20 Kasım 2013, Çarşamba 11:14:04

SKY BATTI KAYMAĞI SUNEXPRESS YEDİ…

Sunexpress Havayolları tarihinin en büyük kar oranını yakaladı. Açıklanan kar oranı hem THY’nin hem de Lufthansa’nın yüzünü güldürdü. Peki, Sunexpress ne kadar kar etti?
  • ben eski bir sunex çalışanı olarak bize gönderilen team info da şirketin çok zarar ettiği yazılmıştı. sonucunda da istanbul base i küçülterek bize kapıyı gösterdiler. nasıl kar anlamadım?
  • Anadolu jet ucuslarinin cogunu artik sunexpress e yaptiriyor.Ucuz maliyetli personelle thy uzerinden para kazaniyorlar.Sanki birseyler olmusta kar etmisler gibi :) bi cebinden alip obur cebe koyuyorlar olay bu
  • SXD Almanya nin zam aldigini nerden biliyorsun?Son iki Yildir sxsnden destek alan bir şirket sence bonusu alıp, sxs in boş kalması mantıklı mı????
  • Kabotaj agzina saglik soylediklerine tamamen katiliyorum birde ekip acisindan bakacak olursak kokpit in % kaci yabanci acaba hani shgm kota koymustu!!!!suan sky in da batmasiyla type rate li kac tane issiz pilot var bilen varmi? Sanex in beyenmedigi pilotlar yurtdisina gidip is bulabiliyorlar.Amac begenme degil turk pilotlari alirlarsa ,ozaman alman pilotlar nasil ucarlar sunex te ?

Sunexpress Havayolları tarihinin en büyük kar oranını yakaladı. Açıklanan kar oranı hem THY’nin hem de Lufthansa’nın yüzünü güldürdü. Peki, Sunexpress ne kadar kar etti?

SKY Havayolları’nın yaz sezonu başında iflas etmesi Sunexpress Havayolları’na yaradı. THY’nin bilançosuna yansıyan rakamlara göre Sunexpress Havayolları dokuz aylık dönemde 70 milyon TL kar etti.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre 2009 yılında zarar eden Sunexpress Havayolları, 2010-2011-2012 yıllarında ise ne kar etti ne de zarar. Bu dönemde Sunexpress Almanya yatırımları nedeniyle kar edilemediği belirtilirken, 2013 yılında ise Sunexpress’e resmen piyango vurdu. SKY Havayolları’nın batışı Sunexpress’e yaradı. Şirket yetkililerinden edinilen bilgiye göre SKY Havayolları yolcularının çoğunluğu Sunexpress Havayolları’nı tercih etti. Bu tercih şirketin kar marjını da yukarı taşımış oldu.

Anadolujet'in uçuşlarını da Sunexpress Havayolları’nın yapması kar marjına etkili olduğu belirtilirken 2014 yılında kar oranının daha yüksek olması beklentisini de beraberinde getirdi.

Antalya’da turizm sezonunun iyi geçmesi de Sunexpress Havayolları’nın kar etmesinde etkili oldu.

©Airporthaber.com

SKY BATTI KAYMAĞI SUNEXPRESS YEDİ…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

merkit ~ 4 yıl önce
ben eski bir sunex çalışanı olarak bize gönderilen team info da şirketin çok zarar ettiği yazılmıştı. sonucunda da istanbul base i küçülterek bize kapıyı gösterdiler. nasıl kar anlamadım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Anadolu jet ucuslarinin cogunu artik sunexpress e yaptiriyor.Ucuz maliyetli personelle thy uzerinden para kazaniyorlar.Sanki birseyler olmusta kar etmisler gibi :) bi cebinden alip obur cebe koyuyorlar olay bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İç hat ~ 4 yıl önce
Ne kadar karlıdır sizce var mı bir bilginiz? :)))
Zam ve Bonus a ~ 5 yıl önce
SXD Almanya nin zam aldigini nerden biliyorsun?Son iki Yildir sxsnden destek alan bir şirket sence bonusu alıp, sxs in boş kalması mantıklı mı????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Kabotaj agzina saglik soylediklerine tamamen katiliyorum birde ekip acisindan bakacak olursak kokpit in % kaci yabanci acaba hani shgm kota koymustu!!!!suan sky in da batmasiyla type rate li kac tane issiz pilot var bilen varmi? Sanex in beyenmedigi pilotlar yurtdisina gidip is bulabiliyorlar.Amac begenme degil turk pilotlari alirlarsa ,ozaman alman pilotlar nasil ucarlar sunex te ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok artık ~ 4 yıl önce
Daha Türkçe yazamayan birini pilot olarak almazlar herhalde...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000