20 Ağustos 2009, Perşembe 13:38:31

Tarkim'den hızlı adımlar...

Tarkim uçuş okulu sektörde emin adımlar atarak varlığını hissettirmeye devam ediyor.
  • Bu işler kilitlenmekle olmaz.Kilitlenirse bir daha açılmaz.Zaten durumu kritik.Gerçekçi olup bence bildiği işi (tırcılık ya da kayınpedere yardımcılık) yapsa daha faydalı olur.Havacılıkta el mi yaman bey mi yaman olmaz.O iş onların malum topluluğunun tarzı.
  • tarkim Yönetim kurulu Başkanı Satyın Bayındır, bu haberleri okuyor ve olaya kitlendi sanırım. Kim yaman görülecek ve yeni yatırımlarla piyasaya girilecek..Vatandaşın çocuğuna boş umutlar verilmeyecek, kast sistemiyle değil, yetenek ve hakkaniyet ölçüsünde pilot seçimi yapılacak,karpuz seçer gibi herkesi sisteme almayacaklar.. Bekleyin görün bakalım..El mi yaman, bey mi yaman ?
  • daha yeni tarkim den lisans aldım. hepi topu 3 tane uçakları var. çift motor kırıma uğradı, yakup hoca lisansını kaybetti. okulda hoca kalmadı. faruk bayındır, oben hocayı da diğerleri gibi üç-beş ay yarım maaşla çalıştırırsa o da gider.
  • meydan istanbulda ayjete ankarada türkkuşuna kalacak sanırım bilginiz yok ....türkkuşu mevcut 9 adet T-67 uçağına ilave olarak 8 adet daha glasscockpit cessna 172 uçağı alıyor pilot adaylarına duyurulur

Adana Havalimanı’nda mevcut hangarına ek olarak 1500 metrekare alan tahsisi alan Tarkim, 2010 yılının Ocak ayında hangar inşaatına başlamayı planlıyor.

Bu gelişmenin ardından eğitim kadrosunda da önemli atılımlar yapan Tarkim, Oben Ogultarhan, Hüseyin Somyürek ve Rüştü Kurnaz’ı da kadrosuna kattı.

Filosunu da 11 uçağa çıkaran Tarkim, TC FCK Cessna 172 ve TC FAD Piper PA 31 Novaja tipi uçakları alarak eğitim uçuşlarına başladı.

Bünyesinde 3 adet hangarı bulunan Tarkim, bu yılın Haziran ayına kadar 58 öğrencisini SHGM kontrol uçuşuna vermişti. Tarkim, yıl sonuna kadar 100 öğrenciyi mezun etmeyi planlıyor.

Tarkim'den hızlı adımlar...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu işler kilitlenmekle olmaz.Kilitlenirse bir daha açılmaz.Zaten durumu kritik.Gerçekçi olup bence bildiği işi (tırcılık ya da kayınpedere yardımcılık) yapsa daha faydalı olur.Havacılıkta el mi yaman bey mi yaman olmaz.O iş onların malum topluluğunun tarzı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tarkim Yönetim kurulu Başkanı Satyın Bayındır, bu haberleri okuyor ve olaya kitlendi sanırım. Kim yaman görülecek ve yeni yatırımlarla piyasaya girilecek..Vatandaşın çocuğuna boş umutlar verilmeyecek, kast sistemiyle değil, yetenek ve hakkaniyet ölçüsünde pilot seçimi yapılacak,karpuz seçer gibi herkesi sisteme almayacaklar.. Bekleyin görün bakalım..El mi yaman, bey mi yaman ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
daha yeni tarkim den lisans aldım. hepi topu 3 tane uçakları var. çift motor kırıma uğradı, yakup hoca lisansını kaybetti. okulda hoca kalmadı. faruk bayındır, oben hocayı da diğerleri gibi üç-beş ay yarım maaşla çalıştırırsa o da gider.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
meydan istanbulda ayjete ankarada türkkuşuna kalacak sanırım bilginiz yok ....türkkuşu mevcut 9 adet T-67 uçağına ilave olarak 8 adet daha glasscockpit cessna 172 uçağı alıyor pilot adaylarına duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000