22 Nisan 2012, Pazar 08:39:13

İZMİR'İN LİDERİ OLDU

İzmir pazarına 2006 yılında giren ve bugüne kadar 6 uçakla hizmet veren SunExpress, uçak sayısını haziran ayında 7'ye çıkaracak...
  • Alman,Hollandalı pilotların can kurtaranı adamın dibisin Sunexpress ne denir ki,ülkemizin yüzakı,gerçi işten çıkarttıklarında yazık onlara cokta tatlıydı dıyecek kişilerde var sonucta elmas onlar =))
  • BEYLER, SUNEX GERMANY UCUSLARINA BASLADIKTAN SONRA ARTIK HACI SAY BEYIN IZMIRDEN BILHASSA ALMANYA DESTINASYONLARA YAPILAN OPERASYONLARI IZMIR MERKEZLI GIBI GÖSTERMESI YANLIS. CÜNKÜ XG KODLU UCUSLAR DUS, STR VE FRA MERKEZLI BASE OLMUS UCAKLARIN UCUSLARIDIR. YANI GELIRIDE ARTIK SUNEX TR YE AKMIYOR. BU KONU BÖYLE DOGRU BILINE...!
  • hem sunexpress'le hem pegasus'la uçuşlarım oldu. belkide bana denk geldi. pegasusun hostesleri daha profesyonel ve güleryüzlü. hem fiyatlar daha makul. Tercihim pegasus....
  • yazık yazan arkadaşım senin bindiğin uçağın numarası XQ 1141 değil XG 1141 yani registiration alman. ikincisi şirket kuralları gereği çoğunlukta olan yolcu sayısına göre anons yaparlar sunexpress'te. üçüncüsü de senin condor da sesini duyduğun oliver isimli kaptan yıllarca sunexpress'te üst düzey yöneticilik yapmış bir insandır. Ve Türkiye'deki hiçbir uçuşunda Türkçe anons yapmamıştır. Biraz daha araştırma yaparak eleştiri yaparsan sen küçük duruma düşmezsin. Saygılar
Bu sayede İzmir'den daha çok noktaya uçacak olan şirket, 2012 yılının ilk 3 ayında da yüzde 20 büyüme başarısı gösterdi. Aynı dönemde yolcu sayısını yüzde 17,1 arttıran SunExpress, gelirlerini de yüzde 20 artışla 22,8 milyon euroya çıkardı. Havayolu şirketi, bu performansıyla İzmir'in dış hat uçuşlarında pazar lideri olurken yaz sezonu için haftalık dış hat sayısını 130'a çıkaracak. SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, uçuşlarına Dortmund ve Frankfurt-Han olmak üzere iki yeni dış hat destinasyonu eklediklerini kaydetti. Say, 1 Ocak 2008'den bu yana İzmir merkezli iç hat uçuşlarında yaklaşık 3,9 milyon, yani İzmir nüfusu kadar yolcu taşıdıklarını kaydetti.

Bilgilendirme toplantısına SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, CCO Server Aydın, Kurumsal İlişkiler Direktörü Ozan Ortaç ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Serdar Almayaç katıldı. Toplantıda konuşan Say, ocak ile mart ayları arasında İzmir filosuyla yüzde 19,6 artışla 2 bin 701 uçuş yaptıklarını ifade etti. Haziran ayında yedinci uçağın hizmet vermeye başlayacağını dile getiren Hacı Say, her bir uçağın 60 kişilik yeni istihdam olduğunu söyledi. Say, "İzmir uçuşlarımız, hem dış hatlarda hem iç hatlarda sağlıklı bir büyüme gösteriyor. 2011'i dış hat yolcu sayısı itibariyle yaklaşık yüzde 34'lük payla İzmir'in pazar lideri olarak kapatmıştık. Yolcularımızın teveccühü, 2012'nin ilk 3 ayında da devam ediyor. Kış sezonunda sadece SunExpress'in devam ettiği yoğun dış hat uçuşlarının katkısıyla yılın ilk çeyreğindeki payımız yüzde 45,6'ya yükseldi." dedi.
 
İzmir'in Avrupa pazarında bilinirlik sıkıntısı kalmadığını, EXPO adaylığı ile ilgili tanıtım çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını vurgulayan Say, dış hat uçuşlarında talebi karşılamak için 2012 yaz sezonunda haftada 130 uçuş planladıklarını belirtti. Say, Dortmund ve Frankfurt-Han olmak üzere iki yeni dış hat destinasyonunu bu amaçla eklediklerini dile getirdi.
 
SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın ise 2012 yaz tarifesinde haftada 316 sefer düzenleyeceklerini belirterek, "SunExpress, 2012 yaz tarifesinde İzmir'den 13'ü iç hat, 18'i de dış hat olmak üzere toplam 31 destinasyona 130 dış ve 186 iç hatta haftada toplam 316 sefer düzenleyerek, uçuş sayısı ve noktası itibariyle İzmir'e en yaygın uçuş ağını sunan havayolu konumundadır." dedi.
 
Server Aydın, havayolu ile İzmir'e gelen yabancı turist sayısında artış olduğunu ve DHMİ kayıtlarında bu durumun net bir şekilde görülebildiğini ifade ederek, kendilerinin de yurtdışı tur operatörleriyle birebir bağlantı kurarak, gelen yolcuların ulaşımına büyük kolaylık sağladıklarını söyledi. Aydın, "Ulaşım konusunda bir sıkıntı yok. Problem, İzmir'in sunacağı arzda yetersizlik olması. Yani İzmir'de otel sayısı arttıkça gelen yabancı turist sayısı da büyük artış gösterecek. Kentin turizmde geleceği çok parlak." diye konuştu.
 
EXPO 2020 İÇİN DESTEK
 
SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, 2020 EXPO adaylık çalışmalarına her türlü katkıyı sunmaya devam edeceklerini belirterek, "Ulaştırma Bakanlığı ile görüştük. EXPO 2015 adaylık çalışmalarında uçaklarımıza stickerlar yaptırmıştık. Benzeri bir şeyi yapabileceğiz ve dergimizde de İzmir'in EXPO 2020 adaylığı ile ilgili yazılara yer vereceğiz. Bu konuda elimizden geleni yapacağız." dedi. (Zaman)
İZMİR'İN LİDERİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
Alman,Hollandalı pilotların can kurtaranı adamın dibisin Sunexpress ne denir ki,ülkemizin yüzakı,gerçi işten çıkarttıklarında yazık onlara cokta tatlıydı dıyecek kişilerde var sonucta elmas onlar =))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BEYLER, SUNEX GERMANY UCUSLARINA BASLADIKTAN SONRA ARTIK HACI SAY BEYIN IZMIRDEN BILHASSA ALMANYA DESTINASYONLARA YAPILAN OPERASYONLARI IZMIR MERKEZLI GIBI GÖSTERMESI YANLIS. CÜNKÜ XG KODLU UCUSLAR DUS, STR VE FRA MERKEZLI BASE OLMUS UCAKLARIN UCUSLARIDIR. YANI GELIRIDE ARTIK SUNEX TR YE AKMIYOR. BU KONU BÖYLE DOGRU BILINE...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hem sunexpress'le hem pegasus'la uçuşlarım oldu. belkide bana denk geldi. pegasusun hostesleri daha profesyonel ve güleryüzlü. hem fiyatlar daha makul. Tercihim pegasus....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yazık yazan arkadaşım senin bindiğin uçağın numarası XQ 1141 değil XG 1141 yani registiration alman. ikincisi şirket kuralları gereği çoğunlukta olan yolcu sayısına göre anons yaparlar sunexpress'te. üçüncüsü de senin condor da sesini duyduğun oliver isimli kaptan yıllarca sunexpress'te üst düzey yöneticilik yapmış bir insandır. Ve Türkiye'deki hiçbir uçuşunda Türkçe anons yapmamıştır. Biraz daha araştırma yaparak eleştiri yaparsan sen küçük duruma düşmezsin. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000