11 Nisan 2012, Çarşamba 13:49:20

SHGM UÇAK TEKNİSYENİ ALACAK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bağımsız denetçi kuruluşlarını denetlemek üzere net 3 bin 700 ile 4 bin 400 TL maaşlı teknisyen alacak...
  • alımlar ne zaman, nasıl olacak bir bilgisi varsa yazabilir mi? hem şu kadar alacak bu kadar alacak diye yazılması da biraz garip geldi. hadi neyse...
  • Bu teknisyen alımları için de TYP yapılsın bence... TYP ye katılmayan SHGM teknisyeni olamasın...
  • Bari Üniversite mezunu alsınlar. Yani metal veya elektronik öğretmeniği bitirmiş üniversite değil. Bu işin özü olan Sivil havacılık Yüksekokulu mezunu alsınlar. Yoksa yolda yürüyen adamda teknisyen
  • uçaklara otomobil malzemesi kullanan uyanık teknisyenler,bunlara göz yuman patronlar, bu uçaklarla uçmak zorunda olan garipler...........hep böylemi gidecek?
Sivil havacılık işletmeleri, bağımsız denetim kuruluşlarınca da uçuş, can ve mal güvenliğini sağlayacak şekilde faaliyetlerinin doğruluğunun, güvenilirliğinin, havacılık düzenlemelerine uygunluk derecesinin araştırılması amacıyla denetlenecek.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Sivil Havacılık İşletmeleri Yetkili Denetim Kuruluşları Yönetmeliği'yle, SHGM tarafından yetkilendirilen yeterlik belgesi gerektiren personel ve işletmelerin iş ve işlemleri ile inceleme ve denetimlerini yapmak üzere bağımsız denetim kuruluşlarının yetkilendirilmesine, faaliyetlerine ve yetkilerinin iptaline ilişkin usul ve esasların düzenlenmesi amaçlanıyor.
 
Yönetmelik, 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu ile 5431 sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yetkilendirilen işletmeleri, yönetmelik kapsamında yetkilendirilen bağımsız denetim kuruluşlarını, bu işletme ve kuruluşlarda görev alan ilgili personeli ve havacılık faaliyetlerini kapsıyor.
SHGM tarafından teknik denetçi olarak yetkilendirilen yetkili bağımsız denetim kuruluşlarında görevli denetçiler 15/4/2006 tarihli ve 26140 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teknik Denetçilerin Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte belirtilen hususlarda SHGM adına yetkili olacak.
 
Denetçilerin en az yüzde 51'inin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartının yer aldığı yönetmelikte, yetkili bağımsız denetim kuruluşu ile yapılacak sözleşmenin en fazla 3 yıl süre ile yapılabileceği belirtildi.Bağımsız denetim kuruluşları yönetmeliğimiz resmi gazetede yayımlandı.
 
Bu arada SHGM’de sözleşmeli olarak görevlendirilecek uçak teknisyenlerinin maaşlarına ilişkin karar Maliya Bakanlığı’ndan çıktı. Buna göre denetçi olarak görev yapacak sözleşmeli uçak teknisyenleri net 3 bin 700 ile 4 bin 400 TL arasında maaş alacak. SHMG’nin kaç uçak teknisyeni alacağı konusunda bilgi verilmedi.
SHGM UÇAK TEKNİSYENİ ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
alımlar ne zaman, nasıl olacak bir bilgisi varsa yazabilir mi? hem şu kadar alacak bu kadar alacak diye yazılması da biraz garip geldi. hadi neyse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu teknisyen alımları için de TYP yapılsın bence... TYP ye katılmayan SHGM teknisyeni olamasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bari Üniversite mezunu alsınlar. Yani metal veya elektronik öğretmeniği bitirmiş üniversite değil. Bu işin özü olan Sivil havacılık Yüksekokulu mezunu alsınlar. Yoksa yolda yürüyen adamda teknisyen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
uçaklara otomobil malzemesi kullanan uyanık teknisyenler,bunlara göz yuman patronlar, bu uçaklarla uçmak zorunda olan garipler...........hep böylemi gidecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000