18 Ağustos 2008, Pazartesi 20:34:14

Sunexpress uçağında bomba paniği

Sun Express'in Antalya-Diyarbakır seferini yapacak uçakta bulunan, senarist olduğu belirtilen yolcunun elinde “Bomba var, oyun devam ediyor” yazısı olduğunu gören yolcular, bomba ihbarında bulundu. Uçakta bomba olmadığı belirlendi.
  • Eğer belirtildiği gibi tiyatrocuysa eğer aklınca ünlü olma çabaları. Ne tesadüf ki sakin olun uçakta bomba var repliği de en görünen şekilde yer alıyor. Bence kendince ünlü olamayacağını anlayınca ucuz bayat numaralara başvurmuş. Tabi bu arada olan bütün operasyon ve ekip üyelerine oluyor bir kendini bilmez yüzünden diğer rötarların sıkıntısını yaşıyorlar.
  • Benim merak ettiğim bu bomba ihbarlarını bilerek mi yapılıyor yani bir karalama kampanyasımıdır bu 3 mü 4 mü oluyor yani bunu yapan "insanların" diğer yolcuların zamanını çalmaya hiç hakkları yok.
  • Bence ekip gerekeni yerine getirmiş. Böyle durumlarda risk alınmaz. Tebrik ediyorum. O düşüncesiz adamı da kınıyorum.
  • Havacılıkla az çok ilgilenen hemen herkesin bildiği bir söz vardır: "Havacılıkta kurallar kanla yazılmıştır." diye. İşte bu kanla yazılmış kurallara göre "Bomba" sözcüğü Tabu sözcüktür (Tabu oyununu oynamış olanlar bilirler, Tabu sözcüğü kullanmak KESİNLİKLE YASAKTIR.) Havayolu personeli kendisine gelen her türlü bilgiyi kurallar çerçevesinde değerlendirir ve gereğini yapar. Havacılıktaki kurallar kesinlikle abartma değildir, herşeyin olumsuz gerçekleşebileceğini varsayan ve ona göre tedbir alınmasını sağlayan yol gösterici bilgilerdir. Haa bu arada sağlam kaynaklardan öğrendiğim kadarıyla da kağıdın üzerinde "Bomba var, oyun devam ediyor." değil "Sakin olun, uçakta bomba var." yazıyormuş. Eh bu da öyle böyle değil resmen BOMBA İHBARI'dır. Ekip de bu durumda kurallar çerçevesinde üzerine düşen vazifeyi gerektiği şekilde yerine getirmiştir. Burada asıl kendine çeki düzen vermesi gerekenler böylesine Tabu olan kelimeleri espri mahiyetinde de olsa kullanarak hem havayolunun hem de resmi makamların mesaisini çalan kendini bilmez yolculardır. Binmişsin uçağa, birazdan gitmek istediğin yere doğru havalanacaksın, adam gibi otur oturduğun yerde, neyine senin bombalı mombalı espriler yapmak. Meşhur mu olmak istiyorsun? Yoksa Stand-up'çı mısın? Bu şekilde en fazla TUTUKLANIR, MAHKEMEYE ÇIKAR, sonunda da MAHKUM OLURSUN.

Sun Express'in 9220 sefer sayılı, saat 13.50'de Antalya-Diyarbakır seferini yapacak uçağında, senarist olduğu bildirilen V.A'nın elinde “Bomba var, oyun devam ediyor” yazısı olduğunu gören bazı yolcular, görevlileri uyardı.
Bunun üzerine polise haber verildi.

Köpeklerin de kullanıldığı bomba arama çalışmasında, herhangi bir bulguya rastlanmadı.
Sun Express yetkilileri, metnin tiyatro yazarı ve senarist V.A'ya ait olduğunun belirlendiğini, V.A'nın Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını söylediler.

Bomba ihbarı konusunda standart prosedürün uygulandığını bildiren yetkililer, uçağın Diyarbakır'a hareket ettiğini kaydettiler.

Sunexpress uçağında bomba paniği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

slk ~ 10 yıl önce
Eğer belirtildiği gibi tiyatrocuysa eğer aklınca ünlü olma çabaları. Ne tesadüf ki sakin olun uçakta bomba var repliği de en görünen şekilde yer alıyor. Bence kendince ünlü olamayacağını anlayınca ucuz bayat numaralara başvurmuş. Tabi bu arada olan bütün operasyon ve ekip üyelerine oluyor bir kendini bilmez yüzünden diğer rötarların sıkıntısını yaşıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalık ~ 10 yıl önce
Benim merak ettiğim bu bomba ihbarlarını bilerek mi yapılıyor yani bir karalama kampanyasımıdır bu 3 mü 4 mü oluyor yani bunu yapan "insanların" diğer yolcuların zamanını çalmaya hiç hakkları yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aysel ~ 10 yıl önce
Bence ekip gerekeni yerine getirmiş. Böyle durumlarda risk alınmaz. Tebrik ediyorum. O düşüncesiz adamı da kınıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
Havacılıkla az çok ilgilenen hemen herkesin bildiği bir söz vardır: "Havacılıkta kurallar kanla yazılmıştır." diye. İşte bu kanla yazılmış kurallara göre "Bomba" sözcüğü Tabu sözcüktür (Tabu oyununu oynamış olanlar bilirler, Tabu sözcüğü kullanmak KESİNLİKLE YASAKTIR.) Havayolu personeli kendisine gelen her türlü bilgiyi kurallar çerçevesinde değerlendirir ve gereğini yapar. Havacılıktaki kurallar kesinlikle abartma değildir, herşeyin olumsuz gerçekleşebileceğini varsayan ve ona göre tedbir alınmasını sağlayan yol gösterici bilgilerdir. Haa bu arada sağlam kaynaklardan öğrendiğim kadarıyla da kağıdın üzerinde "Bomba var, oyun devam ediyor." değil "Sakin olun, uçakta bomba var." yazıyormuş. Eh bu da öyle böyle değil resmen BOMBA İHBARI'dır. Ekip de bu durumda kurallar çerçevesinde üzerine düşen vazifeyi gerektiği şekilde yerine getirmiştir. Burada asıl kendine çeki düzen vermesi gerekenler böylesine Tabu olan kelimeleri espri mahiyetinde de olsa kullanarak hem havayolunun hem de resmi makamların mesaisini çalan kendini bilmez yolculardır. Binmişsin uçağa, birazdan gitmek istediğin yere doğru havalanacaksın, adam gibi otur oturduğun yerde, neyine senin bombalı mombalı espriler yapmak. Meşhur mu olmak istiyorsun? Yoksa Stand-up'çı mısın? Bu şekilde en fazla TUTUKLANIR, MAHKEMEYE ÇIKAR, sonunda da MAHKUM OLURSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000