01 Kasım 2011, Salı 14:32:46

SUNEXPRESS BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

2 havayolu şirketinden oluşan SunExpress, 2011’in ilk 9 ayında kuvvetli bir büyüme yakaladı.
  • ÇALIŞANLAR SENE SONUNDA BONUS ALACAK MI? ALAMAYACAK ÇÜNKÜ SUNEXPRESS ALMANYA ZARAR ETTİK DEĞECEK OLAN TÜRKLERE OLACAK DİMİİİ
  • desenize zarar ede ede büyüyor
  • sen bu yorumlara düşücek şirketmiydin sunexpress..........
  • hadi hadi sen calisirsin bu maasa,.....calismayanlar coktan cikip gitti (issiz cikanlar oldu).... Yuru be SXS maaslara eksi(-) zam begenmeyene similator.....hehehhe....
SunExpress yılın ilk 9 ayında yolcu sayısını %16 artışla 5.8 milyona, gelirlerini ise %33’lük artışla 504.8 milyon Euro’ya yükseltti.

SunExpress, 2011’in ilk 9 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine oranla %16 artışla toplam 5.8 milyon yolcu taşıdı. Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortaklığındaki kurumun SunExpress ve SunExpress Almanya şirketleri, toplamda %33’lük bir büyüme sağlayarak 504.8 milyon Euro gelir elde etti. SunExpress aynı dönemde, uçuş işletmede de tarihinin en büyük operasyonunu gerçekleştirdi ve yolcularına yaklaşık 40.000 uçuşta (+%12) 98.000 uçuş saati (+%19) hizmet verdi.

SunExpress’in CEO’su ve SunExpress Almanya’nın Genel Müdürü Paul Schwaiger, şirketin Eylül sonu sonuçlarıyla ilgili olarak,“Bu sonuçlar, operasyonumuzun optimal şekilde yürüdüğünü gösteriyor. Aldığımız iyi sonuçlar, Türkiye’nin turizm pazarına olan olağanüstü ilgi ve yaz sezonunda Almanya’dan Türkiye’nin 13 şehrine gerçekleştirdiğimiz direkt uçuşlardan kaynaklanıyor. Büyümemizi, yılın ilk 9 ayında bir önceki yıla oranla %33 artış göstererek toplamda 3.4 milyon yolcu taşıdığımız dış hat operasyonu destekliyor. Aynı dönemde iç hatlarda da ise bir konsolidasyonla 2.4 milyon yolcu taşıdık.“ dedi.

SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Turizm SunExpress’in ana iş alanını oluşturmaya devam ediyor. Ancak bunun yanında etnik turizm diye adlandırdığımız ve çok önemsediğimiz bir iş kolu daha büyümeye başladı. Almanya’da yaşayan Türk toplumunun Anadolu kentlerine havayoluyla ulaşım konusunda artan bir talebi var. SunExpress olarak Almanya’dan Türkiye’deki ana merkezlerimiz Antalya, İzmir ve İstanbul Sabiha Gökçen’in yanı sıra Adana, Ankara, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Samsun ve Trabzon’a da son derece cazip şartlarda direkt uçuşlar gerçekleştiriyoruz. Yılın ilk 3 çeyreğinde elde ettiğimiz iyi sonuçlar, pazarın bu uçuşlarımızı kabul ettiğini de kanıtlıyor.“ şeklinde konuştu.

SunExpress’in Anadolu kentleri ile Almanya arasında gerçekleştirdiği direkt seferleri, henüz birinci yılında önemli bir gelişme kaydetti. SunExpress, bu ürününde 1 Kasım 2010 ile 31 Ekim 2011 arasında 400.000 yolcu taşıdı ve 50 milyon Euro’dan fazla gelir elde etti.

SunExpress halen tamamı Boeing 737-800’lerden oluşan 5.5 yaş ortalamasında 28 uçaklık bir filoyla faaliyet gösteriyor. Filodaki uçaklardan 6 tanesi SunExpress Almanya tesciliyle uçuyor ve 1 Kasım itibarıyla Türkiye’deki destinasyonların yanı sıra Mısır’ın Kızıl Deniz ve Nil Nehri bölgesine de yolcu taşıyor. 1 Kasım’da başlayan bu uçuşlar Frankfurt, Düsseldorf, Stuttgart, Münih ve Berlin-Schönefeld ile Hurghada, Sharm el Şeyh, Marsa Alam ve Luksor arasında gerçekleştiriliyor. SunExpress’in Kasım rezervasyonları şimdiden çok dolu olan Mısır seferleri hem tur operatörü hem de münferit satışa açık (Luksor hariç).
SUNEXPRESS BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
ÇALIŞANLAR SENE SONUNDA BONUS ALACAK MI? ALAMAYACAK ÇÜNKÜ SUNEXPRESS ALMANYA ZARAR ETTİK DEĞECEK OLAN TÜRKLERE OLACAK DİMİİİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
desenize zarar ede ede büyüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sen bu yorumlara düşücek şirketmiydin sunexpress..........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hadi hadi sen calisirsin bu maasa,.....calismayanlar coktan cikip gitti (issiz cikanlar oldu).... Yuru be SXS maaslara eksi(-) zam begenmeyene similator.....hehehhe....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000