12 Ocak 2009, Pazartesi 17:55:11

SHGM, Uçak Bakım Denetimlerini Arttırdı…

Hızla gelişen sivil havacılık sektöründe zafiyet yaşanmaması amacıyla denetimlerine aralıksız devam eden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 2008 yılında toplam 696 bakım denetimi gerçekleştirdi.
  • baylar shgm nin ulaştırma bakanlığına bağlı olduğunu bilmeden atış yapmayalım cahilliğiniz meydana çıkıyor
  • Avrupa'ya gitmek isteyen AB disi her sirket'in EASA olmasi zorunluluk olacak yakinda. bu durumda, AB disi ulkede bulunup EASA almis+ bakim sirketi olan havayollari teknisyenleri için 66 lisansi açisindan da bir çozum bulacaklardir mutlaka. Denetimlerin yogunlasmasi guzel bir haber. SHGM ile ulastirma bakanligi da ayni sey degil ama rakip de degil; taraftar gibi konusmayalim lutfen.
  • akılları başlarına ısparta olayından sonra geldi! Hala ısparta olayının şaibesini ortadan kaldırabildiler mi?Tekrar söylüyorum SHGM istese idi ısparta olayına mani olabilirdi dilimizde tüğ bitti gerçek suçluları ortaya çıkaracak cesur insanların ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA OLDUĞUNA İNANIYORUM
  • arkadaşım easa ve AB üyesi olmayan bir ülke vatandaşı olarak bu sorunuz çok gereksiz çünkü easa66 lisansını sadece easa üyesi ülkeler verebilir.

SHGM tarafından geçtiğimiz yıl, Havaaracı Uçuşa Elverişlilik kapsamında 581, SHY-M kapsamında 48, Bakım Kuruluşlarına yönelik 60 ve Bakım Eğitim Kuruluşlarına yönelik 7 denetim olmak üzere bakım ile ilgili toplam 696 denetim yapıldı.

2007 yılında ise Havaaracı Uçuşa Elverişlilik kapsamında 522, SHY-M kapsamında 35, Bakım Kuruluşlarına yönelik 40 ve Bakım Eğitim Kuruluşlarına ise 4 denetim olmak üzere toplam 601 denetim gerçekleştirilmişti.

SHGM, Uçak Bakım Denetimlerini Arttırdı…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

zort ~ 9 yıl önce
baylar shgm nin ulaştırma bakanlığına bağlı olduğunu bilmeden atış yapmayalım cahilliğiniz meydana çıkıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIR ~ 9 yıl önce
Avrupa'ya gitmek isteyen AB disi her sirket'in EASA olmasi zorunluluk olacak yakinda. bu durumda, AB disi ulkede bulunup EASA almis+ bakim sirketi olan havayollari teknisyenleri için 66 lisansi açisindan da bir çozum bulacaklardir mutlaka. Denetimlerin yogunlasmasi guzel bir haber. SHGM ile ulastirma bakanligi da ayni sey degil ama rakip de degil; taraftar gibi konusmayalim lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zort ~ 9 yıl önce
akılları başlarına ısparta olayından sonra geldi! Hala ısparta olayının şaibesini ortadan kaldırabildiler mi?Tekrar söylüyorum SHGM istese idi ısparta olayına mani olabilirdi dilimizde tüğ bitti gerçek suçluları ortaya çıkaracak cesur insanların ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA OLDUĞUNA İNANIYORUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 9 yıl önce
arkadaşım easa ve AB üyesi olmayan bir ülke vatandaşı olarak bu sorunuz çok gereksiz çünkü easa66 lisansını sadece easa üyesi ülkeler verebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000