25 Mart 2010, Perşembe 18:06:34

SHGM'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DE YATAY ANLAŞMA İLE İLGİLİ AZ ÖNCE BİR AÇIKLAMA YAYINLADI. İŞTE SHGM'NİN O AÇIKLAMASI
  • senelerdir duyduumuz vatan elden gidio serenatı,yine çalınıyor.siz ne kadar korkak insanlarsınız ya.bide türküm diye övünürsünüz.hani hiç avrupa görmemişler desem havacısınız.biraz kendinize gelin.onlar bizi neden şimdiye kadar avrupanın kapısından içeri sokmadılar biliyormusunuz.çünkü onlar bizden korkuyor.korkmaktada haklılar,çünkü;kendinden başka her millete kötü gözle bakan,aşağılık kompleksine kapılmış cahil bir milletiz...
  • Yine tam incelemeden bilmeden birşeye imza atıldı. Şİmdi Yunanlı gelip ben senin ülken üzerinde klerans doldurup uçacağım deyince bakalım kim ne diyebilecek???
  • arkadaş zaten her şey icao, jar, ecac ve eurocontrol kurallarına göre yapılmıyor mu? hah şimdi dayatacaklar single european sky, airspace classification görecem ben o zaman ak kara..
  • Onumuzdeki gunlerde herhalde bu anlasma ile ilgili daha cok bilgi edinecegiz. Hemen yorumlarla bir karar vermeyelim. Hele bir aciklasinlar bakalim su meshur anlasmayi!

AB Komisyonu ile yapılan 8 turluk seri toplantılar ve yapılan müzakereler sonucunda Türkiye ve AB Komisyonu arasında sivil havacılık alanında Yatay Anlaşma parafe edildi.

25 Mart 2010 tarihinde Brüksel'de gerçekleştirilen ve Türkiye adına Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri AKA tarafından AB Komisyonu yetkilileriyle parafe edilen anlaşmaya göre;

AB'nin yasal anlamda tanınması sağlanacağı gibi, 26 AB üyesi ile ayrı ayrı anlaşmalar yapmak yerine bu ülkeler adına AB Komisyonu ile yapılacak tek bir anlaşma ile 26 Hava Ulaştırma Anlaşması yasal zemine kavuşmuş olacak.

Bu anlaşma ile Türkiye'nin AB havacılık sistemine olan entegrasyonunun önündeki engellerin kaldırılması, özellikle Tek Avrupa Hava Sahası (Single European Sky - SES) gibi Avrupa için son derece önemli olan projelere katılmak imkânı bulunacağı gibi, AB Havacılık Emniyet Ajansı EASA ile işbirliğinin geliştirilmesi de sağlanabilecek. 

Ayrıca, AB'ye tam üyelik kapsamında sürdürülen müzakere sürecinde askıda bulunan Ulaştırma faslının müzakerelere açılması için bir ön şart olması beklenen (şimdilik gayri resmi olarak) yatay anlaşmanın  parafe edilmesi ile bu ön şart şimdiden karşılanmış olacak.

Tarihi anlaşmanın mimarlarından SHGM Genel Müdürü Ali Arıduru saat 20:00'de Airport TV Ana Haber'de canlı yayında anlaşmanın detaylarını anlatıyor.

 

SHGM'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
senelerdir duyduumuz vatan elden gidio serenatı,yine çalınıyor.siz ne kadar korkak insanlarsınız ya.bide türküm diye övünürsünüz.hani hiç avrupa görmemişler desem havacısınız.biraz kendinize gelin.onlar bizi neden şimdiye kadar avrupanın kapısından içeri sokmadılar biliyormusunuz.çünkü onlar bizden korkuyor.korkmaktada haklılar,çünkü;kendinden başka her millete kötü gözle bakan,aşağılık kompleksine kapılmış cahil bir milletiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yine tam incelemeden bilmeden birşeye imza atıldı. Şİmdi Yunanlı gelip ben senin ülken üzerinde klerans doldurup uçacağım deyince bakalım kim ne diyebilecek???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaş zaten her şey icao, jar, ecac ve eurocontrol kurallarına göre yapılmıyor mu? hah şimdi dayatacaklar single european sky, airspace classification görecem ben o zaman ak kara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Onumuzdeki gunlerde herhalde bu anlasma ile ilgili daha cok bilgi edinecegiz. Hemen yorumlarla bir karar vermeyelim. Hele bir aciklasinlar bakalim su meshur anlasmayi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000