28 Şubat 2017, Salı 14:21:13

SHGM'den "asgari kabin ekibi" genelgesi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, (SHGM), uçuşlarda görevli kabin memurlarının düz uçuş sırasında dinlenmelerine ilişkin esasları düzenledi.
  • Günahtır! Bu kadar yüklenmeyin insanlara!
  • bu kararı çıkartanı full yolcu 49 BC ER 'da uçuracaksın belki ancak değişir bazı şeyler; yöneticiler uçuşta ne yapıldığını bilmediği için empati yapamıyorlar...anca oturdukları yerden o değişsin bu değişsin diye boş boş konuşuyorlar.
  • Sızlananları anlayamıyorum. 1 saat için üstünü değişmek istemeyen sanki km değildi. Bilmiyorum. Anlayamıyorum.
  • Babanın cebinden elini çek bakalım çayı şekerlı şekersiz yapmayı becerebiliyo musun ? Ego kasıp kafa açıp kendinize sövdürmek ne çok hoşunuza gidiyo aferin.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, (SHGM), uçuşlarda görevli kabin memurlarının düz uçuş sırasında dinlenmelerine ilişkin esasları düzenledi.

Yeni bir genelge yayımlayan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) usul ve esasları duyurdu.

SHGM'den yapılan açıklamada şöyle denildi;

Kademeli dinlenme sisteminin, kabin ekibi üyelerine olumsuz tesir eden yan etkilerini ortadan kaldırmak ve uçuş esnasında kabin ekibi üyelerinin daha verimli dinlenebilmelerini sağlamak amacıyla “İlave Kabin Ekibiyle İcra Edilen Operasyonlarda Düz Uçuş Esnasında Kabin Ekibi Sayısının Azaltımı” Genelgesi yayımlanmıştır.

27.02.2017 tarihinde yürürlüğe giren Genelge ile; ilave kabin ekibiyle icra edilen uçuş operasyonlarında, düz uçuş safhasında, yolcu bölümünde asli (birincil) ve tali (ikincil) görevlerini yerine getirmek üzere hazır bulunan kabin ekibi üyelerinin sayısının azaltımına yönelik usul ve esaslar düzenlenmiştir.

İlave kabin ekibiyle icra edilen uçuş operasyonlarında, düz uçuş safhasında kabin ekibi üyelerinin sayısını azaltarak operasyonlarını icra etmek isteyen havayolu işletmelerinin, Genelgede yer alan gerekliliklerin sağlandığını gösteren belgelerle Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekmektedir.

SHGM'den "asgari kabin ekibi" genelgesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

günah! ~ 1 yıl önce
Günahtır! Bu kadar yüklenmeyin insanlara!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HE ~ 1 yıl önce
bu kararı çıkartanı full yolcu 49 BC ER 'da uçuracaksın belki ancak değişir bazı şeyler; yöneticiler uçuşta ne yapıldığını bilmediği için empati yapamıyorlar...anca oturdukları yerden o değişsin bu değişsin diye boş boş konuşuyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jfk ~ 1 yıl önce
Sızlananları anlayamıyorum. 1 saat için üstünü değişmek istemeyen sanki km değildi. Bilmiyorum. Anlayamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1/1000 ~ 1 yıl önce
1000 kişide 1 olunca genelleme yapamazsın!
Sendika uyuma! ~ 1 yıl önce
Yararımıza da 1 tane madde olsun! Düşman mısınız anlamadım ki ! Sendika UYUMA!!!!
Baba parası ~ 1 yıl önce
Babanın cebinden elini çek bakalım çayı şekerlı şekersiz yapmayı becerebiliyo musun ? Ego kasıp kafa açıp kendinize sövdürmek ne çok hoşunuza gidiyo aferin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000