10 Nisan 2009, Cuma 14:00:55

YASAĞA SAYILI GÜNLER KALDI... (MUTLAKA İZLEYİN)

Ulaştırma Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda 20 Nisan'dan itibaren havayolu ile seyahat eden yolcuların yanlarında taşıyacağı çantalarda sıvı kısıtlaması getirildi. SHGM, getirelecek yasağı hazırladığı videolarla anlattı...
  • vazelin serbest mi acaba?
  • Ilk giriste bunun kontrolu yapilamaz. Yurtdisinda Ataturk apt gibi ilk giriste kontrol olmadigi için daha kolay. Sadece el bagajlari binis oncesi kontrol ediliyor. TR'de de aynisi olur sanirim.
  • 1. video kırık link
  • Bildiğim kadarıyla her türlü sıvı, akışkan nitelikli (bal,reçel,su,parfüm kozmetik kremler vb) olan herşey yasak kapsamında....kaçkar balına el bagajında olmadığı sürece götürürsün yurt dışına...

Bakanlığın genelgesiyle dünyada uygulanmakta bazı standartların Türkiye'de tüm hava meydanlarında uygulanmaya başlanmış olacak. Buna göre; yolcular, jöle, aerosol ve sprey ihtiva eden maddeleri sınırlı miktarda yanlarına alabilecek. Bu maddeler 100 ml.'yi geçmeyen kaplarda ve en fazla 6 adet yanlarına alabilecek. 600 ml.'ye tekabül eden bu maddeler kaplarının da ebatları göz önünde bulundurularak yolcular tarafından temin edilecek en fazla 1 litre hacimli şeffaf, ağzı kapanabilir kilitli buzdolabı poşetlerinde, yolcunun beraberindeki bagajdan ayrı tutularak taşınacak.

Yolcular ayrıca su, şurup, bebek maması, gibi yolculuk esnasında lazım olabilecek maddeleri yolculuk boyunca yetebilecek miktarda yanına alabilecek.

İlaçlara ise yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olması şartıyla veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporu ibraz etmesi halinde yanında taşımasına izin verilecek. Yolcular, ilaçları orijinal ambalajında olması koşuluyla yanında taşıyabilecek.

Su, şurup, içki, krem, losyon, kozmetik yağ, parfüm, maskara, likit ruj, traş köpüğü, deodorant, diş macunu, reçel, bal, yoğurt, pekmez, salça, kontak lens sıvıları, şampuan gibi sıvı, jöle, aerosol ve sprey kıvamındaki maddelerin uçak altı bagajında götürülmesinde herhangi bir miktar kısıtlaması olmayacak.

İŞTE SHGM TARAFINDAN HAZIRLANAN O VİDEOLAR:YASAĞA SAYILI GÜNLER KALDI... (MUTLAKA İZLEYİN)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
vazelin serbest mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ilk giriste bunun kontrolu yapilamaz. Yurtdisinda Ataturk apt gibi ilk giriste kontrol olmadigi için daha kolay. Sadece el bagajlari binis oncesi kontrol ediliyor. TR'de de aynisi olur sanirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
1. video kırık link

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bildiğim kadarıyla her türlü sıvı, akışkan nitelikli (bal,reçel,su,parfüm kozmetik kremler vb) olan herşey yasak kapsamında....kaçkar balına el bagajında olmadığı sürece götürürsün yurt dışına...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000