14 Ağustos 2012, Salı 08:54:09

UÇAK NEDEN DÜŞTÜ?

Enkaz çıkarma çalışmaları sona erdi, düşme nedeni ile ilgili çalışma başlatılacak..
  • Bir kazadan sonra olaya bilimsel yaklaşılır duygusal değil. Bu olayın da sebebinin pilotaj olduğu çok aşikar. Sorumlu pilot olan öğretmen pilot hatalı bir karar vermiştir ve bunun sonucu olarak kendi ve öğrencisi ölmüştür. Tabii ikisine de Allah rahmet eylesin ama gerçekleri ifade etmek veya fikrini beyan etmek niye suçmuş gibi yazıyor bazı arkadaşlar anlayamadım. Ben faal olarak uçan bir pilotum ve kaza kırım olayları hepimizin başına gelebilir, bunun da farkındayım. Kazaların sebeplerini objektif bir biçimde analız edıp ders çıkarmak yapmamız gereken en iyi şeydir. Zaten birçok kurstta case study lerde bu tip seneryolar izlenip yorumlar yapıp dersler çıkarılır. İyi pilot ile ölü pilotu ayıran şey de bir saniyedir. Bu kazadan sonra eminim ki bütün pilotaj öğrencileri ve öğretmenler Metar ve Taf lara daha dikkatli bakacaklardır.
  • arkadaşlar biliyorum hepiniz bizim mesleğe meraklı her zaman olmak istemiş ama bi türlü olamamış, ama bi yandan hep bilgi sahibi olmaya çalışmışsınız ama şunu unutmayın bizim sahip olduğumuz öncelikli şey onurdur, siz rahmetli abimin arkasından yazanlar neden olamadığınızı anlamışsınızdır umarım.
  • KAlkistan 20 dakika sonra yakitida bitmis olabilir. Daha nedeni belli degil. Uzman gibi konusmayin CB'yle firtinayla ne alakasi var? O saatlerde tufan olmus yerle gok birlesmis olabilir ama bu hicbirsey demek degildir. Uzman heyet cozer bunu nedenini ogrenirsiniz. Yorum yapmayin.
  • tecrübeli pilot yoktur uzun yaşayan pilot vardır .... bu da pilotaj kokuyor...

Marmara Ereğlisi Kaymakamı İrfan Demiröz, uçağın ana gövde ve iki büyük parçasının denizden çıkarılmasıyla enkaz kurtarma çalışmalarının sona erdiğini bildirdi.

Demiröz, yaptığı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaza kırım ve Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptıkları çalışma sonucunda, önceki gün denize düşen eğitim uçağı enkazının denizden çıkarıldığını belirtti.

Bundan sonra uçağın düşme nedeninin araştırılacağını anlatan Demiröz, ''Uçağın ana gövde ve iki büyük parçasının denizden çıkarılmasıyla enkaz kurtarma çalışmaları sona erdi. Uçağın ana gövdesi ile birlikte açılmış halde bulunan paraşütler de denizden çıkarıldı. Bundan sonraki aşamada, uçağın kesin düşme nedeni ile ilgili çalışma başlatılacak'' diye konuştu.

İstanbul'un Hezarfen Havaalanı'ndan kalkış yapan eğitim uçağı, Edremit'e gittiği sırada önceki gün öğle saatlerinde Marmara Ereğlisi açıklarında düşmüştü.

UÇAK NEDEN DÜŞTÜ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

gerçekleri konuşuyoruz burada. ~ 6 yıl önce
Bir kazadan sonra olaya bilimsel yaklaşılır duygusal değil. Bu olayın da sebebinin pilotaj olduğu çok aşikar. Sorumlu pilot olan öğretmen pilot hatalı bir karar vermiştir ve bunun sonucu olarak kendi ve öğrencisi ölmüştür. Tabii ikisine de Allah rahmet eylesin ama gerçekleri ifade etmek veya fikrini beyan etmek niye suçmuş gibi yazıyor bazı arkadaşlar anlayamadım. Ben faal olarak uçan bir pilotum ve kaza kırım olayları hepimizin başına gelebilir, bunun da farkındayım. Kazaların sebeplerini objektif bir biçimde analız edıp ders çıkarmak yapmamız gereken en iyi şeydir. Zaten birçok kurstta case study lerde bu tip seneryolar izlenip yorumlar yapıp dersler çıkarılır. İyi pilot ile ölü pilotu ayıran şey de bir saniyedir. Bu kazadan sonra eminim ki bütün pilotaj öğrencileri ve öğretmenler Metar ve Taf lara daha dikkatli bakacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan ~ 6 yıl önce
arkadaşlar biliyorum hepiniz bizim mesleğe meraklı her zaman olmak istemiş ama bi türlü olamamış, ama bi yandan hep bilgi sahibi olmaya çalışmışsınız ama şunu unutmayın bizim sahip olduğumuz öncelikli şey onurdur, siz rahmetli abimin arkasından yazanlar neden olamadığınızı anlamışsınızdır umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a.a. ~ 6 yıl önce
KAlkistan 20 dakika sonra yakitida bitmis olabilir. Daha nedeni belli degil. Uzman gibi konusmayin CB'yle firtinayla ne alakasi var? O saatlerde tufan olmus yerle gok birlesmis olabilir ama bu hicbirsey demek degildir. Uzman heyet cozer bunu nedenini ogrenirsiniz. Yorum yapmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivri ~ 6 yıl önce
tecrübeli pilot yoktur uzun yaşayan pilot vardır .... bu da pilotaj kokuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000