08 Aralık 2011, Perşembe 18:40:01

DÜNYADA BİR İLK

IFTC ve Boeing, İstanbul’da havayollarına eğitim alanında sunulan imkanları arttırmak amacıyla ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Yorum yapan arkadaslar, havacilik camiasindan olmadiginiz belli!! Simulator ayaginiza kadar gelmis, yurt disina gidip ucak/Hotel masraflarinin karsilandigi gunleri bilmezsiniz siz...capt737
  • Tebrikler hayırlı olsun.AÖ
  • Senmisin uçak yapmaya yeltenen
  • Gözen ilkleri sunmaya devam ediyor... tebrikler hayırlı uğurlu olsun...
IFTC’nin Yeşilköy’de bulunan binasında düzenlenen imza törenine katılan IFTC CEO’su Marty Van Veluw “3 yıl önceye kadar çalışmaya başladığımızda en kaliteli eğitimi sunmayı, hizmetlerimizi devamlı daha iyi kılmayı, IFTC’de eğitim alan müşterilerimiz için maliyeti etkin hale getirmeyi ve eğitim sektöründe müşteriye hizmet anlayışını tekrar ön plana çıkartmayı kendimize misyon olarak belirlemiştik. Boeing’in bu anlaşmayı imzalayarak bize göstermiş olduğu güvenin, IFTC olarak bu misyon yönünde yol almaya devam etmemizden kaynaklandığına inanıyoruz. Boeing de IFTC gibi ileriye bakan ve yaratıcı çözümler arayışında olan bir ekip. Bundan ötürü, imzaladığımız anlaşmanın gerek Türkiye gerekse bölge için başarılı bir ortaklık olduğunu düşünüyor ve heyecanını yaşıyoruz" dedi.

IFTC, Türkiye’de ikinci merkez üssü olarak Antalya’yı seçtiğini ve önümüzdeki Haziran ayında Sunexpress pilotları dahil olmak üzere birçok havayolu şirket pilotunu eğitecek yeni bir simülatör merkezi açılacağını da müjdeledi.

Boeing olarak müşterilerin, operasyon üslerine yakın noktalarda müşterilerine kaliteli eğitim hizmeti sunmayı hedeflediklerini söyleyen Boeing Uçuş Hizmetleri CCO’su Roei Ganzarski, IFTC ile ortaklıklarının bu yöndeki kararlılıklarının bir göstergesi olduğunu belirtti. Ganzarski sözlerini şöyle noktaladı; “IFTC harika bir partner ve bölgedeki müşterilerimiz için birlikte değer üreteceğimize inanıyorum”

IFTC Türkiye Müdürü Cengiz Arbaç ise AirportHaber’e yaptığı açıklamada, anlaşmanın 10 yıllık süreyi kapsadığını ve opsiyonlu olarak uzatılabileceğini ifade etti. Arbaç normalde dünyanın hiçbir yerinde Boeing’in böyle bir anlaşma yapmadığını, bunun Dünya’da bir ilk olduğunu ifade etti.

Arbaç sözlerine şöyle devam etti “Normalde havayolu şirketlerinin birçoğu örnek 100 uçak sipariş ediyor, ardından bize simülatör merkezi kurun diyordu. Boeing işte bunu stratejik bir merkez olan İstanbul da IFTC ile gerçekleştirecek. Artık Orta Doğu, Doğu Avrupa, CIS gibi bölgelerden havayolu pilotları burada eğitimlerini sürdürecekler. Kısaca Boeing'in sitesine girdiğinizde o networkte artık IFTC'nin de ismi olacak. Bu yüzden artık ismimiz Boeing-IFTC” diye konuştu.

Arbaç şu anda müşterilerinin yüzde 60’ının Türk şirketler, %40’ının yabancı şirketler olduğunu fakat Boeing anlaşmasının ardından bu rakamların değişebileceğini ifade etti.

Boeing’in çok açık görüşlü bir şirket olduğunu eğitim verdikleri yerlerde Airbus’ın simülatörleriyle dahi çalıştıklarını ifade eden Arbaç, Boeing şirket standartlarında Airbus eğitim dahi verdiğini açıkladı.

İŞTE İMZA TÖRENİNDEN KARELER


 
DÜNYADA BİR İLK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yorum yapan arkadaslar, havacilik camiasindan olmadiginiz belli!! Simulator ayaginiza kadar gelmis, yurt disina gidip ucak/Hotel masraflarinin karsilandigi gunleri bilmezsiniz siz...capt737

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tebrikler hayırlı olsun.AÖ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Senmisin uçak yapmaya yeltenen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gözen ilkleri sunmaya devam ediyor... tebrikler hayırlı uğurlu olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000