28 Eylül 2011, Çarşamba 17:26:50

SHGM'DE ARAMALAR DEVAM EDİYOR (GÜNCELLENDİ)

Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili soruşturma başlatan Malatya Savcılığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlük binasında aramalara devam ediyor.
  • Rahmetli Muhsin Bey,Hemşehrimdi. İnsandı.Lakin haksızlığa bak ki suikaste kurban gitti diyorlar ve onu ve rahmetli arkadalarını bulmak için -bilmemkaç derece de başta İçişleri bakanı Beşir bey olmak üzere traş dahi olmadan arama çalışmalarını yürüten arkadaşlara pislik atılıyor.Helikopter nedir teçhizatı nedir nası uçar bilmeyen arkadaşlar Rahmetlinin laf gelmesin diye hayatını feda edeceği bir kurum olan TSK ya suikasti yakıştırıyorlar. Beyler unutmayın ki bu bir kazadır,rahmetlinin ilk uçuşunda başına gelmiştir.Böyle tertibi planlayacak olsalar zorlamı helikopter kiralattılar rahmetliye.Madem suikastse Muhsin beyi o helikoptere binmeye ikna eden parti içindeki hainlerden başlayın aramaya.Dünyada hiçbir helikopterde karakutu yoktur.Biline!
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün helikopterde bulunan cihazı “Keçiler sökmedi” söyleminin ardından, Malatya Savcılığı kaza ile ilgili operasyonlarını hızlandırdı.

Operasyonlar kapsamında bu sabah saat 08:30’da Malatya’dan Ankara’ya gelen polis ekipleri tarafından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne baskın düzenlendi.

Yaklaşık 9 saattir süren aramalarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Kaza Kırım üyelerinin odalarında ve Uçuş Standartları Daire Başkanlığı’nda detaylı incelemeler yapılırken, içeride bulunan personellerin ofislere giriş çıkış izni verilmediği ayrıca binanın da giriş çıkışlara kapatıldığı belirtildi.

Aramaların halen devam ettiği şu saatlerde, kazada düşen helikoptere bakım yapılıp yapılmadığı, gizli belge olup olmadığı inceleniyor.

Bu arada İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ofisine her hangi bir baskın düzenlenmezken, yetkililer ellerinde hiç dosya bekletmediklerini, her tür dosyanın Ankara’da bulunan genel merkez binasına gönderildiğini ifade etti.

Ayrıca helikopter kazası esnasında Kahramanmaraş'a arama kurtarma ekibi gönderen Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Malatya Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nın arandığı öğrenildi. 

Bu arada, helikopterin kaza kırım ekibinde görev alanların o dönem Malatya Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda görev yapma ihtimalinin yüksek olduğu ileri sürülüyor. Kaza olayının duyulması sonrasında çok sayıda helikopter, Kahramanmaraş'taki bölgede arama-tarama ve kurtarma için görevlendirilmişti. 

©AirportHaber.com
SHGM'DE ARAMALAR DEVAM EDİYOR (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Rahmetli Muhsin Bey,Hemşehrimdi. İnsandı.Lakin haksızlığa bak ki suikaste kurban gitti diyorlar ve onu ve rahmetli arkadalarını bulmak için -bilmemkaç derece de başta İçişleri bakanı Beşir bey olmak üzere traş dahi olmadan arama çalışmalarını yürüten arkadaşlara pislik atılıyor.Helikopter nedir teçhizatı nedir nası uçar bilmeyen arkadaşlar Rahmetlinin laf gelmesin diye hayatını feda edeceği bir kurum olan TSK ya suikasti yakıştırıyorlar. Beyler unutmayın ki bu bir kazadır,rahmetlinin ilk uçuşunda başına gelmiştir.Böyle tertibi planlayacak olsalar zorlamı helikopter kiralattılar rahmetliye.Madem suikastse Muhsin beyi o helikoptere binmeye ikna eden parti içindeki hainlerden başlayın aramaya.Dünyada hiçbir helikopterde karakutu yoktur.Biline!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000