07 Aralık 2009, Pazartesi 09:08:23

ŞOK İDDİALAR...

World Focus Havayolları'nın 30 Kasım 2007 tarihinde Isparta'da düşen uçağının Kaptan Pilotu Serhat Özdemir ile ilgili şok iddialar gündemde. Serhat Özdemir'in çok sayıda havayolu şirketinde kaptanlık sınavını geçemediği ifade edildi.
  • MİSAFİR 2009.12.08......10.21.25..YORUMUNU YAZAN PİLOT CUK ....EĞER YİYİYORSA GROUND CHECK OK...ARIZALI İSE NEDEN UÇAĞI ALIP GİDİYOR VE SONRA DA KURTARDIK AYAKLARINA YATIYORSUNUZ..BIRAK UÇAĞI YERDE ..SUÇU OLAN KİMSE ORTAYA ÇIKSIN....UÇAK ÖNCE YERDE UÇAR SONRA HAVADA ...BU TEORİK BİR İŞLEMDİR..UYGULAMASI İSE UÇARKEN YAŞANIR..SEN İSTERSEN BU YAZIN İÇİN BİR ÖZÜR DİLE BENCE DOĞRU OLUR..KOCA KAPTAN
  • Kaptanlık belli bir saat uçuş süresi ve tecrübe ile şirket içi prosedurleri başarı ile uyguladığında verilir. Şirket içinde sevilmeyen adamsan da kaptanlık alamayabilirsin. Bu sizin kötü kaptan olduğunuzu göstermez. Sırf eğitimcilerle devre kanki arkadaş olduğu için bu yetkiyi almış ve ingilizce bilmeden uçan adamlara kaptanım diye herşeyinizi emanet edersiniz. rahmetlinin arkasından o olmamış bu bu olmamış tembelmiş vb şeyler ayıptır. eşeği bağlasan 20 sene de albay olur misali herkes kaptan olamaz. olmamalıdır.
  • E be şaşkın !!! bu ülkede arızadan dolayı kaç uçak düştü diye sormasını bilip ukalalık ediyorsunda bu ülkede arızadan dolayı tekniğin baltalıklarından dolayı , yazılmış söylenmiş arızlara GROUND CHECK OK deyip kapattıklarından dolayı pilotların kaç uçağı düşmekten kurtardıklarının cevabını biliyormusun !!!Senin gibi çok bildiğini zanneden ukela teknisyenler dse var işte maalesef bu meslekte
  • Bu iddalar; 1. AYIPTIR, örfümüzde ölenin arkasından konuşulmaz, 2. GÜNAHTIR, semavi dinlerin hepsi bunu yasaklar 3. YASAKTIR, yargılama süreci devam ediyor. 22:50'deki arkadaş, pilotları ancak pilotlar idare edebilir. Çünkü onları ve düşünce tarzlarını ancak pilotlar anlayabilir. 22:32 deki arkadaş, sadece kokpitteki oksijen tüpleri sürekli azalıyor sorusundaki imayı anlayamadım. Başka yerde oksijen tüpü ağzı açık şekilde sistemi beslemiyor. Sistemdeki her kaçak ve uçuş öncesi test zorunluluğu azalmaya neden oluyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

AirportHaber'e açıklama yapan ismini açıklamak istemeyen bir kişi Serhat Özdemir ile ilgili akıllara durgunluk veren iddialarda bulundu. Serhat Özdemir'in, kaptan olmak için Türkiye'de üç şirkete başvurduğu bu şirketlerde aldığı eğitimlerden sonra kaptanlık sınavını geçemediği belirtildi. Bu havayolu şirketleri arasında Antalya Merkezli bir havayolu şirketimiz İstanbul Merkezli de bir şirketimiz bulunuyor.

Her iki şirkette de havacılık tabiri ile fail (başarısız) olan Serhat Özdemir son şansını FLY Havayolları'nda denedi. Kaptan sıkıntısı çeken FLY Havayolları'nın Serhat Özdemir'i kaptan yaptığı idddia edildi.

Özdemir, FLY Havayolları'ndan ayrıldıktan sonra World Focus Havayolları'nda işe başladı. Özdemir'in World Focus Havayolları'nda çalışırken Avusturya'da da bir şirkete giderek iş müracaatında bulunduğu iddia edildi. Kaptanlık için yapılan bu müracaat sonucunda yine fail olduğu ve bu yüzden işe alınmadığı belirtildi.

Sivil Havacılık kuralları gereği kaptanlık sınavını geçemeyen kaptan adaylarının durumu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bildirilmesi gerekiyor. İşte bu noktada Türkiye'de bazı şirketlerde kaptanlık imtihanında fail olan Serhat Özdemir ile ilgili durumu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne haber verilip verilmediği ise merak ediliyor. Serhat Özdemir'in fail olduğunu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bildirilmemesi halinde havayolu şirketlerinin de kural ihlali yaptığı anlaşılacak.

©AirportHaber Özel

ŞOK İDDİALAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 9 yıl önce
MİSAFİR 2009.12.08......10.21.25..YORUMUNU YAZAN PİLOT CUK ....EĞER YİYİYORSA GROUND CHECK OK...ARIZALI İSE NEDEN UÇAĞI ALIP GİDİYOR VE SONRA DA KURTARDIK AYAKLARINA YATIYORSUNUZ..BIRAK UÇAĞI YERDE ..SUÇU OLAN KİMSE ORTAYA ÇIKSIN....UÇAK ÖNCE YERDE UÇAR SONRA HAVADA ...BU TEORİK BİR İŞLEMDİR..UYGULAMASI İSE UÇARKEN YAŞANIR..SEN İSTERSEN BU YAZIN İÇİN BİR ÖZÜR DİLE BENCE DOĞRU OLUR..KOCA KAPTAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kaptanlık belli bir saat uçuş süresi ve tecrübe ile şirket içi prosedurleri başarı ile uyguladığında verilir. Şirket içinde sevilmeyen adamsan da kaptanlık alamayabilirsin. Bu sizin kötü kaptan olduğunuzu göstermez. Sırf eğitimcilerle devre kanki arkadaş olduğu için bu yetkiyi almış ve ingilizce bilmeden uçan adamlara kaptanım diye herşeyinizi emanet edersiniz. rahmetlinin arkasından o olmamış bu bu olmamış tembelmiş vb şeyler ayıptır. eşeği bağlasan 20 sene de albay olur misali herkes kaptan olamaz. olmamalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
E be şaşkın !!! bu ülkede arızadan dolayı kaç uçak düştü diye sormasını bilip ukalalık ediyorsunda bu ülkede arızadan dolayı tekniğin baltalıklarından dolayı , yazılmış söylenmiş arızlara GROUND CHECK OK deyip kapattıklarından dolayı pilotların kaç uçağı düşmekten kurtardıklarının cevabını biliyormusun !!!Senin gibi çok bildiğini zanneden ukela teknisyenler dse var işte maalesef bu meslekte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu iddalar; 1. AYIPTIR, örfümüzde ölenin arkasından konuşulmaz, 2. GÜNAHTIR, semavi dinlerin hepsi bunu yasaklar 3. YASAKTIR, yargılama süreci devam ediyor. 22:50'deki arkadaş, pilotları ancak pilotlar idare edebilir. Çünkü onları ve düşünce tarzlarını ancak pilotlar anlayabilir. 22:32 deki arkadaş, sadece kokpitteki oksijen tüpleri sürekli azalıyor sorusundaki imayı anlayamadım. Başka yerde oksijen tüpü ağzı açık şekilde sistemi beslemiyor. Sistemdeki her kaçak ve uçuş öncesi test zorunluluğu azalmaya neden oluyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000