28 Temmuz 2015, Salı 16:21:36

SHGM'den Gazipaşa açıklaması

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Gazipaşa Havalimanı'na uçan pilotlarla ilgili bir açıklama yayınladı.
  • Sanırım SHGM burada kaptanın iniş sırasında incapacity olacağını unutmuş olması. Burada yapılması gereken en doğru hareket bazı arkadaşların yazdığı gibi Special Air Crew Required yazmasıdır ki buda her iki pilotunda yaklaşma sırasında meydana olan yeterliliklerinin olması ve herhangi bir emergency durumda ne yapacaklarını iyi bilmeleridir. Sanırım SHGM airline da uçakların 2 kişiye sertifikalı olduğunu ve CRM den bir haberdar.
  • Bodrum imsik a inerken cift kaptan inerdik..ne gunlerdi simdiki cocuklar bilmez
  • arkadaşlar beni aydınlatırmısınız bilmediğimden soruyorum. C kategori havaalanı ils kategorisinden mi bahsediyor başka bir kriter mi ? teşekkürler şimdiden
  • Ya zaten THY tipte 1000 saat altı çok da adam almadığı için sıkıntı olmaz heralde

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Gazipaşa Havalimanı'na uçan pilotlarla ilgili bir açıklama yayınladı.

SHGM, Gazipaşa'ya uçacak kaptan pilotlar için uygulanan ilgili tipte 1000 saat uçuş tecrübesi şartının ikinci pilotlar için gerek olmadığını ve söz konusu uygulamanın ikinci pilotlar için kaldırıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Gazipaşa Havalimanı’nın C Kategori meydan olması ve iniş/ kalkışların sadece ilgili tipte 1000 saat uçuş tecrübesi olan sorumlu kaptan pilotlar tarafından yerine getirilmesi gerektiğinden, ikinci pilotlar (F/O) için aranmakta olan 1000 saat tip uçuş tecrübe gerekliliği kaldırılmıştır.

Bu kapsamda Gazipaşa Havalimanı’na operasyon yapacak sorumlu kaptanlarda uçuşu icra ettikleri hava aracı tipi için aranan en az 1000 saat tecrübe gerekliliği, ikinci pilotlar(F/O) için uygulanmayacaktır.

Havayolu İşletmelerine ve Kamuoyuna Duyurulur…

SHGM'den Gazipaşa açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Otorite ~ 3 yıl önce
Sanırım SHGM burada kaptanın iniş sırasında incapacity olacağını unutmuş olması. Burada yapılması gereken en doğru hareket bazı arkadaşların yazdığı gibi Special Air Crew Required yazmasıdır ki buda her iki pilotunda yaklaşma sırasında meydana olan yeterliliklerinin olması ve herhangi bir emergency durumda ne yapacaklarını iyi bilmeleridir. Sanırım SHGM airline da uçakların 2 kişiye sertifikalı olduğunu ve CRM den bir haberdar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bodrum imsik a inerken cift kaptan inerdik..ne gunlerdi simdiki cocuklar bilmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saduman abi ~ 3 yıl önce
gerçekten dimi kaptanım , localizer yok ils yok cift girla , ucus emniyet departmanı yok , stabil yaklasmanın s si yok. risk analiz desen o de. ne günlerdi oyle. aklıma iki seyi getirdiniz birisi penguen deki saduman abi , digeri de van ısparta diyarbakır vs vs vs..
soru ~ 3 yıl önce
arkadaşlar beni aydınlatırmısınız bilmediğimden soruyorum. C kategori havaalanı ils kategorisinden mi bahsediyor başka bir kriter mi ? teşekkürler şimdiden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
operatörler risk değerlendirmesine göre havaalanlarını a, b, c kategorilerine ayırıyor ils ile doğrudan alakalı değil
737 ~ 3 yıl önce
Ya zaten THY tipte 1000 saat altı çok da adam almadığı için sıkıntı olmaz heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000