11 Ocak 2010, Pazartesi 10:33:29

"TEKNİSYEN HAVACILIĞIN HERŞEYİDİR"

Airport TV ekranlarında her Cuma yayınlanan Fikir Fırtınası programı, bu hafta da havacılık gündemini irdeledi...
  • biz önce bu işin eğitimini almamış,kendine yıllarca makinist diye seslenilmesine aldırmış,uçuşa gideyimde nerde olura otururum,sandviç olsa da olur,taksi light selektörü ile mech call butonları ile çağrılmaya alışmış altyapı yetersizliklerine rağmen bu işin kaymağını yıllarca yemiş lafa geldimi mangalda külbırakmayan çat pat ingilizce bilen,40 defa lisans imtihanına giren,torpille bi yerlere gelen...... eski kuşak teknisyenlerin bıraktıklarını bir temizleyelim önce.sonra gerisi gelir zaten.
  • teknisyenler bu işin cefasını çekenlerdir,kaptanlar sefasını sürer,kabin ekibide uçak arızasına sevinenlerdir.geri kalan ise teferruattuır.....
  • Programa ait video goruntuleri neden yayindan kaldirildi acaba.Tekrar konulamazmi?
  • herşeyden önce kişiler saygınlıklarını kendileri kazanırlar,bunu karakterleri ve mesleki donanımları ile yaparlar.havacılıkta hiçbir iş grubunun bir diğerine üstünlüğü yoktur ama teknik diğer bütün işleri kapsayacak nitelikte ve önemdedir.böyle bir ayrıma gitmek nekadar yanlışsa teknik i bu işin temeli olma noktasından ayırmakta okadar yanlıştır.zaman değişmekte ve artık bahsi geçen bütün fonksiyonlar tek bir insanda toplanmaktadır ve du durum daha da artacaktır.unutlmamalıdırki uçaklar teeknisyenlerin ve bakım mühendislerinin dehası ile uçmaktadır.

Airport TV Yön. Kur. Bşk. Sefa İnan, Airport TV Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem ve Oktay Erdağı'nın birlikte hazırladıkları Fikir Fırtınası, bu hafta da sektörün gündemdeki haberlerini inceledi.

Best Havayolları'nın son durumu ne olacak, Havalimanlarındaki Güvenlik sorunu, SHGM'nin havayolu şirketlerine uyguladığı denetimler, HABOM projesi, HEAŞ Genel Müdürü İbrahim Büyükyumukoğlu'nun istifa etmesinin perde arkası konularını irdeleyen dörtlü, gündemi analiz etmeye devam ediyor.

İşte programın tamamı;

1. Kısım2. Kısım

"TEKNİSYEN HAVACILIĞIN HERŞEYİDİR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
biz önce bu işin eğitimini almamış,kendine yıllarca makinist diye seslenilmesine aldırmış,uçuşa gideyimde nerde olura otururum,sandviç olsa da olur,taksi light selektörü ile mech call butonları ile çağrılmaya alışmış altyapı yetersizliklerine rağmen bu işin kaymağını yıllarca yemiş lafa geldimi mangalda külbırakmayan çat pat ingilizce bilen,40 defa lisans imtihanına giren,torpille bi yerlere gelen...... eski kuşak teknisyenlerin bıraktıklarını bir temizleyelim önce.sonra gerisi gelir zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
teknisyenler bu işin cefasını çekenlerdir,kaptanlar sefasını sürer,kabin ekibide uçak arızasına sevinenlerdir.geri kalan ise teferruattuır.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Programa ait video goruntuleri neden yayindan kaldirildi acaba.Tekrar konulamazmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
herşeyden önce kişiler saygınlıklarını kendileri kazanırlar,bunu karakterleri ve mesleki donanımları ile yaparlar.havacılıkta hiçbir iş grubunun bir diğerine üstünlüğü yoktur ama teknik diğer bütün işleri kapsayacak nitelikte ve önemdedir.böyle bir ayrıma gitmek nekadar yanlışsa teknik i bu işin temeli olma noktasından ayırmakta okadar yanlıştır.zaman değişmekte ve artık bahsi geçen bütün fonksiyonlar tek bir insanda toplanmaktadır ve du durum daha da artacaktır.unutlmamalıdırki uçaklar teeknisyenlerin ve bakım mühendislerinin dehası ile uçmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000