09 Kasım 2012, Cuma 10:27:12

SİVİL HAVACILIKTA KIŞ TEDBİRLERİ MASAYA YATIRILDI

Sivil havacılıkta kış tarife dönemi için yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilebilmesi ve kalite standartlarının arttırılması amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Kış Tedbirleri Toplantısı düzenledi.
  • bu tur faalıyetler routıng calışmalardır ve her yıl degışık konuların ele alındıgı toplantılar yapılmaktadır . yapılan bu calışmalarda havanda su dogmekten öte gıdılemez. toplantılarda kararlar alınır ama uygulaması vede takıbı geregı gıbı yapılamadıgı ıcınde , sıkıntılar aynen devam eder. zaten plansız ve koordınesız bır buyume vede gelışmelerın sonucunda sıkıntıların olacagı vede sonradan yapılan yamalarla vede aldıklarını zannettıklerı palyatıf tedbırlerle bunların gıderılmesı de mumkun olamamakta ve sıkıntılar devam edegelmektedır. hava lıman ve meydanlarımızn fızıkı konumları her nekadar son yıllarda olumlu yonde buyuk degışıklık gostermışse de, gecmışte sıyası nedenlerle yapılan blıncsız yatırımlar, o meydanların yolcu potansıyelının olmaması nedenıyle uzun sure atıl olarak hızmet dışı kalmasına neden olmuştur..havaclık sektoru evrensel bı hızmet olması nedenıyle yabancı dıle sahıp uzmanlaşmış kışılerın ıstıhdamı ıle layık oldgu yere gelecektır.
  • Belki de Thy filoyu bölmek için 3. havalimanı ihalesinin bitmesini (ihalenin adrese teslim edilmesini) bekliyor. Hani ihtiyaç acil olduğu için 3.limanı yandaşa biran evvel apar topar pazarlamanın gerekçesi olsun diye.
  • Arkadasim yorumuna sonuna kadar katiliyorum. Defalarca soyledik, yalvardik, yakardik. Koy arkadasim AYT i yada BJV yi ikisinin de milyonlarca yolcu kapasitesi var, rahatlat biraz IST yi, olmaz bu boyle gitmez. Ucaklar kuyruk kuyruga artik. Hayir talep olmasa tamam talep de var arkadasim. AYT ye yil boyunca butun avrupa ulkelerinden talep var. Yap ikinci hub in bunlari. Ama dogru dediginiz gibi butun yatirimlar istanbul a yapildigi surece bunlar hayal. Cunku para orda hocam, mecburen alternatife kayma olmuyor. Bir de yurt icinden farkli hub lardan yurt disina fazla yerli talep olmayacagi icin bu da ayri bir dert.
  • recep tayyip erdogan turkiye cumhuriyeti basbakani deyil istabul buyuk sehir belediye baskani gibi butun yatirimlar istanbula eeeee tabi orda rant var ....haaa pardon bilal gemileri için kanal isi ne oldu 2023 bilal filosu batmasin sakinnnnn

Havayolu işletmelerinin ve yer hizmetleri kuruluşlarının yanısıra DHMİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve HEAŞ gibi konuyla ilgili kurumların katılımı ile SHGM'de gerçekleştirilen toplantıda, havayolu şirketleri tarafından uygulanan ve/veya uygulanması planlanan kış tedbirleri ele alındı.

2012-2013 yılı kış tarife döneminin sıkıntısız geçmesi için tüm paydaşlar arasında bilgi alışverişi yapılmasına imkan sağlayan toplantıda, kuruluşların durumları değerlendirilerek bu konuda alınacak tedbirlerin sektördeki tüm işletmelerin katılımıyla ve uyum içinde sürdürülmesinin önemine dikkat çekildi.


Artan sefer ve uçak sayısına paralel olarak; operasyon, alt yapı ve yer hizmetlerinin de aynı doğrultuda iyileşme göstermesi gerektiği belirtilen toplantıda, sektör kuruluşlarından gerekli hassasiyeti göstermesi istendi.

Toplantı sonrasında, çalışmaların eş güdüm içinde yürütülmesi amacıyla bir alt çalışma grubunun kurulmasına karar verildi. İlgili kurumların ve sektör temsilcilerinin yer alacağı alt çalışma gurubu,  bilgi paylaşımı ve koordinasyon içinde kış tedbirlerinin uygulanması konusunda faaliyet gösterecek. 

SİVİL HAVACILIKTA KIŞ TEDBİRLERİ MASAYA YATIRILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

erdınc durmazer ~ 6 yıl önce
bu tur faalıyetler routıng calışmalardır ve her yıl degışık konuların ele alındıgı toplantılar yapılmaktadır . yapılan bu calışmalarda havanda su dogmekten öte gıdılemez. toplantılarda kararlar alınır ama uygulaması vede takıbı geregı gıbı yapılamadıgı ıcınde , sıkıntılar aynen devam eder. zaten plansız ve koordınesız bır buyume vede gelışmelerın sonucunda sıkıntıların olacagı vede sonradan yapılan yamalarla vede aldıklarını zannettıklerı palyatıf tedbırlerle bunların gıderılmesı de mumkun olamamakta ve sıkıntılar devam edegelmektedır. hava lıman ve meydanlarımızn fızıkı konumları her nekadar son yıllarda olumlu yonde buyuk degışıklık gostermışse de, gecmışte sıyası nedenlerle yapılan blıncsız yatırımlar, o meydanların yolcu potansıyelının olmaması nedenıyle uzun sure atıl olarak hızmet dışı kalmasına neden olmuştur..havaclık sektoru evrensel bı hızmet olması nedenıyle yabancı dıle sahıp uzmanlaşmış kışılerın ıstıhdamı ıle layık oldgu yere gelecektır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oyun olmasın ??? ~ 6 yıl önce
Belki de Thy filoyu bölmek için 3. havalimanı ihalesinin bitmesini (ihalenin adrese teslim edilmesini) bekliyor. Hani ihtiyaç acil olduğu için 3.limanı yandaşa biran evvel apar topar pazarlamanın gerekçesi olsun diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hub problemi 2 ~ 6 yıl önce
Arkadasim yorumuna sonuna kadar katiliyorum. Defalarca soyledik, yalvardik, yakardik. Koy arkadasim AYT i yada BJV yi ikisinin de milyonlarca yolcu kapasitesi var, rahatlat biraz IST yi, olmaz bu boyle gitmez. Ucaklar kuyruk kuyruga artik. Hayir talep olmasa tamam talep de var arkadasim. AYT ye yil boyunca butun avrupa ulkelerinden talep var. Yap ikinci hub in bunlari. Ama dogru dediginiz gibi butun yatirimlar istanbul a yapildigi surece bunlar hayal. Cunku para orda hocam, mecburen alternatife kayma olmuyor. Bir de yurt icinden farkli hub lardan yurt disina fazla yerli talep olmayacagi icin bu da ayri bir dert.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lorient ~ 6 yıl önce
recep tayyip erdogan turkiye cumhuriyeti basbakani deyil istabul buyuk sehir belediye baskani gibi butun yatirimlar istanbula eeeee tabi orda rant var ....haaa pardon bilal gemileri için kanal isi ne oldu 2023 bilal filosu batmasin sakinnnnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000