19 Ocak 2016, Salı 16:42:58

SHGM'den otel imkanı sağlamayan şirkete ceza

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yurtdışında sefer iptali yaptıktan sonra yolcusuna otel imkanı sunmadığı gerekçesiyle bir havayolu şirketine 10 bin TL para cezası verdi.
  • Ornek bir uygulama olmus bundan sonra diger havayolu sirketleride yolcularini ortada birakip 10000tl ye bu sorununu cozer bekle dunya turklerin havacikik sektorune kazandiracagi cok sey var
  • Bu rakam cok komik bir rakamdir. Sen trafik cezasini yaziyorsun Hangi siket olursa olsun , bunlar ucak. Isletiyor. En az. 150000. TL net olmasi lazim. Yolcu ortada birakmak kolaymi.
  • Yav gardaşım yolcu hır gür çıkarmadıkca otele mi yerleştiriyor?
  • maaş ödemiiyor hava ambulans personeli zorda neden THK ya ceza yok

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), SHY-YOLCU yönetmeliği kapsamında bir havayolu şirketine 10 bin TL'lik ceza kestiğini duyurdu.

Twitter'daki hesabından cezayı duyuran Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), şirketin Türk tescilli olduğunu belirtirken, şirket ismi ile ilgili açıklama yapmadı.

SHGM'den yapılan açıklamada, yurtdışında sefer iptali yapan bir Türk şirketin, iptal sonrası yolcusuna otel imkanı sunmaması nedeniyle cezanın uygulandığını belirtti.
 

SHGM'den otel imkanı sağlamayan şirkete ceza

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

bekle dunya ~ 2 yıl önce
Ornek bir uygulama olmus bundan sonra diger havayolu sirketleride yolcularini ortada birakip 10000tl ye bu sorununu cozer bekle dunya turklerin havacikik sektorune kazandiracagi cok sey var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset ~ 2 yıl önce
Bu rakam cok komik bir rakamdir. Sen trafik cezasini yaziyorsun Hangi siket olursa olsun , bunlar ucak. Isletiyor. En az. 150000. TL net olmasi lazim. Yolcu ortada birakmak kolaymi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 2 yıl önce
Yav gardaşım yolcu hır gür çıkarmadıkca otele mi yerleştiriyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 2 yıl önce
maaş ödemiiyor hava ambulans personeli zorda neden THK ya ceza yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000