24 Ekim 2015, Cumartesi 09:47:23

Türkiye, ICAN 2015'de 36 ülke ile anlaştı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nin ev sahipliğinde 19-23 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ICAN'15 etkinliği kapsamında; Türkiye, toplam 36 ülke ile ikili havacılık ulaştırma anlaşması imzaladı.
  • Herşeyimiz bir alem. Siz daha ECAC nezdinde üye başvurunuzu Türkiyenin ICAO Konsey üyeliği kesinleşti diye kamuoyunu yanıltırsanız, bunun peşine de ICAN toplantısını konsey üyeliğimize destek diye açıklarsanız ben şimdiden millet olarak birkez daha avcumuzu yalayacağımızın garantiisini size verebilirim. Sağır sultan bile duydu ki bir ülkenin ICAO Konsey üyeliğine ICAO üyesi ülkelerin siyasi otoriteleri o ülkenin Dış şleri Bakanlığı aracılığıyla karar verir. ICAN toplantısına katılan ülkelerin sivil havacılıklarının veya havayollarının anlaşma müdürlerinin veya şeflerinin bundan haberi dahi olmaz. Siz hiç Türkiyenin ICAO Koney iyeliği için aday olan ülkelere oy veririken sivil havacılığa veya THY'ye sorduğunu duydunuz mu? Bu akılı kim veriyor şu bizim sivil havacılık yöneticilerine ben aklımı yiyeceğim.
  • Hakikaten çok ayıp oluyor.Ya kardeşim şayyet bu 36 ülkeyle aramızda hiç bir havacılık anlaşması yoktuysa THY bu ülkelere bugüne kadar nasıl uçuyordu? Bu yapılanlara anlaşma yaptık denmez. "36 ülkeyle aramızdaki mevcut anlaşmaları günün koşullarına uygun hale getirdik veya mevcut anlaşmaları revize ettik" denir. Gerçekten de son zamanlarda havacılıkta yapılanlar utanç verici düzeye ulaştı. 3-5 havaalanına ufak tefek ilave yatırım yaparak ismini değiştirip havaalanı yaptık demekte, mevcut anlaşmalar üzerinde ufak tefek revizeler yaparak anlaşma yaptık demekte biz havacılara saygısızlıktır.Geçmişte bu konulara gece gündüz emek verenlerin emeklerini çalmaktır. Ayıptır ya hakikaten ayıptır. Birde inançlı insanlar olarak ortada dolaşıyorsunuz. Bu yapılanlar insanı enayi yerine koymaktır. Açıklayın şu ülkeleri siz kiminle anlaşma yapmışsınız? Bu ülkelerin çoğuyla aramızda 50 yıldır zaten anlaşma var. havacılık kavramlarını bilmeden havacılık yapıyomuşsunuz gibi bari kendinizi rezil etmeyin
  • Hayir THY nin en ufak isini reklam yapiyorsunuz eyv. ETS burayla baglantili ATLAS global sponsorluğu ve yaptigi anlasmalardan neden bahsetmiyorsunuz? Yazdim misafirim diye, bizzat oradada bu katilima misafirdim. ;) atlas thy pegasus onur cu falan degilim, disaridan bakis acima takilani dile getiriyorum. Saygılar.

Dünya Sivil Havacılık Örgütü(ICAO)’nun bu yıl sekizincisi düzenlenen Havacılık Müzakereleri Etkinliği, 95 ülkenin katılımında bugüne kadar gerçekleştirilmiş en yüksek katılımlı ICAN etkinliği oldu.  Türkiye, bu etkinlik kapsamında toplam 52 ülke ile ikili görüşme gerçekleştirirken, bunların 36’sı ile ikili havacılık anlaşması imzaladı.

Mevcut anlaşmaların frekans artışı ve yeni sefer noktalarını ilave edecek şekilde revize edildiği bu anlaşmalar sonucunda ülkemiz, yaptığı 36 anlaşma ile 300’ün üzerinde haftalık ilave sefer artışı ve 25’i aşkın yeni sefer noktası hakkı elde etti. İlave kazanılan sefer hakları ile ülkemiz ekonomisine yaklaşık 600 milyon dolarlık bir katkı sağlanmış olacak.

Konferansa katılan diğer ICAO üyesi ülkeler arasında 600’e yakın ikili havacılık müzakeresi yapıldı ve güncellenerek yeniden imza altına alınan anlaşmalar neticesinde; ülkelerin yurtdışı uçuş ağlarının genişlemesine ve yeni hatlarda seferler düzenlenmesine imkan sağlandı.

ICAO üyesi toplam 95 ülke sivil havacılık otoritesinin yanısıra  8 uluslararası organizsayon ve 60 şirketin katıldığı etkinlikte, yerli ve yabancı şirketler arasında muhtelif sektörel görüşmeler gerçekleştirildi. Bu seneki etkinliğe özgü olarak turizm kuruluşlarının da katılım sağladığı konferans kapsamında, Türkiye’nin uluslararası arenada tanıtımına önemli bir katkı sağlanmış ve ülkemiz havacılığı için büyük önem taşıyan 2016 ICAO Konsey üyeliğine adaylığı çerçevesinde Türk sivil havacılığının mevcut potansiyeli ve pazar imkanları üye ülkelere tanıtıldı.

ICAO’nun bir sonraki Havacılık Müzakereleri toplantısının 2016 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde yapılmasına karar verildi.

Türkiye, ICAN 2015'de 36 ülke ile anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu akıl kimin ~ 3 yıl önce
Herşeyimiz bir alem. Siz daha ECAC nezdinde üye başvurunuzu Türkiyenin ICAO Konsey üyeliği kesinleşti diye kamuoyunu yanıltırsanız, bunun peşine de ICAN toplantısını konsey üyeliğimize destek diye açıklarsanız ben şimdiden millet olarak birkez daha avcumuzu yalayacağımızın garantiisini size verebilirim. Sağır sultan bile duydu ki bir ülkenin ICAO Konsey üyeliğine ICAO üyesi ülkelerin siyasi otoriteleri o ülkenin Dış şleri Bakanlığı aracılığıyla karar verir. ICAN toplantısına katılan ülkelerin sivil havacılıklarının veya havayollarının anlaşma müdürlerinin veya şeflerinin bundan haberi dahi olmaz. Siz hiç Türkiyenin ICAO Koney iyeliği için aday olan ülkelere oy veririken sivil havacılığa veya THY'ye sorduğunu duydunuz mu? Bu akılı kim veriyor şu bizim sivil havacılık yöneticilerine ben aklımı yiyeceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekten ayıp ~ 3 yıl önce
Hakikaten çok ayıp oluyor.Ya kardeşim şayyet bu 36 ülkeyle aramızda hiç bir havacılık anlaşması yoktuysa THY bu ülkelere bugüne kadar nasıl uçuyordu? Bu yapılanlara anlaşma yaptık denmez. "36 ülkeyle aramızdaki mevcut anlaşmaları günün koşullarına uygun hale getirdik veya mevcut anlaşmaları revize ettik" denir. Gerçekten de son zamanlarda havacılıkta yapılanlar utanç verici düzeye ulaştı. 3-5 havaalanına ufak tefek ilave yatırım yaparak ismini değiştirip havaalanı yaptık demekte, mevcut anlaşmalar üzerinde ufak tefek revizeler yaparak anlaşma yaptık demekte biz havacılara saygısızlıktır.Geçmişte bu konulara gece gündüz emek verenlerin emeklerini çalmaktır. Ayıptır ya hakikaten ayıptır. Birde inançlı insanlar olarak ortada dolaşıyorsunuz. Bu yapılanlar insanı enayi yerine koymaktır. Açıklayın şu ülkeleri siz kiminle anlaşma yapmışsınız? Bu ülkelerin çoğuyla aramızda 50 yıldır zaten anlaşma var. havacılık kavramlarını bilmeden havacılık yapıyomuşsunuz gibi bari kendinizi rezil etmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sağlık olsun ~ 3 yıl önce
Ellerine sağlık abi. başka ne denir ki?
misafir ~ 3 yıl önce
Hayir THY nin en ufak isini reklam yapiyorsunuz eyv. ETS burayla baglantili ATLAS global sponsorluğu ve yaptigi anlasmalardan neden bahsetmiyorsunuz? Yazdim misafirim diye, bizzat oradada bu katilima misafirdim. ;) atlas thy pegasus onur cu falan degilim, disaridan bakis acima takilani dile getiriyorum. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000