31 Aralık 2015, Perşembe 10:27:07

Uçucu ekiplere transfer yasağı geldi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Nisan-Ağustos ayları arasında havayolu şirketleri arasında uçucu ekip geçişlerine yasak getirdi. SHGM transfer yasağına hangi gerekçeyi gösterdi?
  • THY alımlarını tamamlamış, ilanlarını kaldırmış. İhtiyaçlar bitince eldeki ekip kaçmasın diye böyle bir karar alınmış. Cidden soruyorum, utanmıyor musunuz? Bu kararın altına imza atarken, hiç mi yüzünüz kızarmadı. Bir genel müdür, kendine bağlı olmayan bu kadar insanın hayatı ile nasıl oynama hakkı ve haddini kendinde görür. Ya Pilotlar Vakfı ve TALPA ne iş yapar? Rakı ve bira içip dedikodu yapmaktan başka. Geçenlerde lokal açtılar, sadece insanları çekiştirdiler. Arkadaş bir utanmanız olsun. Böyle stk'ya, böyle genel müdür. Ne diyeyim, senin eline kalem verenin de, sana yetki verenin de, seni adam diye müdür yapanında, sana talimat verenin de, o talimatı emir telakki edip bu genelgeyi çıkaranın da ben taaaa..........
  • bu duruma THY ne diyor acaba????????????
  • Sözleşme özgürlüğü nerde anayasaya tamamen aykırı, Talpa , Pilvak umarım dava açar.Sht 6A 50hiçbir şirkette doğru düzgün uygulanmıyor keşke bunlar denetlense. Kabin ekibi ve Pilotları şirketlerin adaletine bırakıyor.Bunun adı da uçuş emniyeti oluyor.Uçuş sonrası dinlenme süresi boş gün olarak veriliyor çoğu şirkette. Uçuş öncesi skpk uygulanılması şart koşuluyor. Tabiki bunlar o kadar önemli hususlar değil.
  • Bu bize haktır. Fazla para almak için fazla uç, sesini çıkarma, beş dolar fazlasına mesleğin saygınlığını yitir, kim dinler seni. Önce sağ sol koltuk farketmez KAPTAN olalım sonra birlik olalım. Beş paraya tamah edenler yüzünden pabucumuz dama atılacak. Böyle başa böyle shgm.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Nisan-Ağustos ayları arasında havayolu şirketleri arasında uçucu ekip geçişlerine yasak getirdi. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Nisan ve Ağustos aylarında uçucu ekiplerin havayolları arasında transferine yasak getirdi. SHGM tarafından yayınlanan genelgede, uçuşların yoğun olduğu bu dönemde, uçucu ekiplerin transferinden dolayı uçuş emniyetini ihlal edecek  şekilde uçuş görev ve dinlenme sürelerinde limitlerin zorlandığı ve aşılmak zorunda kalınmasına vurgu yapıldı. 

Genelgede ayrıca, “Uçuş ekibi sıkıntısının yaşandığı ülkemiz havacılık sektöründe, bu yoğun aylarda yaşanan sirkülasyonun, ekiplerin başka bir işletme bünyesinde göreve başlayabilmek için almak zorunda oldukları eğitimler sebebiyle belirli bir süre o ekipten istifade edilememesine sebebiyet verdiği,değerlendirilmiş olup, bu durumlar göz önüne alındığında bu aylarda yaşanan ekip sirkülasyonunun dolayısıyla uçuş emniyetini olumsuz yönde etkilediği tespit edilmiştir” ifadelerine de yer verildi.

İŞTE O GENELGE... TIKLAYINIZ

Uçucu ekiplere transfer yasağı geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Laf gedik ~ 2 yıl önce
THY alımlarını tamamlamış, ilanlarını kaldırmış. İhtiyaçlar bitince eldeki ekip kaçmasın diye böyle bir karar alınmış. Cidden soruyorum, utanmıyor musunuz? Bu kararın altına imza atarken, hiç mi yüzünüz kızarmadı. Bir genel müdür, kendine bağlı olmayan bu kadar insanın hayatı ile nasıl oynama hakkı ve haddini kendinde görür. Ya Pilotlar Vakfı ve TALPA ne iş yapar? Rakı ve bira içip dedikodu yapmaktan başka. Geçenlerde lokal açtılar, sadece insanları çekiştirdiler. Arkadaş bir utanmanız olsun. Böyle stk'ya, böyle genel müdür. Ne diyeyim, senin eline kalem verenin de, sana yetki verenin de, seni adam diye müdür yapanında, sana talimat verenin de, o talimatı emir telakki edip bu genelgeyi çıkaranın da ben taaaa..........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 2 yıl önce
bu duruma THY ne diyor acaba????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler töshid ~ 2 yıl önce
Sözleşme özgürlüğü nerde anayasaya tamamen aykırı, Talpa , Pilvak umarım dava açar.Sht 6A 50hiçbir şirkette doğru düzgün uygulanmıyor keşke bunlar denetlense. Kabin ekibi ve Pilotları şirketlerin adaletine bırakıyor.Bunun adı da uçuş emniyeti oluyor.Uçuş sonrası dinlenme süresi boş gün olarak veriliyor çoğu şirkette. Uçuş öncesi skpk uygulanılması şart koşuluyor. Tabiki bunlar o kadar önemli hususlar değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen adam ol yeter ~ 2 yıl önce
Bu bize haktır. Fazla para almak için fazla uç, sesini çıkarma, beş dolar fazlasına mesleğin saygınlığını yitir, kim dinler seni. Önce sağ sol koltuk farketmez KAPTAN olalım sonra birlik olalım. Beş paraya tamah edenler yüzünden pabucumuz dama atılacak. Böyle başa böyle shgm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000