08 Ocak 2010, Cuma 17:30:50

"Sunexpress emin adımlarla ilerliyor"

Dünyada yaşanan ekonomik kriz havayolu şirketlerini vurdu. Ancak SunExpress yoluna emin adımlarla devam ediyor...
  • Yorumları okudum da şu sonuca vardım: Sanırım yorumcuların bir çoğu Sunexpress'e girmeyi başaramayan pilot adayları ki kendi başarısızlıklarını Sunexpress'ii baltalayarak örtbas etmek istiyorlar. Kedeninin ulaşamadığı ciğere munadar demesi gibi.
  • iyidir iyidir memleket kaliteyle tanıstı sayelerinde. SunExpress, Pegasus gibi sirketlere minnettar bu halk. Daha düne kadar otobüslerde sürünen insanımız ucaga hemen alısıverdide, rötardan sikayet etmeye basladı.Az ucakla yüksek kar diyen arkadas ucagın aylık kirasının 400 bin dolar oldugunu bilmiyor sanırım. Sirketler yerde yedek ucak bulunduramazlar rötarı önlemek icin. Ucak uctukca verimlidir. Ulkemizde bu is zor, bilen de konusuyor bilmeyende...
  • ne olmuş sun express'in yarısı lufthansanınsa. pgs de air Berlin'in ortağı. Almanya'da oturmuş milli kaynaklarımız elden gidiyor muhabbeti mi yapıyorlar...
  • adb 24 adinda hizmet veren call center de kimin hissesi olgunu bilen varmi sun express yöneticilerinden ?

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, ''Dünyada yaşanan ekonomik krizde bir çok hava yolu şirketi kapanma noktasına gelirken SunExpress son 2 yılda operasyonlarını yüzde 46 artırmış durumdadır'' dedi.

Say, Samsun Büyük Oteli'nde şirketin faaliyetleri hakkında yaptığı değerlendirmesinde SunExpress'in Türk ve Alman sivil havacılık şirketlerinin ortaklığında 20 yıldır faaliyet gösterdiğini söyledi.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın eşit ortaklığında Antalya merkezli şirketin ilk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştirdiğini ifade eden Say, ''Şirketimiz faaliyetlerini Alman ve Türk havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor'' dedi.

Şirketin 2001 yılında başlattığı Antalya Frankfurt uçuşlarıyla Türkiye'nin de yurt dışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu şirketi olma özelliğini de taşıdığını hatırlatan Say, ''O günden bu yana tarifeli uçuş sayısını da hızla artıran SunExpress, 2006 yılında açtığı İzmir'deki 2. merkeziyle iç hat seferlerine başlamış oldu. Şirketimiz bu özelliğiyle de İzmir'i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk hava yolu oldu.''

Şirketin üçüncü merkezini de 2008 yılında İstanbul Sabiha Gökçen'de açtığını ifade eden Say, SunExpress'in bir çok ülkeden toplam 1300 çalışanının da bulunduğunu kaydetti.

SunExpress'in 7 yaş ortalamasıyla 3855 koltuk kapasitesine sahip 20 uçağının bulunduğunu da hatırlatan Say, 2010 sonuna kadar filoya 6 Boing 737-800 daha ekleneceğini belirtti.

Şirketin 2008 yılını rekor büyüme rakamlarıyla kapattığını, 2009'un ilk 9 ayında da yolcu sayısını yüzde 29 artırarak yolcu sayısını yaklaşık 4 milyon 100 bine çıkardığını vurgulayan Say, aynı dönemde gelirini ise yüzde 6'lık artışla 329 milyon Avro'ya yükselttiğini ifade etti.

Dünya'da yaşanan ekonomik krizde bir çok havayolu şirketinin operasyonlarını durdurma noktasına geldiğini belirten Say, ''Dünya'da yaşanan ekonomik krizde bir çok hava yolu şirketi kapanma noktasına gelirken SunExpress son 2 yılda operasyonlarını yüzde 46 artırmış durumdadır. Faaliyetlerimizde otobüs yolcularının havayolu ulaşımına yöneldiğini hissediyoruz. Şirketimizin iç hat ve dış hat seferlerinde geçtiğimiz yılın ocak-eylül döneminde doluluk oranı yüzde 79.4 olarak gerçekleşirken bu dönemde uçuş sayısı 28 bin 246, uçuş saati ise 67 bin 800'e ulaştı'' dedi.

"Sunexpress emin adımlarla ilerliyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumları okudum da şu sonuca vardım: Sanırım yorumcuların bir çoğu Sunexpress'e girmeyi başaramayan pilot adayları ki kendi başarısızlıklarını Sunexpress'ii baltalayarak örtbas etmek istiyorlar. Kedeninin ulaşamadığı ciğere munadar demesi gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyidir iyidir memleket kaliteyle tanıstı sayelerinde. SunExpress, Pegasus gibi sirketlere minnettar bu halk. Daha düne kadar otobüslerde sürünen insanımız ucaga hemen alısıverdide, rötardan sikayet etmeye basladı.Az ucakla yüksek kar diyen arkadas ucagın aylık kirasının 400 bin dolar oldugunu bilmiyor sanırım. Sirketler yerde yedek ucak bulunduramazlar rötarı önlemek icin. Ucak uctukca verimlidir. Ulkemizde bu is zor, bilen de konusuyor bilmeyende...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ne olmuş sun express'in yarısı lufthansanınsa. pgs de air Berlin'in ortağı. Almanya'da oturmuş milli kaynaklarımız elden gidiyor muhabbeti mi yapıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
adb 24 adinda hizmet veren call center de kimin hissesi olgunu bilen varmi sun express yöneticilerinden ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000