30 Ağustos 2013, Cuma 16:30:21

SHGM'DEN PİLOT ADAYLARINA DUYURU!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, pilotaj eğitimi alacak adaylarla ilgili yeni bir düzenleme yapılabileceğini açıkladı...
  • Önce sivil havacılık bize baksın mağdurun uçamıyoruz batık kaldık kurtarın bizi önce okulları sıkı teftiş etsin tanıdık şekilde yetki vermesin biride çıksın şu kötü yerleri haber yapsın canımız yanmasın
  • düşünce ve hemen uygulanmalı
  • SHGM nin bu cikisi insan haklarina bile aykiridir. Askerden gelenler n'olacak ? Lisansini yurtdisindan alip gelenler n'olacak ? SHGM eger gercekten bu talimati onaylarsa ulkede havaciligin sonudur. Boyle sacmalik mi olur ???? Ne EASA da ne FAA de nede baska bir otoritenin egitim standartinda boyle bir sey YOK. Havayolu DLR testi yapar istemedigini almaz ayri konu ama otoritenin boyle bir yetkisi olamaz bagli olunan uluslararasi kanunlarda yoksa koyamazsin. Birileri Almanya'da var yazmis dogru Almanya'da lufthansa akademi de var sadece ENTERGRE sistem için ve havayolunun koyduğu taleptir. Alman Sivil havaciligi boyle bir sey istemiyor. Istersen bir klupten al lisansini sonuna kadar alirsin. SHGM lütfen SACMALAMAYIN.
  • Arkadasim, Almanya'da bu mecburi demissinde.. yaniliyorsun moduler sistemde degil, entegre sistemde mecburidir bu sinav... Moduler sistemde dinav minav yok adaylar o riski alir havayoluna girerken yapilir. Bence entegre sistemde muhakkak yapilmali ama moduler sisteme uygulayamazsin.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), pilotaj eğitimi alacak pilot adaylarına DLR ve benzeri testlerden geçme zorunluluğu getirilebileceğini duyurdu.

Buna göre adaylar, pilotaj eğitimi almadan önce DLR ve benzeri testlerden geçmek zorunda kalabilir. 

SHGM'den yapılan açıklamada; 'Pilotaj Egitimi alacaklara uçuş okullarına kayıt yaptirabilmeleri için DLR ve benzeri testten geçme zorunluluğu getirmeyi düşünüyoruz' denildi.

SHGM'DEN PİLOT ADAYLARINA DUYURU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Tarkim mağdur ~ 5 yıl önce
Önce sivil havacılık bize baksın mağdurun uçamıyoruz batık kaldık kurtarın bizi önce okulları sıkı teftiş etsin tanıdık şekilde yetki vermesin biride çıksın şu kötü yerleri haber yapsın canımız yanmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi bir ~ 5 yıl önce
düşünce ve hemen uygulanmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uluslarasina aykiri ~ 5 yıl önce
SHGM nin bu cikisi insan haklarina bile aykiridir. Askerden gelenler n'olacak ? Lisansini yurtdisindan alip gelenler n'olacak ? SHGM eger gercekten bu talimati onaylarsa ulkede havaciligin sonudur. Boyle sacmalik mi olur ???? Ne EASA da ne FAA de nede baska bir otoritenin egitim standartinda boyle bir sey YOK. Havayolu DLR testi yapar istemedigini almaz ayri konu ama otoritenin boyle bir yetkisi olamaz bagli olunan uluslararasi kanunlarda yoksa koyamazsin. Birileri Almanya'da var yazmis dogru Almanya'da lufthansa akademi de var sadece ENTERGRE sistem için ve havayolunun koyduğu taleptir. Alman Sivil havaciligi boyle bir sey istemiyor. Istersen bir klupten al lisansini sonuna kadar alirsin. SHGM lütfen SACMALAMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanya oyle degil ~ 5 yıl önce
Arkadasim, Almanya'da bu mecburi demissinde.. yaniliyorsun moduler sistemde degil, entegre sistemde mecburidir bu sinav... Moduler sistemde dinav minav yok adaylar o riski alir havayoluna girerken yapilir. Bence entegre sistemde muhakkak yapilmali ama moduler sisteme uygulayamazsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000