21 Ocak 2014, Salı 16:28:43

UÇAKLARDA ARTIK KULLANILABİLECEK!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, elektronik cihazların uçaklarda kullanımına ilişkin bir düzenleme yaptı.
  • Turk milleti yasal olmayan, yasak olan herseyi yapmayi sever. Bu yuzden asla ilerleyemeyiz. Bir turk...
  • Yurtdisinda ucuyorum,indikten sonra ucak pisti terk ettiginde,CAT3 sartlari yoksa ya da LVTO,EPD off olur ve insanlar cep telefonlarini kullanirlar,ama bizde soyle anlamsiz bir anons duyarsiniz,cep telefonlarinizi terminal binasina girinceye kadar acmayiniz.Ya hastamisiniz,yok eve kadar acmayalim,sanki dersin ki bomba.Uygulanmasi imkansiz kurallar koyma.Cep telefonlari sadece ucaga gelen ve giden sinyanleri etkiler,yerd bir ,mahsuru kesin olarak yok.Saygilar
  • Commodore 64 oynayabilecek miyiz?
  • Şu çok bilen bu "KM"ler yok mu? Neden tehlikesi "olma ihtimali" var desem kaçı cevap arka arkaya 3 cümle kurabilir acaba? Otobüslerde de telefon kullanıldığı zaman "İmdaatt öleceeezz" diye bağıran masum köylü kıvamındaki vatandaştan farkı yok bunların. PED'ler serbest bırakılmadan önceki gün "LÜTFEN KAPATIN" diye uyaran memurelerin, SHGM izin verdikten sonraki gün yolcu tarafından terslendiğinde nasıl hissettiklerini merak ediyorum.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, elektronik cihazların uçaklarda kullanımına ilişkin bir düzenleme yaptı. Buna göre SHGM, elektronik cihazların, uçak yerde rötar yaptığında yada indikten sonra park pozisyonuna geçene kadar olan süreçte elektronik cihazların belli kriterler çerçevesinde kullanımının önünü açtı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, (SHGM) sorumluluğu şirket ve kaptana bıraktığı yeni genelgeyi de yayınladı.

Yapılan açıklamada:

Günümüzde teknolojinin gelişimine paralel olarak; "Taşınabilir Elektronik Cihazlar (PED-Portable Electronic Device)" olarak adlandırılan; cep telefonu, tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayar, elektronik oyun konsolu, elektronik kitap, MP3 çalar vb. gibi cihazların uçuşlar sırasında kullanım talepleri giderek yaygınlaşmaktadır.

İlgili hava araçlarının onaylı konfigürasyonunda yer almadığı halde uçuş ekibi veya yolcular tarafından uçuşa getirilen ya da kargonun bir parçası olarak uçuşa dâhil olan, harici batarya gücü veya hava aracından aldıkları güçle çalışabilen elektronik cihazların (PED); artan yolcu talepleri doğrultusunda uçuş emniyeti ile birlikte yolcu ve kargo güvenliğini tehlikeye düşürmeksizin uçuşun her safhasında kullanımına imkân vermek amacıyla gerekli usuller Genelge ile belirlenmiştir.

UÇAKLARDA ARTIK KULLANILABİLECEK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Turk milleti yasal olmayan, yasak olan herseyi yapmayi sever. Bu yuzden asla ilerleyemeyiz. Bir turk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yurtdisinda ucuyorum,indikten sonra ucak pisti terk ettiginde,CAT3 sartlari yoksa ya da LVTO,EPD off olur ve insanlar cep telefonlarini kullanirlar,ama bizde soyle anlamsiz bir anons duyarsiniz,cep telefonlarinizi terminal binasina girinceye kadar acmayiniz.Ya hastamisiniz,yok eve kadar acmayalim,sanki dersin ki bomba.Uygulanmasi imkansiz kurallar koyma.Cep telefonlari sadece ucaga gelen ve giden sinyanleri etkiler,yerd bir ,mahsuru kesin olarak yok.Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Commodore 64 oynayabilecek miyiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak Mühendisi ~ 5 yıl önce
Şu çok bilen bu "KM"ler yok mu? Neden tehlikesi "olma ihtimali" var desem kaçı cevap arka arkaya 3 cümle kurabilir acaba? Otobüslerde de telefon kullanıldığı zaman "İmdaatt öleceeezz" diye bağıran masum köylü kıvamındaki vatandaştan farkı yok bunların. PED'ler serbest bırakılmadan önceki gün "LÜTFEN KAPATIN" diye uyaran memurelerin, SHGM izin verdikten sonraki gün yolcu tarafından terslendiğinde nasıl hissettiklerini merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000