22 Temmuz 2015, Çarşamba 12:57:26

SHGM'den sürekli uçuşa elverişlilik gözetimi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Türk Sivil Hava Aracı Siciline kayıtlı hava araçlarının sürekli uçuşa elverişlilik durumunu izlemek ve sorumlulukların yerine getirildiğini doğrulamak amacıyla hava araçlarına, Hava Aracı Sürekli Uçuşa Elverişlilik Gözetimleri gerçekleştirileceğini duyurdu.
  • Madem kontrol edecektin yetkiyi niçin devrettin? Şirkete güvenme, personele güvenme, sanki herşeyi SHGM biliyor. Şirketleri kapatın bütün işi SHGM yapsın. Teknisyen lisansı vermesini beceremiyorsunuz, 1-2 sene sonra hangi teknisyenin yaptığı bakımları kontrol edebileceksiniz? Önce teknisyen lisansı için istediklerinizi gözden geçirin, daha sonra teknisyenleri eleştirin. Fazla kötümser olmayın iyi-doğru teknisyenler halen daha var ve çoğunlukta, SHGM' nin hayal ettiği kadar beceriksiz teknisyen çok azınlıkta, ama beceriksizliği hangi kriterlere göre değerlendireceksiniz?
  • Copy paste yapıp şirket kurunları da denetlesinler
  • bilal abi gidici,yolcu ,çok az kaldı,tabiiki karga kılavuzlarının aklıyla yaptığı icraatlerin bedelini ödeyecek
  • Vallaa yabanci pilotlar cockpitten aprona kadar dayak atar SHGM calisanlarina,yurek gerek bu dediginiz yapmaya. Ah nerde su SHGM yi de denetleyen seyli bir adam ciksa ortayada eeeytttt sizi yalakalar diye..............
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Türk Sivil Hava Aracı Siciline kayıtlı hava araçlarının sürekli uçuşa elverişlilik durumunu izlemek ve
sorumlulukların yerine getirildiğini doğrulamak amacıyla hava araçlarına, Hava Aracı Sürekli Uçuşa Elverişlilik Gözetimleri gerçekleştirileceğini duyurdu.

Konu hakkında bir genelge yayınlayan kurum, konuya ilişkin bilgilendirme yapmak amacıyla 11 Haziran 2015 tarihinde bir çalıştay düzenlendiğini açıkladı.

Söz konusu gözetimler, detaylı inceleme ve ramp incelemeleri olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilecek.

GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ...
SHGM'den sürekli uçuşa elverişlilik gözetimi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

TEKNİSYEN ~ 3 yıl önce
Madem kontrol edecektin yetkiyi niçin devrettin? Şirkete güvenme, personele güvenme, sanki herşeyi SHGM biliyor. Şirketleri kapatın bütün işi SHGM yapsın. Teknisyen lisansı vermesini beceremiyorsunuz, 1-2 sene sonra hangi teknisyenin yaptığı bakımları kontrol edebileceksiniz? Önce teknisyen lisansı için istediklerinizi gözden geçirin, daha sonra teknisyenleri eleştirin. Fazla kötümser olmayın iyi-doğru teknisyenler halen daha var ve çoğunlukta, SHGM' nin hayal ettiği kadar beceriksiz teknisyen çok azınlıkta, ama beceriksizliği hangi kriterlere göre değerlendireceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İphone ~ 3 yıl önce
Copy paste yapıp şirket kurunları da denetlesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shgm _duyum ~ 3 yıl önce
bilal abi gidici,yolcu ,çok az kaldı,tabiiki karga kılavuzlarının aklıyla yaptığı icraatlerin bedelini ödeyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bush-Pilot ~ 3 yıl önce
Vallaa yabanci pilotlar cockpitten aprona kadar dayak atar SHGM calisanlarina,yurek gerek bu dediginiz yapmaya. Ah nerde su SHGM yi de denetleyen seyli bir adam ciksa ortayada eeeytttt sizi yalakalar diye..............

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000