15 Şubat 2016, Pazartesi 12:10:29

SHGM'den tokat gibi karar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yunanistan’daki EASA onaylı teknisyen lisansı veren Hellenic Aviation Training Academy (HATA) üzerinden lisans alan teknisyenlerle ilgili genelge yayınladı. Listede ismi yer alan teknisyenler yeniden modül sınavlarına girecek. İşte detaylar…
  • hata lisansları iptal edilsin
  • Bu Teknisyen lisansı modül sınavlarında dönen paraların bir hesabını çıkarıp milletin neden ve nasıl soyulduğunu araştıracak bir devlet yetkilisi bakan mı başbakan mı savcı mı birilerinin ilgisini çekmek için birşeyler yapmak lazım bizlerin soyulmasına göz yuman shgm yetkililerinden sorumlularında ortaya çıkarılması hesap sorulmasının zamanı geldi zannediyorum
  • arkadaşlar benim anlamadığım konu şu "shy 66 hava aracı lisansında işlem yapan" ne anlama geliyor ???easa lisansını shgm lisansına convert edenler mi yoksa shgm den easa lisansıyla yetki alanlar mı ?
  • Çok emek vererek 2,5 sene çalışarak lisansımı aldım. Ne sınavmatik takılı kaldı benim girdiğimde ne easa'dan aldım lisansımı. O zamanlarda yavuz abi kendince emek verip bişeyler yapmaya çalıştı ( eğer para kazandıysa bu olaylarda onun ayıbı bu ). Şimdiye kadar olan oldu herkes birilerini suçluyor alaylı,torpilli,okullu,liseli,üniversiteli. Teknisyeni teknisyenden başka **** yok. Lütfen bundan sonra mesleğimizi daha saygın hale getirebiliriz diye uğraşalım. Bırakalım kavgayı birlik olalım. Bazı arkadaşlarımız yurt dışında bizleri temsil inşallah sayıları artar ve bütün arkadaşlarımızın önünü açarlar. Bugün THY kiralık teknisyen ve pilot çalışıyor. Yazık değil mi o kadar dostumuz ve arkadaşımız iş bulamazken bunların çalıştırılması. Uted ve Talta ne iş yapıyorsunuz allah rızası için. Somut ve ihtiyaçları karşılayan adımlar atmanız lazım artık. 7-8 sene oldu hala bu işi çözemediniz. Bu yazdığımız yorumları okuyan herkes bize gülüyor arkadaşlar. Lütfen kendimizi gülünç duruma sokmayalım.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yunanistan’daki EASA onaylı teknisyen lisansı veren Hellenic Aviation Training Academy (HATA) üzerinden lisans alan teknisyenlerle ilgili genelge yayınladı. Listede ismi yer alan teknisyenler yeniden modül sınavlarına girecek. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yetkisi ilgili otorite tarafından iptal edilen Yunanistan’daki Hellenic Aviation Training Academy’den(HATA)  lisans alanları mercek altına altı. SHGM tarafından yayınlanan genelgede HATA ile ilgili adli soruşturma başlatıldığı da hatırlatıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, HATA kaynaklı sertifikalar ile SHY 66 Hava Aracı Bakım lisansında işlem yapan kişilerin listesini çıkardı. Listede adı yer alan kişilerin 2016 yılı sonuna kadar modül sınavlarına tekrar girmeleri istendi.

Bilindiği gibi Yunanistan’da kısa  yoldan teknisyen yetiştirme programları son yıllarda oldukça popüler hale gelmişti. Başta THY Teknisyenleri Derneği TALTA olmak üzere bir çok kişi ve kurum, Yunanistan’da fırsatçılık peşine düşmüş, 5 yıl üniversitelerin ilgili bölümlerinde teknisyen olmak için çaba harcayan teknisyen adaylarının emeklerini hiç sayarak kısa yoldan teknisyen yetiştirmeye başlamışlardı. Gençlerin cebindeki 3-5 bin euro’ya göz dikerek Yunanistan’da şirket kuran bazı isimler ise SHGM’nin bu konudaki kararlı tutumu sayesinde şirketin kapısına kilit vurmak durumunda kalmıştı.

©AirportHaber

İşte SHGM’nin HATA ile ilgili yayınladığı o genelge:SHGM'den tokat gibi karar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (121)

trabzon ~ 2 yıl önce
hata lisansları iptal edilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eysedo ~ 2 yıl önce
Bu Teknisyen lisansı modül sınavlarında dönen paraların bir hesabını çıkarıp milletin neden ve nasıl soyulduğunu araştıracak bir devlet yetkilisi bakan mı başbakan mı savcı mı birilerinin ilgisini çekmek için birşeyler yapmak lazım bizlerin soyulmasına göz yuman shgm yetkililerinden sorumlularında ortaya çıkarılması hesap sorulmasının zamanı geldi zannediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayırlısı olsun ~ 2 yıl önce
arkadaşlar benim anlamadığım konu şu "shy 66 hava aracı lisansında işlem yapan" ne anlama geliyor ???easa lisansını shgm lisansına convert edenler mi yoksa shgm den easa lisansıyla yetki alanlar mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayırlı olsun ~ 1 yıl önce
alınan sertıfıkalar lımıtasyon kaldırma,kategorı geciş vs .içinn...genelde de sh-66 da limitasyon kaldırmada kullanıldı...
Yazık bize ~ 2 yıl önce
Çok emek vererek 2,5 sene çalışarak lisansımı aldım. Ne sınavmatik takılı kaldı benim girdiğimde ne easa'dan aldım lisansımı. O zamanlarda yavuz abi kendince emek verip bişeyler yapmaya çalıştı ( eğer para kazandıysa bu olaylarda onun ayıbı bu ). Şimdiye kadar olan oldu herkes birilerini suçluyor alaylı,torpilli,okullu,liseli,üniversiteli. Teknisyeni teknisyenden başka **** yok. Lütfen bundan sonra mesleğimizi daha saygın hale getirebiliriz diye uğraşalım. Bırakalım kavgayı birlik olalım. Bazı arkadaşlarımız yurt dışında bizleri temsil inşallah sayıları artar ve bütün arkadaşlarımızın önünü açarlar. Bugün THY kiralık teknisyen ve pilot çalışıyor. Yazık değil mi o kadar dostumuz ve arkadaşımız iş bulamazken bunların çalıştırılması. Uted ve Talta ne iş yapıyorsunuz allah rızası için. Somut ve ihtiyaçları karşılayan adımlar atmanız lazım artık. 7-8 sene oldu hala bu işi çözemediniz. Bu yazdığımız yorumları okuyan herkes bize gülüyor arkadaşlar. Lütfen kendimizi gülünç duruma sokmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000