26 Nisan 2012, Perşembe 10:04:07

SHGM TRANSFER YAPTI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde vekâleten yürütülen başkanlıklara atamalar yapıldı. Kurum içinden yapılan atamaların yanında bir de transfer yapıldı. Peki, hangi kurumdan hangi daireye atama yapıldı? İşte ayrıntılar...
  • Hayırlı olsun, kendisi eğitim verecek değil, proje yürütme ve mevzuat konularında başarılı olması yöneticilik için yetkin olması önemli.
  • Aslında daha çok askeri projelerde tasarım ve üretimde deneyimli görünüyor. Umarız sivil havacılıkta da yönetici olarak hayırlı olur.
  • acaba okulda hiç yerli mali haftası kutlalamış mı? farkında mı? değil mi? acaba? bu ülkede yetişmiş bir çok zehir gibi zeka ve akıla sahip bilgi sahibi yetişmiş tecrübeler var. elbette gidilsin eğitim alınsın danışılsın. toplantılara panellere katılınsın(kendisinin ki gibi olmamak kaydıyla)... amaç bağcıyı dövmek değil elbette sadece üzüm yemek.. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.. tekrarı ve hatayı düzeltme şansı olmayan ve kurallar kanla yazılan bir sektör.. duyarlı ve bilinçli olalım.. hepimiz her an herhangibir uçağın içinde olabiliriz.
  • ZAMAN ÜSTÜ söylemek gerekirse ne köy olur ne kasaba...
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bir yandan yeni düzenlemelerle SHGM’yi yeniden yapılandırma çalışmalarını yürütürken, diğer yandan da vekâleten yürütülen başkanlıklara atama yapmaya başladı.

Personel yetersizliği sebebiyle eleştirilerin odak noktası halinde bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, dışarıdan günlük yevmiye ile denetçi tutarak personel sıkıntısını giderme yönünde attığı adımlara şimdi başka kurumlardan daire başkanlığı düzeyinde transfer yaparak bir hamle daha gerçekleştirdi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sektörel Düzenleme ve Eğitim Daire Başkanlığı’na Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda görevli Cenk Özen asaleten atandı.

ODTÜ Elektrik-Elektronik mezunu olan Cenk Özen, Amerika’da yüksek lisans yaptı.

Öte yandan Havacılık Güvenliği Daire Başkanlığı görevini vekâleten yürüten Serdar Karabulut ise bu göreve asaleten atandı.

Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Özcan Başoğlu’nun da bu göreve asaleten atanması bekleniyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda emekli asker Mehmet Fatih Olcay geçtiğimiz aylarda Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan SHGM’ye atanan Cenk Özen’in özgeçmişi şöyle

Cenk ÖZEN
Yüksek Lisans:
Thunderbird Graduate School of Global Management / 2006
Glendale, ARIZONA, ABD
MBA derecesi

Lisans:
O.D.T.Ü. Elektrik-Elektronik Müh. Böl. Lisans Derecesi/1988-1992
Kontrol / Haberleşme Dalı

İngilizce (Çok iyi seviyede)

İşte kendi ağzından Cenk Özen'in özgeçmişi;

SSM'lığına 1992'de açılan imtihanla girdim. Ocak 1995’te Uzman Yardımcısı oldum. SSM.lığında yürütülen projelerde yaşanan tümsafhalarda; Sistem Mühendisi, Teknik Proje Müdür Yardımcısı ve Proje Müdürü olarak görev aldım. Uydular, sabit ve döner kanatlı havaaraçlarının modernizasyonu, test ve kabul işlemleri ve kabul sonrası işlemlerine katıldım.

YARASA Projesi
Sabit ve döner kanatlı hava araçlarının   (CASA uçağı, Sikorsky Helikopterleri)

HEWS (Helicopter Early Warning System) Projesi
Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki tüm helikopterlerin erken uyarı sistemleriyle donatılması

SSM Mevzuatının Hazırlanması
Müsteşarlığın yeniden yapılandırılması kapsımda kurulan ve SSM’nin kurumsallaşması amacıyla iç süreçlerinin yönergeleştirilmesi,mevcut mevzuatın güncellenmesi gibi görevleri de bulunan Tedarik Yönetimi Dairesinde çalışmaya başladım. Bu süreçte 15 yıllık birikimimi kuruma aktarma imkânı buldum. Dokümanların genel mimarisinin tasarımına ve mevzuat geliştirmeprensiplerinin belirlenmesine önayak oldum.

Radar ve Uydu Sistemleri Proje Grubu

©AirportHaber.com Özel
SHGM TRANSFER YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

cem ~ 4 yıl önce
Hayırlı olsun, kendisi eğitim verecek değil, proje yürütme ve mevzuat konularında başarılı olması yöneticilik için yetkin olması önemli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Aslında daha çok askeri projelerde tasarım ve üretimde deneyimli görünüyor. Umarız sivil havacılıkta da yönetici olarak hayırlı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
acaba okulda hiç yerli mali haftası kutlalamış mı? farkında mı? değil mi? acaba? bu ülkede yetişmiş bir çok zehir gibi zeka ve akıla sahip bilgi sahibi yetişmiş tecrübeler var. elbette gidilsin eğitim alınsın danışılsın. toplantılara panellere katılınsın(kendisinin ki gibi olmamak kaydıyla)... amaç bağcıyı dövmek değil elbette sadece üzüm yemek.. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.. tekrarı ve hatayı düzeltme şansı olmayan ve kurallar kanla yazılan bir sektör.. duyarlı ve bilinçli olalım.. hepimiz her an herhangibir uçağın içinde olabiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ZAMAN ÜSTÜ söylemek gerekirse ne köy olur ne kasaba...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000