27 Ağustos 2014, Çarşamba 15:45:04

UÇAĞA LAZER TUTANA 10 BİN TL CEZA!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçaklara lazer tutan bir kişiye 10 bin TL idari para cezası verildiğini açıkladı.
  • Şu ceza alan kerizin adını da verselerdi daha da caydırıcı olurdu ya, neyse. Tüm mahalleye ömür boyu rezil olurdu, para cezasından çok daha etkin.
  • Pek caydırıcı olmamış şimdilik dün gece yine tutuyorlardı...
  • Anlayamıyorum. Insanların hayatı=10,000 liramı?? Direk hapis
  • doğru uygulama..türkiyede hapisten çok para cezası işler.. adam hapisten korkmaz ama para cezası verince aman agabey colugum cocugum var demeye baslar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçaklara lazer tutan bir kişiye 10 bin TL idari para cezası verildiğini açıkladı. Bu ceza ilk uygulama oldu. 

SHGM bir süre önce uçuş emniyetinin sağlanması amacıyla uçaklara lazer tutanların cezalandırılması için çalışma başlatmıştı. Buna göre hapis cezasının yanı sıra yakalanan kişiler için de SHGM idari para cezası keseceğini oluşturulan yönetmelikle açıklamıştı.

SHGM yaptığı açıklamada, "Uçaklara lazer tutan kişiye SHY-IPC Yönetmeliği Ek 51 madde kapsamında 10 bin TL idare para cezası kesilmiştir" dedi.

MEVZUATA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

UÇAĞA LAZER TUTANA 10 BİN TL CEZA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Caydırıcılık ~ 4 yıl önce
Şu ceza alan kerizin adını da verselerdi daha da caydırıcı olurdu ya, neyse. Tüm mahalleye ömür boyu rezil olurdu, para cezasından çok daha etkin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK PERSONEL ~ 4 yıl önce
Pek caydırıcı olmamış şimdilik dün gece yine tutuyorlardı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Anlayamıyorum. Insanların hayatı=10,000 liramı?? Direk hapis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 4 yıl önce
doğru uygulama..türkiyede hapisten çok para cezası işler.. adam hapisten korkmaz ama para cezası verince aman agabey colugum cocugum var demeye baslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000