendi adamlarini öne cikarmak ve daha sonra Pegasus gibi olmak. O zaman vay halinise vayyyy. Hizmet bedeli sifir ile bilet satmaya baslar internette daha sonra der üc bes koltuk bisey olmaz ve daha on onbes koltuga cikar daha sonra sonbahar yapragi gibi tek tek dökülürsünüz. Simdiden Allah yardimciniz olsun ve Sunu unutmayin simdi birlik zamani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Men Dakka dukka ~ 1 yıl önce
Yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar
Esmeray ~ 1 yıl önce
nasıl bir kalp bıraktın bilir misin ardında bilir misin kırılan kalpler düzelmez asla dönüp de hiç baktın mı merak edip arkana eden bulur güzelim kalır sanma yanına

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000