16 Mart 2010, Salı 15:45:41

TEKNİSYEN ADAYLARINA BÜYÜK MÜJDE

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, üniversite mezunu teknisyenlerin lisans almasının önündeki en büyük engel olarak görünen modül sınavlarıyla ilgili çok önemli bir düzenleme yaptı.
  • teknoloji elbette gelişecek yenilenecektir ama bazı insanlar(!)da açgözlülük baki kalacaktır. Hep bana hep bana, teknolojiyi yakalayamasam da lisans verin bana diye diretmeler devam edecektir. Emekliliği gelen insan çekilsin gençlere yer açılsın. çok mu ihtiyaç var? o zaman sektörden seni bulurlar -tabii yetenekliysen- merak etme. ama kimse arayıp sormuyorsa seni lisans ta lisans diye tutturursun bedavadan lisans gelmesini beklersin.Çünkü bedavaya ucuza alışmışsın askeriyende. YAZIK senin gibi açgözlülere
  • üniversite mezunuyum çok okudum çok öğrendim v.s v.s hep istedik hamalda olsa tahsilli olsun teknisyen olsun üniversite mezunu olsun.bunu şunun için istedik tahsil cahaletide götürsün eş.....de üzülerek okuyorum genç kardeşlerim cehalette baki kalmış eş.... te.beytullah hoca-hasan hoca bu yazdıklarınızı okuyorlarsa diyorlardırki ''yazıklar olsun bizim çocuklara ''.sizleri sevgi ve saygıya davet ediyorum.
  • her forumda böyle yaratıklar hep vardır.İnsanları birbirine düşürüp salyalar içinde monitörden izlerler.Emin olun tüm sivil kaynaklı arkadaşların hepsi onunlal aynı fikirde olamazlar.Üstelik asker kaynaklılarında sivillerle bi alıp veremediği zaten olamaz.Yaşınız görgünüz buna müsait değil.O''internet şövalyesi'' buraya herşeyi yazabilir ama adını asla.Buda nasıl bi zavallı yaratık oldunu gösterir.Ayırmadan dışlamadan hepinize sevgiler saygılar. Sönmez Sönmez
  • Arkadaşım üniversite okumuşsun,iiyi teknisyen olmuşsun ama hala adam olamamışsın.Zamanında havacılık okulları yoktu,sanat okulu mezunları havacılığa girer ve ve ustalarından bu işi öğrenirdi.Birçok genç arkadaşımızı görüyoruz,teorik ile pratik aynı kefede görülemez.Sizler mutlaka bizlerden daha iyi teknisyen olacaksınız .Ama unutmayın sizlerden sonra gelecekler de sizlerden iyi olacak.Çünkü teknoloji her an değişiyor.Bu gün bizleri beyenmeyen sizleri ,yarın sizden sonra gelecekler , sizleri beğenmeyecek.Siz hep aynı yaşta,teknoloji de hep bu günde kalmayacak.Değişmeyecek tek şey vardır sevgi ve saygı.Lütfen birbirimizi sevip sayalım.

Airport TV ve AirportHaber’in uzun süre ısrarla üzerinde durduğu yüzlerce öğrenciyi ilgilendiren teknisyen adaylarının modül sorununda çok önemli bir karar alındı. SHGM tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, lise mezunu teknisyenlerin A sınıfı, üniversite mezunlarının ise A,B ve C sınıfı lisans alabilmeleri için şart olan modüllerden 10’undan muaf olması mümkün olacak.

İşte SHGM tarafından yayınlanan o genelge:

SHGM - 1

SHGM - 2

TEKNİSYEN ADAYLARINA BÜYÜK MÜJDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Misafir ~ 8 yıl önce
teknoloji elbette gelişecek yenilenecektir ama bazı insanlar(!)da açgözlülük baki kalacaktır. Hep bana hep bana, teknolojiyi yakalayamasam da lisans verin bana diye diretmeler devam edecektir. Emekliliği gelen insan çekilsin gençlere yer açılsın. çok mu ihtiyaç var? o zaman sektörden seni bulurlar -tabii yetenekliysen- merak etme. ama kimse arayıp sormuyorsa seni lisans ta lisans diye tutturursun bedavadan lisans gelmesini beklersin.Çünkü bedavaya ucuza alışmışsın askeriyende. YAZIK senin gibi açgözlülere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
üniversite mezunuyum çok okudum çok öğrendim v.s v.s hep istedik hamalda olsa tahsilli olsun teknisyen olsun üniversite mezunu olsun.bunu şunun için istedik tahsil cahaletide götürsün eş.....de üzülerek okuyorum genç kardeşlerim cehalette baki kalmış eş.... te.beytullah hoca-hasan hoca bu yazdıklarınızı okuyorlarsa diyorlardırki ''yazıklar olsun bizim çocuklara ''.sizleri sevgi ve saygıya davet ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
her forumda böyle yaratıklar hep vardır.İnsanları birbirine düşürüp salyalar içinde monitörden izlerler.Emin olun tüm sivil kaynaklı arkadaşların hepsi onunlal aynı fikirde olamazlar.Üstelik asker kaynaklılarında sivillerle bi alıp veremediği zaten olamaz.Yaşınız görgünüz buna müsait değil.O''internet şövalyesi'' buraya herşeyi yazabilir ama adını asla.Buda nasıl bi zavallı yaratık oldunu gösterir.Ayırmadan dışlamadan hepinize sevgiler saygılar. Sönmez Sönmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım üniversite okumuşsun,iiyi teknisyen olmuşsun ama hala adam olamamışsın.Zamanında havacılık okulları yoktu,sanat okulu mezunları havacılığa girer ve ve ustalarından bu işi öğrenirdi.Birçok genç arkadaşımızı görüyoruz,teorik ile pratik aynı kefede görülemez.Sizler mutlaka bizlerden daha iyi teknisyen olacaksınız .Ama unutmayın sizlerden sonra gelecekler de sizlerden iyi olacak.Çünkü teknoloji her an değişiyor.Bu gün bizleri beyenmeyen sizleri ,yarın sizden sonra gelecekler , sizleri beğenmeyecek.Siz hep aynı yaşta,teknoloji de hep bu günde kalmayacak.Değişmeyecek tek şey vardır sevgi ve saygı.Lütfen birbirimizi sevip sayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000