29 Nisan 2016, Cuma 16:45:17

SHGM'den Drone kullanıcılarına tehdit iddiası

SHGM'nin bazı drone kullanıcılarının kayıtlarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle iptal ettiği ileri sürüldü.
  • SHGM SONUNA KADAR HAKLI ....NEYİ TARTIŞİYORSUNUZ ANLAMADIM....
  • sghm'nin kezban tribi atması...
  • Kafa değişmeyince uygulamalar değişmiyor. Brüksel'deki bomba olayı sırasında tweet attı diye cezalandırılan THY pilotuna ceza veren zihniyet ile bunun ne farkı var? Bu ülkede RTÜK diye bir kurum var, neyi izleyip neyi izleyemeyeceğimize karar veren. Kafa aynı, sorun temelde. Olay oluyori bigi paylaşımı olmasın diye sosyal medya yavaşlatılıyor, yayın yasağı getiriliyor. Amaç kendilerinı korumak, açıklarını saklamak.
  • SHGM bu konuda haklı diyenler kesinlikle SHGM nin bu uygulaması içinde yer alan ve menfaati olan kişilerdir. Durumun tek izahı var oda bu kayıt sayfasını yapanlarların bu işi ellerine yüzlerine bulaştırmış olmalarıdır... bu hobiyi yaygınlaşmasıyla hazmedemeyen bazı kesimler.. kaskı takıp paraşüte rüzgar doldurarak dünyanın en büyük işini yapmış sayan bazı kesimler.. kaskınıza taktığınız kameralarla kendinizi çekmek yerine.. bu hobiyle gerçek anlamda ülkenin güzelliklerini çeken ve bunu dünya çapında tanıtan insanlar arasında büyük bi fark vardır.. bu hazımsızlığı bikere atın üzerinizden.. malesef ülkemiz özenti uygulamalarda sınıfta kalıyor.. yabancı ülkelerde bu sistem takır takır işlerken.. bizde iş kabadayılığa.. sosyal medyada adam fişlemeye kadar gidiyor.. kusura bakmayın ama .. bu işi düzgün yapamadığınız gibi .. bi arpa boyu yolda katedemeyeceksiniz.. o savcılık mavcılık işide hava civa :D

SHGM'nin bazı drone kullanıcılarının kayıtlarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle iptal ettiği ileri sürüldü.

Drone kullanımının kayıt altına alınmasının yanı sıra bazı hususları talimatname yayımlayarak belirleyen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) bazı drone kullanıcılarının kaydını iptal ettiği ve dava açmakla tehdit ettiği iddia edildi.

İddiaya göre; SHGM ayrıca, kullanıcılara gönderdiği e-postada paylaşımların devam etmesi halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da ekledi.

İşte SHGM tarafından gönderildiği iddia edilen e-posta: 

SHGM'den Drone kullanıcılarına tehdit iddiası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Ali ~ 2 yıl önce
SHGM SONUNA KADAR HAKLI ....NEYİ TARTIŞİYORSUNUZ ANLAMADIM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 2 yıl önce
Her kimsen "zorbalığı" haklı bulan kafanı bir yargıla istersen !
l0l ~ 2 yıl önce
sghm'nin kezban tribi atması...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zorbalık. ~ 2 yıl önce
Kafa değişmeyince uygulamalar değişmiyor. Brüksel'deki bomba olayı sırasında tweet attı diye cezalandırılan THY pilotuna ceza veren zihniyet ile bunun ne farkı var? Bu ülkede RTÜK diye bir kurum var, neyi izleyip neyi izleyemeyeceğimize karar veren. Kafa aynı, sorun temelde. Olay oluyori bigi paylaşımı olmasın diye sosyal medya yavaşlatılıyor, yayın yasağı getiriliyor. Amaç kendilerinı korumak, açıklarını saklamak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hı..hı..sen çok biliyon ya.. ~ 2 yıl önce
SHGM bu konuda haklı diyenler kesinlikle SHGM nin bu uygulaması içinde yer alan ve menfaati olan kişilerdir. Durumun tek izahı var oda bu kayıt sayfasını yapanlarların bu işi ellerine yüzlerine bulaştırmış olmalarıdır... bu hobiyi yaygınlaşmasıyla hazmedemeyen bazı kesimler.. kaskı takıp paraşüte rüzgar doldurarak dünyanın en büyük işini yapmış sayan bazı kesimler.. kaskınıza taktığınız kameralarla kendinizi çekmek yerine.. bu hobiyle gerçek anlamda ülkenin güzelliklerini çeken ve bunu dünya çapında tanıtan insanlar arasında büyük bi fark vardır.. bu hazımsızlığı bikere atın üzerinizden.. malesef ülkemiz özenti uygulamalarda sınıfta kalıyor.. yabancı ülkelerde bu sistem takır takır işlerken.. bizde iş kabadayılığa.. sosyal medyada adam fişlemeye kadar gidiyor.. kusura bakmayın ama .. bu işi düzgün yapamadığınız gibi .. bi arpa boyu yolda katedemeyeceksiniz.. o savcılık mavcılık işide hava civa :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000