03 Ekim 2011, Pazartesi 11:55:39

"SHGM'YE KOÇ LAZIM"

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, SHGM'deki son durumu özetledi...
  • koç yok deve versek olmaz mı????
  • Bir gazete haberi aynen şöyle diyor. "Kaza kırım ekibinde yer alan Feridun Seren, Mehmet Sevdim ve Kerem Mumcuoğlu’nun tutuklanmalarındaki en önemli gerekçe evrakta sahtecilik." Şimdi SHGM'de her gün dünya kadar evrak üzerinde işler yapılıyor. O yüzden acaba bazı kişilere, şirketlere kıyak çekmek üzere, çıkarları için evraklarda sahtecilik yapan başka SHGM çalışanları olabilir mi? diye insanın aklına ister istemez sorular geliyor. Bu nedenle, SHGM'nin kamuoyunda yeniden güven kazanması oldukça zor olacak gözüküyor? Temizlik şart olsa gerek.
  • BENDE YILLARDIR SÖYLÜYORUM,SAKALIMDA VARDI , HEMDE EN KRALINDAN .YİNEDE DİNLEMEDİLER;SHGM'YE KOÇ LAZIM ,ÇÜNKÜ YILLARCA BU İŞİN İÇİNDE YOĞRULMUŞ, GERÇEKTEN SOYADIDA KOÇ.HANİ BİRAZ MEGALOMANLIK OLACAK AMA GERÇEKTEN O KOÇ BENİM.ADRESİM BELLİ .ANKARA'DA HERKES TANIR.PARDON NEREDE KALMIŞTIK.''ARİF OLAN ANLAR''
  • Sayın İnan biraz daha deşerseniz amaliyata girceksiniz. Sizide yaparlar doktor.
Başyazar Sefa İnan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde son günlerde yaşanan sıcak anların ardından ortaya çıkan bazı gerçekleri köşesinde yazarak çözüm noktalarını da işaret etti.

Sıradışı örneklerle yaplması gerekenleri belirgin bir şekilde ortaya koyan İnan, asıl sorunun eleman eksikliğinden değil, işi bilen personelin olmadığından kaynaklandığını yazdı. Türk Sivil Havacılığı'nın işi bilen, aslında kuralları yazan ülkelerden destek alması ve işin onlardan öğrenilmesi gerektiğinin altını çizen deneyimli yazar, arkası gizlenen bazı gerçekleri de tek tek dile getirdi.*Oktay Erdağı ve Ali Arıduru nasıl geri çektirildi?
*SHGM özelleşmeli ama nasıl?
*Kuralları koyan ülkelerden nasıl destek alınır?
*Neşter nereye vurulmalı?
*Bilal Ekşi kiminle teması kesti?
*Kaza kırım başkanı nasıl oluyor da kimya mühendisi oluyor?
*Kendi uçağımızdan önce yapmamız gereken ne?
*THY için yapılması gerekenler neler?
*Verilen kursla deneyim sağlanır mı? Asıl amaç ne?
*Denetimler sözde mi özde mi?
*SHGM kaynıyor, bundan sonra ne yapılmalı?


İşte birbirinden ilginç soruların ve tespitlerin olduğu sıradışı köşe:"SHGM'YE KOÇ LAZIM"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
koç yok deve versek olmaz mı????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir gazete haberi aynen şöyle diyor. "Kaza kırım ekibinde yer alan Feridun Seren, Mehmet Sevdim ve Kerem Mumcuoğlu’nun tutuklanmalarındaki en önemli gerekçe evrakta sahtecilik." Şimdi SHGM'de her gün dünya kadar evrak üzerinde işler yapılıyor. O yüzden acaba bazı kişilere, şirketlere kıyak çekmek üzere, çıkarları için evraklarda sahtecilik yapan başka SHGM çalışanları olabilir mi? diye insanın aklına ister istemez sorular geliyor. Bu nedenle, SHGM'nin kamuoyunda yeniden güven kazanması oldukça zor olacak gözüküyor? Temizlik şart olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
BENDE YILLARDIR SÖYLÜYORUM,SAKALIMDA VARDI , HEMDE EN KRALINDAN .YİNEDE DİNLEMEDİLER;SHGM'YE KOÇ LAZIM ,ÇÜNKÜ YILLARCA BU İŞİN İÇİNDE YOĞRULMUŞ, GERÇEKTEN SOYADIDA KOÇ.HANİ BİRAZ MEGALOMANLIK OLACAK AMA GERÇEKTEN O KOÇ BENİM.ADRESİM BELLİ .ANKARA'DA HERKES TANIR.PARDON NEREDE KALMIŞTIK.''ARİF OLAN ANLAR''

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sayın İnan biraz daha deşerseniz amaliyata girceksiniz. Sizide yaparlar doktor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000