24 Eylül 2008, Çarşamba 09:13:34

SKY HAVAYOLLARI’NDA BASKIN ŞOKU!

Turizm sezonunun sona ermesiyle beraber sumen altında kalan dosyalar bir bir ortaya çıkıyor. SKY Havayolları, SHGM tarafından gerçekleştirilen baskının şokuyla çalkalanıyor.
  • İçinde bulunulan şartlar bahane edilerek kurallar ihlal edilemez. Kurallara uygun hareket etmek herkesin asli görevidir. UYMAYANI SHGM UYDURMAK zorundadır, kapsamlı denetim yapmak zorundadır, sonuçları kamuoyuyla paylaşmak zorundadır, bunun asli görevleri olduğunu hatırlarından çıkarmamaları gerekmektedir.
  • Sky havayollarinin elbetteki gayri ihtiyari para gereksinmesi oldugu icin yuksek sezondaki trafigini kabartmasi gayet normaldir.Avrupanin cesitli ulkelerindeki tur operatorleriyle yapmis olduklari anlasmalar dolayisiyla yaz dønemindeki duzensiz trafik ve para kazanma hirslari sky i cildirtmis durumdadir.Umarim Kayi grubu ne yaptiginin farkindadir.
  • SHGM nin adı var kendi yok.. denetleme menetleme hepsi hikaye ve minarenin kılıfı herzaman bir şekilde uyduruluyor..tabii hakedene!! hakediş için şirketlerin de belli tarifelerde çabası gerek!! şimdi aklı başında olan herkes de biliyor ki tüm özel şirketlerde kabin ekipleri limit saatleri aşmakta..ve maalesef SHGM bunba göz yummakta..gıkını çıkarmamakta TÖSHİD le aynı kaba ....ta
  • bence bosuna yazısıyoruz.sadece onlara prım kazandırıyoruz.tum sırketlerde kabının 110 saat uzerı uctugu alenı.bu meslek boyle.ya ucacaksın ya ucacaksın kardesım.ucmuyosan kapı orda dıyorlar.kımımız 110 saatın ustune ucret alırız kımımız arkamıza baka baka ucarz.anca yazarız cızerız.baskada bısey yapamayız.gerck hayata donun.ya ısınızı yapın yada ayrılın.2 + 2 = 4

Ekonomik krizler, yakıt fiyatları, orman yangınları ve benzeri birçok olumsuz koşula rağmen geçtiğimiz yıllara göre çıtayı yükselten havacılık sektörü, SHGM Denetim Ekipleri’nin SKY Havayolları’na yaptığı şok baskını konuşuyor.

Yüksek sezonda uçuş limitlerinin üzerine çıkartıldığı iddialarının ardı arkası kesilmeyince, SHGM, şirketin uçuş dosyalarını inceleme kararı aldığı ve AirportHaber’e gelen bilgilere göre pilotlardan gelen şikâyetlerin de bu inceleme kararında etkili olduğu belirtiliyor.

SHGM’nin geçtiğimiz günlerde SKY Havayolları’na gönderdiği 10 kişilik bir denetim ekibinin uçuş işletme dosyalarına inceleme yapmak üzere el koyduğunu ve inceleme sonunda iddia edildiği gibi uçuş limiti aşıldığı tespit edilirse SKY’a ciddi cezalar kesileceği iddiaları şimdiden ayyuka çıkmış durumda.

İncelemelerin sonucu ve SHGM’nin inceleme sonrası nasıl bir yaptırım getireceği şimdiden sektörde merak konusu oldu.

©AirportHaber.com

SKY HAVAYOLLARI’NDA BASKIN ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Rumuz ~ 10 yıl önce
İçinde bulunulan şartlar bahane edilerek kurallar ihlal edilemez. Kurallara uygun hareket etmek herkesin asli görevidir. UYMAYANI SHGM UYDURMAK zorundadır, kapsamlı denetim yapmak zorundadır, sonuçları kamuoyuyla paylaşmak zorundadır, bunun asli görevleri olduğunu hatırlarından çıkarmamaları gerekmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Sky havayollarinin elbetteki gayri ihtiyari para gereksinmesi oldugu icin yuksek sezondaki trafigini kabartmasi gayet normaldir.Avrupanin cesitli ulkelerindeki tur operatorleriyle yapmis olduklari anlasmalar dolayisiyla yaz dønemindeki duzensiz trafik ve para kazanma hirslari sky i cildirtmis durumdadir.Umarim Kayi grubu ne yaptiginin farkindadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wing ~ 10 yıl önce
SHGM nin adı var kendi yok.. denetleme menetleme hepsi hikaye ve minarenin kılıfı herzaman bir şekilde uyduruluyor..tabii hakedene!! hakediş için şirketlerin de belli tarifelerde çabası gerek!! şimdi aklı başında olan herkes de biliyor ki tüm özel şirketlerde kabin ekipleri limit saatleri aşmakta..ve maalesef SHGM bunba göz yummakta..gıkını çıkarmamakta TÖSHİD le aynı kaba ....ta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
angels ~ 10 yıl önce
bence bosuna yazısıyoruz.sadece onlara prım kazandırıyoruz.tum sırketlerde kabının 110 saat uzerı uctugu alenı.bu meslek boyle.ya ucacaksın ya ucacaksın kardesım.ucmuyosan kapı orda dıyorlar.kımımız 110 saatın ustune ucret alırız kımımız arkamıza baka baka ucarz.anca yazarız cızerız.baskada bısey yapamayız.gerck hayata donun.ya ısınızı yapın yada ayrılın.2 + 2 = 4

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000