18 Haziran 2010, Cuma 23:32:48

SUNEXPRESS LUFTHANSA'YA ÇARPTI

SunExpress'in içinde 179 yolcu ve 6 mürettebat bulunan Boeing 737-800 tipi uçağının Prag Havalimanı'ndan Antalya'ya hareketinden önce park halindeki Lufthansa uçağına çarptığı bildirildi
  • bilen var mi ???
  • Daha önceki mesajlarda DeepStall'un yazdığı doğruysa, 30 günde 105 saat uçuş normal ortalamaların üzerinde bir rakamdır. Bu şu anlama geliyor. Pilotlar da insandır. İnsan faktörü havacılıkta en önemli kaza unsurudur. Yoğun çalışma, günde dört kalkış ve iniş, yorgunluk problemini ortaya çıkarır ki, havacılık kazalarının %37 si bu nedenle meydana gelmektedir. Sizleri yolcu olarak bile bir günde 4 bacaklı bir uçuşta uçursak, yaklaşık 10-12 saat sonra kendisinizi yorgun ve bitkin hissedersiniz. Özellikle bir günün son uçuşunda dikkatler azalmış, refleksler yavaşlamış, sağlık kararlar yerine yanlış kararlar verilebilir. Bütün bu zayıf halkalar bir araya geldiğinde, en zayıf halkanın kopması ile de kaza meydana gelmektedir. Emniyetli uçuşlar..
  • Kozmonotlarınıza göz değmeğe başladı.....Arkadaşlar sakin olun Türkiye'mizin tek göz bebeği kozmonotlarımıza zevval gelmesin lütfen soyları tükenmektedir ......
  • Hatasız ...... kul olmaaaaaaaaazzz hatamla...... sev beniiiiiiiiiiiii....
SunExpress'in Boeing 737-800 tipi uçağının, Prag Havalimanı'ndan Antalya'ya hareketinden önce park halindeki Lufthansa uçağına çarptığı bildirildi.

SunExpress tarafından yapılan açıklamada; "SunExpress'in XQ5663 sefer sayılı uçağı, bugün Türkiye saatiyle 11:30 sıralarında Prag Havalimanı'ndan Antalya'ya hareketinden önce bir hadiseye karışmıştır. SunExpress'in, içinde 179 yolcu ve 6 mürettebat bulunan Boeing 737-800 uçağının winglet adı verilen kıvrık kanat ucu, uçak piste doğru ilerlerken Lufthansa'ya ait bir Airbus uçağının arka kuyruk kanadına çarparak zarar vermiştir.

SunExpress olarak, bu beklenmedik olay nedeniyle üzgün olmakla birlikte, SunExpress ve Lufthansa uçağında hiçbir yolcu ya da mürettabatın yaralanmamasından mutluluk duyuyoruz. Prag'da bir otelde misafir ettiğimiz yolcularımızı, bugün yerel saatle 21:15'te kalkacak bir başka uçakla Antalya'ya ulaştıracağız. SunExpress'in olayı araştırmak amacıyla kurulan ekipte yer alacağını ve tüm yasal prosedürleri yerine getireceğini bilgilerinize sunarız."
SUNEXPRESS LUFTHANSA'YA ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 8 yıl önce
bilen var mi ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Daha önceki mesajlarda DeepStall'un yazdığı doğruysa, 30 günde 105 saat uçuş normal ortalamaların üzerinde bir rakamdır. Bu şu anlama geliyor. Pilotlar da insandır. İnsan faktörü havacılıkta en önemli kaza unsurudur. Yoğun çalışma, günde dört kalkış ve iniş, yorgunluk problemini ortaya çıkarır ki, havacılık kazalarının %37 si bu nedenle meydana gelmektedir. Sizleri yolcu olarak bile bir günde 4 bacaklı bir uçuşta uçursak, yaklaşık 10-12 saat sonra kendisinizi yorgun ve bitkin hissedersiniz. Özellikle bir günün son uçuşunda dikkatler azalmış, refleksler yavaşlamış, sağlık kararlar yerine yanlış kararlar verilebilir. Bütün bu zayıf halkalar bir araya geldiğinde, en zayıf halkanın kopması ile de kaza meydana gelmektedir. Emniyetli uçuşlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kozmonotlarınıza göz değmeğe başladı.....Arkadaşlar sakin olun Türkiye'mizin tek göz bebeği kozmonotlarımıza zevval gelmesin lütfen soyları tükenmektedir ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hatasız ...... kul olmaaaaaaaaazzz hatamla...... sev beniiiiiiiiiiiii....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000