13 Aralık 2010, Pazartesi 14:34:52

ŞİKAYETLER DOĞRUDAN ANKARA'YA ULAŞACAK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yolcu şikayetlerini değerlendirmek için havaalanlarında yeni bir uygulama başlatıyor. İşte uygulamanın ayrıntılar...
  • Bence pek birşey değişmeyecek. Önemli olan söz konusu sorunları çözecek bir SHGM nin yeterli derecede muktedir olamaması.
  • Çok güzel düşünülerekten yapılan ve uygulamaya geçince verimini alacağımız , halkımızın dilek ve tememnilerini açık bir şekilde göreceğimiz ve bunlara müdahale ederek gerekli düzenlemeyi ve yönlendirmey yapacağına inandığım SHGM şimdiden teşekkür ediyorum. Herşey insanlar için.... Özgür ve tarafsız şikayet, temenni ve dilekler ..
  • Gaziantep havalimanına da hemen acil bir şekilde şart.Birde şikayetlerin çözümü tabi ki...
  • ya güldürmegin adami, cihazlar konuldu anladik, yazildi sikayetler, kim okuyacak, SHGM deki memur mu? bosuna masraf ve göz boyama!

Havayolları ya da terminal işletmecilerinden kaynaklanan şikayetler artık doğrudan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne iletilebilecek.

SHGM, yolcu şikayetlerini dinlemek ve birinci ağızdan gelen şikayetlere müdahale edebilmek için yeni bir uygulama başlatıyor.

Türkiye’nin belli başlı havaalanlarına yerleştirilecek kiosklarla yolcuların şikayetleri, yazılı ya da elektronik olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne iletilecek.

Kiosklar ilk etapta İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen, Ankara ve Antalya gibi büyük havaalanlarında uygulamaya konuldu.

İç ve dış hatlar terminallerine birer adet konulacak şikayet kioskları sayesince yolcular, uçaklarda ya da terminallerde yaşadıkları sıkıntıları anında SHGM’ye aktarabilecek. SHGM de şikayetler üzerine harekete geçecek ve gerekli müdahelede bulunacak.

Uygulamanın en geç önümüzdeki hafta içinde geçerlilik kazanması beklenirken, ilk etapta 4-5 havaalanında konulacak şikayet kioskları daha sonra diğer havaalanlarına da konularak yaygınlaştırılacak.

©AirportHaber.com

ŞİKAYETLER DOĞRUDAN ANKARA'YA ULAŞACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bence pek birşey değişmeyecek. Önemli olan söz konusu sorunları çözecek bir SHGM nin yeterli derecede muktedir olamaması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çok güzel düşünülerekten yapılan ve uygulamaya geçince verimini alacağımız , halkımızın dilek ve tememnilerini açık bir şekilde göreceğimiz ve bunlara müdahale ederek gerekli düzenlemeyi ve yönlendirmey yapacağına inandığım SHGM şimdiden teşekkür ediyorum. Herşey insanlar için.... Özgür ve tarafsız şikayet, temenni ve dilekler ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Gaziantep havalimanına da hemen acil bir şekilde şart.Birde şikayetlerin çözümü tabi ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ya güldürmegin adami, cihazlar konuldu anladik, yazildi sikayetler, kim okuyacak, SHGM deki memur mu? bosuna masraf ve göz boyama!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000