25 Ekim 2016, Salı 14:46:22

SHGM'de Bahri Kesici dönemi

SHGM'de Bilal Ekşi'den boşalan koltuğa vekaleten Bahri Kesici atandı.
  • Düşünmek ve söyIemek koIay, fakat yaşamak, heIe başarı iIe sonuçIandırmak çok zordur başarılarınızın devamını dilerim sayın başkanım..! bu yeni görevinizde allah yar ve yardımcınız olsun saygılarımla.
  • Başka bir samsunlu olan sayın adem çayan'ın atanmasını bekliyorduk aslında.
  • Vatan için toprak için se yaptıkları kendisini ve ailesini allahım cennetine nail kılsın inşallah
  • Haydar Yalçın 'ın özgeçmişini de keşke hemen yanına kopyalasaydınız da aradaki büyük farkı apaçık herkes görseydi. Yazık çok yazık hak yemek bu günahtır.

Bahri Kesici, SHGM genel müdürlüğüne vekaleten atandı. Bugün gerçekleşen atama sonrası SHGM sitesinde genel müdür bölümünde Bahri Kesici'nin adı yer aldı.

Bahri Kesici Kimdir?

1956 yılında Samsun Kavak İlçesinde doğdu. 1981 yılında ODTÜ Elektrik / Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Hava Kuvvetleri adına askeri öğrenci olarak okuyup mezun olduktan sonra Hava Mühendis Teğmen olarak Jet savaş uçaklarının fabrika seviyesi ve depo seviyesi bakımlarının yapıldığı Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi’ne Uçak Bakım Mühendisi olarak atandı. Burada 3 yıl bakım mühendisliği yaptı.

Aynı merkezdeki Hassas Ölçü Aletleri Kalibrasyon Laboratuvarına yönetici olarak atandı ve burada 5 yıl görev yaptı. Bu dönem içinde laboratuvarın ABD tarafından sertifikalandırılmasını sağladı. Daha sonra Aviyonik Sistemler Atölyeler sorumlusu olarak görevlendirildi ve 4 yıl bu görevini sürdürdü. Bu süre içinde ABD’de önemli sistemlerin depo seviyesi bakım eğitimlerinden geçti.

1993 yılında 4. Ana Jet Üs Komutanlığına Hassas Ölçü Aletleri Laboratuvarı Komutanı olarak atandı ve laboratuvarın sertifikasyonunu sağladı.

1994 – 1996 yıllarında, TAI’deki F-16 Uçak üretimi programına destek vermek amacıyla WPAFB / Ohio’da MSB adına F-16 Teknik İrtibat Subayı olarak atandı.

1996-1997 yıllarında MSB F-16 Program yönetimi bölümünde görev aldı. 1997-2000 yılları arasında; CASA uçak üretim projesi, Cougar Helikopter üretim Projesi, Tanker Uçak tedarik projesi gibi konularda Hv. K. K.lığı’nda görev aldı. 2000 yılının başında Kıdemli Binbaşı olarak emekli oldu.

2000-2003 yılları arasında özel sektörde ISO 9001 ve AB proje danışmanlığı yaptı, yine ayrıca makine imalatı yapan bir özel firmada İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı.

2004-2009 yıllarında Samsun Kavak İlçesi Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

2009 yılında Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Burada kurumun Bilgi Yönetim Sistemi (otomasyon), Elektronik Doküman Yönetim Sistem projelerinin gerçekleştirilmesinde görev aldı. Halen Kurum Kalite Temsilcisi görevi ile birlikte, Havaalanları, Havacılık Güvenliği ve Hava Ulaşım Daire Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.


Bahri Kesici
Genel Müdür V.

 

SHGM'de Bahri Kesici dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Harun ARALI ~ 2 yıl önce
Düşünmek ve söyIemek koIay, fakat yaşamak, heIe başarı iIe sonuçIandırmak çok zordur başarılarınızın devamını dilerim sayın başkanım..! bu yeni görevinizde allah yar ve yardımcınız olsun saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürpriz Oldu ~ 2 yıl önce
Başka bir samsunlu olan sayın adem çayan'ın atanmasını bekliyorduk aslında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Recep şaban yılmaz ~ 2 yıl önce
Vatan için toprak için se yaptıkları kendisini ve ailesini allahım cennetine nail kılsın inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adil ~ 2 yıl önce
Haydar Yalçın 'ın özgeçmişini de keşke hemen yanına kopyalasaydınız da aradaki büyük farkı apaçık herkes görseydi. Yazık çok yazık hak yemek bu günahtır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000