22 Haziran 2012, Cuma 10:31:48

TÜRK PİLOTLARIN İNGİLİZCE SINAVI...

SHGM Türk pilotları İngilizce yeterlilik sınavlarına tabi tutacak...
  • Umarim basariyla gecersiniz sinavi bizler kader yoldaslariyiz düsman degiliz birbirimize..kokpit kabin el ele niye boyle birbirimize dusuyoruz arkadaslarim..o kafeste bizler birbirimize muhtaciz..amsterdam kazasinda perihanin kaptani nasil kurtarmaya calistigini unuttuk mu..lutfen bizi birbirimize dusurmeye calisanlara prim vermeyin hele ki boyle herkesin okudugu bir sitede..
  • Burada atilan kabin memurlarina laf yetistirip,laf sokup o parayi bi daha nerde bulcaksiniz diyeceginize oturunda haril haril ingilizce calisin zman daraliyor,oyle kokpitte yabanci kaptanlarla 10 saat ucak icinde maymun ingilizcesi konusmaya beden dili ile anlasmaya benzemez .kabinde guluyoruz bazi kaptanlarin ingilizcesine anons yaparlarken,turkce anons uzun,ingilizcesi kisacik
  • cahillerin içindeki alime üzülürüm demiş yunus.
  • Aslında mesleki yeterlilik ve ingilizce sınavlarına shgm personelini sokmak lazım refleks kararlar mantıksız regülasyon yorumlamalarla ne hale getirdiler bizi allah sonumuzu hayır etsin

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Danimarka medyasında Türk pilotların İngilizcelerinin yetersiz olduğu yönünde haberler yayınlanmış ve konu Türkiye'de gündeme oturmuştu.

Sözkonusu iddia ile ilgili Türkiye'deki makamlardan yalanlama yapılmasının yanısıra araştırılma yönünde de hamleler atılmıştı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Türk pilotların İngilizce yeterliliği ile ilgili yapacağı sınavın tarihlerini ve zamanlarını açıkladı. 25 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 6 Temmuz'a kadar sürecek olan sınavlarda Türk pilotların İngilizce oranları ortaya konulacak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden sınav tarihleri ve saatlerine ilişkin randevuları isimleri de açıklayarak yayınladı.

TÜRK PİLOTLARIN İNGİLİZCE SINAVI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Pilott'a kabinden ~ 6 yıl önce
Umarim basariyla gecersiniz sinavi bizler kader yoldaslariyiz düsman degiliz birbirimize..kokpit kabin el ele niye boyle birbirimize dusuyoruz arkadaslarim..o kafeste bizler birbirimize muhtaciz..amsterdam kazasinda perihanin kaptani nasil kurtarmaya calistigini unuttuk mu..lutfen bizi birbirimize dusurmeye calisanlara prim vermeyin hele ki boyle herkesin okudugu bir sitede..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bazi tk kaptanlarina ~ 6 yıl önce
Burada atilan kabin memurlarina laf yetistirip,laf sokup o parayi bi daha nerde bulcaksiniz diyeceginize oturunda haril haril ingilizce calisin zman daraliyor,oyle kokpitte yabanci kaptanlarla 10 saat ucak icinde maymun ingilizcesi konusmaya beden dili ile anlasmaya benzemez .kabinde guluyoruz bazi kaptanlarin ingilizcesine anons yaparlarken,turkce anons uzun,ingilizcesi kisacik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
cahillerin içindeki alime üzülürüm demiş yunus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sırayla ~ 6 yıl önce
Aslında mesleki yeterlilik ve ingilizce sınavlarına shgm personelini sokmak lazım refleks kararlar mantıksız regülasyon yorumlamalarla ne hale getirdiler bizi allah sonumuzu hayır etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000