26 Nisan 2013, Cuma 13:03:49

SAY: "İZMİR'İ AKTARMA MERKEZİ YAPMAYI BAŞARDIK"

Türk Havayolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress İzmir’den yeni destinasyon arayışına girdi.
  • Özel sektörde çalışan,maaş alamayan teknisyenler.tipiniz ne olursa olsun gelin SunExpress Teknik ailesine katılın.Kim olursa olsun alıyoruz 2 yılda 1 de 20-30€ arası zam var :DD , üçret pazarlığa tabi.(Aç olmana göre değişir) Sektörden haberler( Kalite kalmadı)
  • Geçenlerde bir pilot arkadaşım şöyle söylüyordu: "Aman abicim durumumuza çok şükür,Sunexpress'de de çalışabilirdik".. Bunun üzerine SXS'de çalışan kaptan ve F/O'ların ne kadar az maaşa ve yıllardır zamsız uçtuklarından bahsetti. Yazıklar olsun demek lazım. Türkiye'nin en güzel şirketlerinden birini kimsenin çalışmak istemeyeceği,3 kuruş paraların verildiği bir şirkete çeviren yöneticilerine helal olsun(!)..
  • Personel maaşlarındaki adaletsizlik ne zaman giderilecek hacı bey !! yer işletmede kaldırılan primler diğer birimlerde neden hala veriliyor !! 2 yılda 1 30 euro zam sizce mantıklı mı !! düşük maaşla işe başlayan yeni personel ile eski personel arasında neredeyse asgari ücret kadar fark olduğunu, bunun da çalışanlar arasında adalet duygusunu bitirdiğini ve birçok kişide şirkete aidiyet duygusunun kalmadığını biliyor musunuz !! merkez ofis ve havalimanında mesaiyi birkaç fwd mail ile bitiren yönetici ve çalışanlardan bihaber misiniz !! bir kısım personel canhıraş bir biçimde çalışırken büyük bir çoğunluğun ise bilgisayar başında sörf üstüne sörf yaparak yata yata maaş aldığını kimse size söylemiyorsa izmir i değil 35 135 noktaya bağlasanız ne olur hacı bey !!
  • yer işletme tamamen kapatılıp tgs ye devredilecek mi hacı bey ?

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, İzmir’i en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketi olduklarını belirterek, “İzmir’i haftada 336 uçuşla iç/dış toplam 35 noktaya bağlıyoruz. Bu rakam ilk uçuşumuzu gerçekleştirdiğimiz 2006’dan bu yana geldiğimiz noktayı gösteriyor.  İzmir bizim için çok önemli bir pazar. Geçen Ekim ayında İzmir’i HUB (aktarma merkezi) yaptık ve Ekim ayından bu yana İzmir’i aktarma merkezi yapma hedefimizi büyük ölçüde başardığımızın müjdesini vermek isterim,” dedi.

“Yeni destinasyon arayışı içerisindeyiz” diyen Say, “Bu yaz sezonuyla beraber 3 yeni destinasyonu, Strasburg, Bremen ve Lefkoşa, İzmir’den uçuş ağımıza ekledik ve 6 Mayıs’ta da 4. yeni destinasyonumuz Batman’ı ekleyeceğiz. İzmir’den uçuş ağımızı sürekli genişletmeyi, yeni destinasyonlar eklemeyi hedefliyoruz” dedi.

İzmir operasyonunun 7. yılında 10 milyondan fazla yolcu

Bu yıl İzmir operasyonun 7. yılına girdiklerini belirten Say, bu süre içerisinde İzmir’den ve İzmir’e 10 milyondan fazla yolcu taşıdıklarını belirtti: “İzmir’de havacılık ile ilgili birçok konuda ilki gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yedi yılda iç/dış hat 10 milyondan fazla yolcu taşıdık. Toplam Ege nüfusundan fazla yolcu taşımışız. 2012’de dış hatlardaki Pazar payımız yüzde 33, iç hatlarda ise yüzde 21 olarak gerçekleşti. 2012’de iç hatlarda toplam 1 milyon 200 bin yolcu, dış hatlarda ise 781 bin 631 yolcu taşıdık. Büyümemiz hızla devam edecek. HUB bizim için çok olumlu gidiyor, HUB çerçevesinde şu anda Türkiye’den toplam 14 noktadan Avrupa’da 21 noktaya tarifeli olarak İzmir üzerinden bağlantı veriyoruz.”

Turizme desteğimiz sürecek

Yedi yılda dış hatta toplam 4.3 milyon yolcu taşıdıklarını belirten Say, “Biz İzmir turizminin gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. İzmir operasyonumuzun başladığı günden bu yana 4.3 milyon dış hat yolcusu taşıdık, 2012’de ise 781 bin 631 dış hat yolcusu taşıdık. Bu rakamın tam olarak ne kadarının turist olduğunu söylemek zor. Ancak, 2012’de İzmir’e gelen turist sayısı 1 milyon 368 bin ve bunun 850 bini havayolu ile İzmir’e giriş yapmış. Bu katkımızın karşılığını da aldık, geçen gün aldığımız yılın ulaştırma şirketi ödülü ile beraber 4. kez turizme katkımız nedeniyle ödüllendirildik” dedi.  

Say şöyle devam etti: “Bütün bunların yanı sıra, İzmir’in EXPO adaylığında da üzerimize düşen neyse yapmaya çalışıyoruz. Geçenlerde EXPO Yürütme Kurulu ile imzaladığımız protokol gereği EXPO sürecinde tanıtım desteği veriyoruz. Ayrıca, bilindiği gibi turizm yalnızca kum-güneş-deniz üçlemesiyle kalmıyor, spor, kültür gibi diğer alanlar da var;  bu noktada biz golf gibi spor alanlarında bu organizasyonları İzmir’e kaydırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mart ayında Mayorka’da yapılacak bir golf turnuvasını Kuşadası’na kaydırmayı başardık. Bu alanlarda arkadaşlarım yapılacak ne varsa yapmaya çalışıyorlar.”

SAY: "İZMİR'İ AKTARMA MERKEZİ YAPMAYI BAŞARDIK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Pazarlıklı maaş ~ 5 yıl önce
Özel sektörde çalışan,maaş alamayan teknisyenler.tipiniz ne olursa olsun gelin SunExpress Teknik ailesine katılın.Kim olursa olsun alıyoruz 2 yılda 1 de 20-30€ arası zam var :DD , üçret pazarlığa tabi.(Aç olmana göre değişir) Sektörden haberler( Kalite kalmadı)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adaletsizlik ~ 5 yıl önce
Geçenlerde bir pilot arkadaşım şöyle söylüyordu: "Aman abicim durumumuza çok şükür,Sunexpress'de de çalışabilirdik".. Bunun üzerine SXS'de çalışan kaptan ve F/O'ların ne kadar az maaşa ve yıllardır zamsız uçtuklarından bahsetti. Yazıklar olsun demek lazım. Türkiye'nin en güzel şirketlerinden birini kimsenin çalışmak istemeyeceği,3 kuruş paraların verildiği bir şirkete çeviren yöneticilerine helal olsun(!)..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airboeing ~ 5 yıl önce
Personel maaşlarındaki adaletsizlik ne zaman giderilecek hacı bey !! yer işletmede kaldırılan primler diğer birimlerde neden hala veriliyor !! 2 yılda 1 30 euro zam sizce mantıklı mı !! düşük maaşla işe başlayan yeni personel ile eski personel arasında neredeyse asgari ücret kadar fark olduğunu, bunun da çalışanlar arasında adalet duygusunu bitirdiğini ve birçok kişide şirkete aidiyet duygusunun kalmadığını biliyor musunuz !! merkez ofis ve havalimanında mesaiyi birkaç fwd mail ile bitiren yönetici ve çalışanlardan bihaber misiniz !! bir kısım personel canhıraş bir biçimde çalışırken büyük bir çoğunluğun ise bilgisayar başında sörf üstüne sörf yaparak yata yata maaş aldığını kimse size söylemiyorsa izmir i değil 35 135 noktaya bağlasanız ne olur hacı bey !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bay meraklı ~ 5 yıl önce
yer işletme tamamen kapatılıp tgs ye devredilecek mi hacı bey ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000