10 Kasım 2012, Cumartesi 12:58:11

SHGM'DEN YABANCI PİLOT AYARI!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, havayolu işletmelerinden yerli pilot istihdam edilmesini istedi.
  • muhtemelen tarih yaklastikca sirketler operasyonun devami icin uzatma talep edeceklerdir . Tabi Sivil Havacilik Genel Mudurlugumuz buna nasil cevap verecek , bekleyip gorelim .
  • SIVIL HAVACILIGIN bu kararin arkasinda durmasini bekliyoruz
  • thy dir ne yapsa yeridir
  • Arkadaslar biz burda yabanci/yerli pilot tartisirken THY YINE PARC AVIATON ARACILIGILA YABANCI PILOT ARIO (bu pilotlarinda arasinda birakin lise ortaokul mezunlari var. www.latestpilotjobs.com Have a nice sleep

SHGM konuyla ilgili havayolu şirketlerine bir yazı göndererek; 30 Haziran 2013 tarihine kadar işletmelerde görev yapan yabancı ikinci pilot sayısının toplam ikinci pilot sayısının yüzde 25'ini aşmayacak şekilde azaltılması gerektiğini bildirdi. 

Kademeli olarak yabancı ikinci pilot istihdamının azaltılmasını içeren plan kapsamında, önümüzdeki yılın sonuna kadar da yabancı ikinci pilot oranının yüzde 10'a düşürülmesi hedefleniyor.  SHGM,  havayolu işletmelerini 31 Aralık 2013 tarihine kadar bu oranı sağlamak için gerekli tüm tedbirlerin alınması ve planlamaların bu yönde yapılmasını istedi.

Havacılık sektörüne gönderilen yazıda, uçuş okulları sayısındaki artışa ve Türk pilot istihdamının önemine dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Son yıllarda ülkemizde hava taşımacılık sektörünün büyümesine paralel olarak pilot ihtiyacı artmakta ve artan bu ihtiyaca paralel olarak yabancı pilot istihdamında artış yaşanmaktadır. Ancak, son yıllarda uçuş okullarının kapasitelerinde de artışlar yaşanmıştır. Bakanlığımız tarafından ruhsatlandırılmış işletmelerde Türk Vatandaşı pilotların istihdam edilmesi esas olup, yabancı uyruklu pilot temini ancak zorunlu ve istisnai şartlarda kullanılmalıdır. Bu nedenle yabancı uyruklu pilot istihdamı konusunda bu düzenlemenin yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır."

SHGM, belirtilen tarihlerde gereklilikleri yerine getiremeyen işletmelere 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 143'üncü Maddesi kapsamında işlem yapacak.  Belirtilen tarihlerden sonra belirlenen oranın dışında yabancı uyruklu ikinci pilotlara Genel Müdürlük tarafından validasyon/çalışma izin belgesi düzenlenmeyecek.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur….

SHGM'DEN YABANCI PİLOT AYARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (163)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
muhtemelen tarih yaklastikca sirketler operasyonun devami icin uzatma talep edeceklerdir . Tabi Sivil Havacilik Genel Mudurlugumuz buna nasil cevap verecek , bekleyip gorelim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
SIVIL HAVACILIGIN bu kararin arkasinda durmasini bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
thy dir ne yapsa yeridir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yerdeki pilot ~ 6 yıl önce
Arkadaslar biz burda yabanci/yerli pilot tartisirken THY YINE PARC AVIATON ARACILIGILA YABANCI PILOT ARIO (bu pilotlarinda arasinda birakin lise ortaokul mezunlari var. www.latestpilotjobs.com Have a nice sleep

Yanıtla

Kalan karakter 1000
expired ~ 6 yıl önce
Arkadaşım yazın üzerine ilana baktım. İlanın süresi dolmuş. Job published date : 2012-07-10 Job expiry date : 2012-07-31 Yazarken az dikakt edelim..
pardon ~ 6 yıl önce
Yalnız başka bir ilan da ha gördüm şimdi orada..320 için ayın 12 sinde verilmiş 30 kasım son tarihli..Tecrübeli arananlar..Bu konuda haklısın..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000