30 Mayıs 2015, Cumartesi 09:55:15

Uçucu ekiplere iyi haber. Uçuş süreleri kısalıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, havayolu şirketlerinin genel müdürleri ile bir araya geldi. Toplantının gündem maddesi uçucu ekiplerin merakla beklediği çalışma saatleri konusuydu.
  • yorumların bazıları çok üzücü. 3yıl KM görevi yapıp evlenince ayrılmak zorunda kaldım, çok yoruldum çok zorlandım ama hep severek yaptım. kimseye saygısızlık etmedim bir kaptandan bile kötü söz işitmedim. hala görüştüğüm iş arkadaşlarım da aynı fikirde, ama sanırım dedikleri kadar var dinamik çalışan derken iş yaşamından bihaber oyun-eğlence nesli istihdam edilmiş, umarım bu dinamizm yaş değil çalışma saatleriyle çözülmeye çalışılır da bu çocukça tartışmalar son bulur. iş ilişkileri bilincinde, saygılı, eskisi gibi kabin-kokpit tüm uçuculara iyi uçuşlar olsun (bir de gözbebeğim A319'a:))
  • Ha bu arada pilotlara dogruyu soyluyolar diye saygisiz diyosunuz ama yolcuya cahil diyen kabin memuru saygili mi oluyo.eski bi kabin memuruyum bende bu isi yapamicagimi anladim bir yil calistim ve biraktim.valla siizin abarttiginiz gibi insanlara ne ucakta polis oldum ne doktor oldum ne itfaiyeci oldum ne de diger meslekleri :) servisten ve guvenlik onlemlerinden baska yapilan bisi olmadi ucakta :)) saygilar :)
  • Hangi lise mezunu pilot olupta ucma hakki verilmis komik komik konusmayin allahinizi severseniz.artik hic bir sirket lise mezunu pilot kabuk etmio.15 20 yil onceden bahsediyosunuz herhalde bisey olamadi pilot yaptim diye.pilotun isi ne zamandir cam silmek oldu.hem bu alinganlik neden.avrupadan amerikada yati yapip fotolari boy boy sosyal medyada paylasip isimi seviyorum bugunde boyle amerkada avrupada sıktı diyip havuz basi pozlarini verirken havaniza diyecek yokta yeri geldiginde yaptigiz isin olumsuz yonlerini buraya yazinca niye bozuluyosunuz.yapiyosunuz tabi yeri geliyo yolcu kusuyo onu temizliyosunuz,yeri geliyo tuvaleti pis birakiyo onu temizliyosunuz,yeri geliyo portakal suyunuda dagitiyosunuz.cok utaniyosan bunu soylemeye yapma arkadas.bu isin hep guzel yonlerini gosteriyosunuz genc nesne millette hep yatilar gezmeler tozmalar diye biliyo ozenip sirkete gelip birakiyo.soylicez tabi yeri geliyo herseyi yapiyosunuz diye.bu gizleme saklama neyin nesi arkadas.
  • Toplantıda ne konuşulduğunu tahmin etmek zor değil: efendim 2019'da geçsek, 900 takvim yılı için olsa, spk kararı ile aşılsa, off günler yine gece 3'te başlasa, madem 900 o zaman 6 bacak gelsin, minimum rest daha az olsun ki günde iki defa uçuranilelim ekipleri... Ama uçuş işletme personeli senede 300 saat uçsun onu biz şirket usullerimize yazalım, hem de o ay kim en fazla mesai yaptı ise uçuş işletme o saat üzerinden maaş alsın, mağdur olmasınlar.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, havayolu şirketlerinin genel müdürleri ile bir araya geldi. Toplantının gündem maddesi uçucu ekiplerin merakla beklediği çalışma saatleri konusuydu.

SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi ile havayolu şirketleri genel müdürleri Ankara’da toplandı. Uçuş, Görev ve Dinlenme süreleri mevzuatı SHT-FTL hakkında düzenlenen toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu, uçucu ekip görev ve dinlenme süreleri talimatının yürürlüğe girişi ve geçiş süresi tartışıldı.

EASA tarafından 2016’da yürürlüğe girecek talimatta mevcut 1000 saat yıllık uçuş sınırı 900 saate düşürülecek. Buna bağlı olarak günlük görev süreleri de azalacak.

Halen SHGM ve FAA’de yıllık uçuş limiti 1000 saat olarak uygulanıyor.

Uçucu ekiplere iyi haber. Uçuş süreleri kısalıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

Nostalji vs. ~ 3 yıl önce
yorumların bazıları çok üzücü. 3yıl KM görevi yapıp evlenince ayrılmak zorunda kaldım, çok yoruldum çok zorlandım ama hep severek yaptım. kimseye saygısızlık etmedim bir kaptandan bile kötü söz işitmedim. hala görüştüğüm iş arkadaşlarım da aynı fikirde, ama sanırım dedikleri kadar var dinamik çalışan derken iş yaşamından bihaber oyun-eğlence nesli istihdam edilmiş, umarım bu dinamizm yaş değil çalışma saatleriyle çözülmeye çalışılır da bu çocukça tartışmalar son bulur. iş ilişkileri bilincinde, saygılı, eskisi gibi kabin-kokpit tüm uçuculara iyi uçuşlar olsun (bir de gözbebeğim A319'a:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crw ~ 3 yıl önce
Ha bu arada pilotlara dogruyu soyluyolar diye saygisiz diyosunuz ama yolcuya cahil diyen kabin memuru saygili mi oluyo.eski bi kabin memuruyum bende bu isi yapamicagimi anladim bir yil calistim ve biraktim.valla siizin abarttiginiz gibi insanlara ne ucakta polis oldum ne doktor oldum ne itfaiyeci oldum ne de diger meslekleri :) servisten ve guvenlik onlemlerinden baska yapilan bisi olmadi ucakta :)) saygilar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 3 yıl önce
Hangi lise mezunu pilot olupta ucma hakki verilmis komik komik konusmayin allahinizi severseniz.artik hic bir sirket lise mezunu pilot kabuk etmio.15 20 yil onceden bahsediyosunuz herhalde bisey olamadi pilot yaptim diye.pilotun isi ne zamandir cam silmek oldu.hem bu alinganlik neden.avrupadan amerikada yati yapip fotolari boy boy sosyal medyada paylasip isimi seviyorum bugunde boyle amerkada avrupada sıktı diyip havuz basi pozlarini verirken havaniza diyecek yokta yeri geldiginde yaptigiz isin olumsuz yonlerini buraya yazinca niye bozuluyosunuz.yapiyosunuz tabi yeri geliyo yolcu kusuyo onu temizliyosunuz,yeri geliyo tuvaleti pis birakiyo onu temizliyosunuz,yeri geliyo portakal suyunuda dagitiyosunuz.cok utaniyosan bunu soylemeye yapma arkadas.bu isin hep guzel yonlerini gosteriyosunuz genc nesne millette hep yatilar gezmeler tozmalar diye biliyo ozenip sirkete gelip birakiyo.soylicez tabi yeri geliyo herseyi yapiyosunuz diye.bu gizleme saklama neyin nesi arkadas.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dar ~ 3 yıl önce
Toplantıda ne konuşulduğunu tahmin etmek zor değil: efendim 2019'da geçsek, 900 takvim yılı için olsa, spk kararı ile aşılsa, off günler yine gece 3'te başlasa, madem 900 o zaman 6 bacak gelsin, minimum rest daha az olsun ki günde iki defa uçuranilelim ekipleri... Ama uçuş işletme personeli senede 300 saat uçsun onu biz şirket usullerimize yazalım, hem de o ay kim en fazla mesai yaptı ise uçuş işletme o saat üzerinden maaş alsın, mağdur olmasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000