21 Nisan 2016, Perşembe 21:59:33

SHGM sosyal medyada alay konusu oldu

Türkiye'nin sivil havacılık otoritesi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHMG), bugün resmi Twitter hesabından attığı bir twit ile sosyal medyada alay konusu oldu.
  • Ne bekliyorsunuz ki? Sadece TSE belgesini kabul eden bir kuruluştan daha profesyonelce bir şey beklemek vakit kaybı olacaktır. Mal ortada
  • astronot yetiştirip twitter başına koyarsan olacağı bu :))
  • Arkadaşlar çok fazla abartmaya gerek yok. İnsanlık halidir olur. Çok iyi olmuştur çok güzel olmuştur. Gurban olduğum Cenab-ı Rabbul alemin ya Rasulallah. Ama öyle değildir. siz bu şekil dersiniz onlar bu şekil der. Şaka bi yana. SHGM güçlünün yanında olup zayıfı ezmeye kalktığı sürece böyle hataları çok yapacaktır. SHGM sayesinde dünyanın en kötü sportif ve amatör havacılığı bizde. Tabi SHGM Boeing 777'den istediği tüm gereklilikleri DA42'den'de veya bir mikrolight'tan da istediği sürece bu işler böyle ellerine yüzlerine bulaşır. SHGM titre ve kendine gel.
  • Kendini faa sanmaya calisior bizim ki.Faa de bi kitap var birak yazmayi bunlar okuyamaz bile

Türkiye'nin sivil havacılık otoritesi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHMG), bugün resmi Twitter hesabından attığı bir twit ile sosyal medyada alay konusu oldu.

Bruce Branit isimli görsel efekt uzmanının şirketi BranitFX tarafından gerçek olmayan, ancak gerçeğe dikkat çekmek için uyarlanan bir görüntüyü yaşanmış gibi gösteren SHGM, havacılık takipçileri tarafından eleştirildi.

SHGM drone hassasiyetine dikkat çekmek için attığı twitte 'İHA UÇAĞA ÇARPTI!!!' ifadelerini kullanarak ciddi bir hata yaptı. Bu hata takipçileri tarafından fark edilince adeta Twitter'da alay konusu oldu.

SHGM'nin gerçek sandığı videonun içeriği ise şöyle;

Çocuğu ile beraber uçağın pencere kenarında dışarıyı seyrederken bir yandan da telefonuyla kayıt yapan bir yolcu, görüntülere bir İHA'nın uçağın kanadına çarptığına şahit oluyor. Bu görüntüler bir süre paylaşım rekorları kırsa da aslında viral bir video olmasından başka bir gerçeklik taşımıyor.

Konuya ilişkin AirportHaber geçtiğimiz yıl görüntülerin gerçek olmadığına ilişkin bir haber yayınlamış ve videonun içeriği hakkında detaylara yer vermişti.

İHA'LAR GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Son dönemde hem dünyada hem Türkiye'de gündemden düşmeyen Drone'lar (İHA) ve onların neden olduğu tehlikeler havacılıkta yeni tedbirlerin alınmasına neden oldu.

Birçok ülkede ve ülkemizde drone yasakları birbirini kovalarken, kayıtsız uçuşun da önüne geçilmek için kayıt zorunluluğu getirildi. SHGM de bu konuya sık sık değinerek kayıtsız uçuşların tehlikesine dikkat çekiyor.

İşte SHGM'nin alay konusu olan o twiti:


AirportHaber, haberi okuyucularına böyle aktarmıştı

SHGM sosyal medyada alay konusu oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Beklenti ~ 2 yıl önce
Ne bekliyorsunuz ki? Sadece TSE belgesini kabul eden bir kuruluştan daha profesyonelce bir şey beklemek vakit kaybı olacaktır. Mal ortada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
astronot ~ 2 yıl önce
astronot yetiştirip twitter başına koyarsan olacağı bu :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar çok fazla abartmaya gerek yok. İnsanlık halidir olur. Çok iyi olmuştur çok güzel olmuştur. Gurban olduğum Cenab-ı Rabbul alemin ya Rasulallah. Ama öyle değildir. siz bu şekil dersiniz onlar bu şekil der. Şaka bi yana. SHGM güçlünün yanında olup zayıfı ezmeye kalktığı sürece böyle hataları çok yapacaktır. SHGM sayesinde dünyanın en kötü sportif ve amatör havacılığı bizde. Tabi SHGM Boeing 777'den istediği tüm gereklilikleri DA42'den'de veya bir mikrolight'tan da istediği sürece bu işler böyle ellerine yüzlerine bulaşır. SHGM titre ve kendine gel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 2 yıl önce
Kendini faa sanmaya calisior bizim ki.Faa de bi kitap var birak yazmayi bunlar okuyamaz bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
faa ~ 2 yıl önce
Diyanet işleri başkanının dünya müslümanlarının dini lideri zannedilen bir oluşumda shgm nin faa sanılması çok abes olmaz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000