08 Ekim 2015, Perşembe 11:57:51

SHGM soruları yanıtlayacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) bugün havacılık meraklılarını sorularını yanıtlayacak.
  • Sayın SHGM Yetkilileri, SHT-1A yönetmeliği EK-8 de sözü geçen Çok-Motor Uçak özelliklerinde belirtilen 150 knot seyir sürati için, ülkemizde çoğalan uçuş okulları filolarında bulunan uçakların uygunluklarını hiç değerlendirdinizmi? Eğer çoğu okul buna uygun değilse, bu durumda ne yapmayı düşünürsünüz?
  • O zaman buradan soralım. O SHT OPS1 denen ucube kitapta kafasına göre Kaptan olma kriteri belirlemişler. (Kuvvetle muhtemel asker kökenlilerin Albay olup emekli olduktan sonra sivil havayolunda tutacakları işlerde, sol koltuklarında kendilerinden genç birilerinin emrine girmekten gocunmalarından olsa gerek- yapılan bir düzenleme) maddesi 190. Ama bakıyorsunuz ne EASA da, ne JAR'da ne de FAR da böyle bir zorunluluk yok. Bir yandan Kaptan Kaptan diye yana döne aranın, bir yandan da bu abuk subuk kurallar çıkarın. 27, 28 yaşındaki yabancı kaptanla uçmaktan gocunmuyorsun da vatan evladından mı rahatsız oluyorsun? Milli havacılığımızı bu kafayla mı geliştireceksiniz?
  • Sivil Hava Ulaştirma İşletmeciliği bölümü okuyup devlette atanabileceği hiç bir kurum yok olan bölüm mezunlarinin hali ortadadır. Özel sektörde dahi havacilik mezunlarini çok nadir görüyoruz. Bunun için DHMİ 'nin açtığı LİSANS kadrolarında 4 sene alınmış olan eğitimin ve verilen emeğin hakkı ve adaleti için siz büyüklerimizden bu konuda havacilik mezunlari olarak yardimlarinizi bekliyoruz. Şuanda kendi bölümünden Türkiye 1.'si , 2.'si ve bunun gibi birçok arkadaşımız mağdur durumdadır. Devlet Hava Meydan İşletmeleri memuru olmak için havacılık okumuş ve lisans kpss ye giren arkadaşlarımızın mağduriyetini gidermek ve gelecekteki havacılık mezunlarının kendi bölümlerince atanabilmesi için sizlerden yardım istiyoruz. Verilen emek için, adalet için, hak için elinizden geleni yapabilir misiniz? DHMİ lisans memurluğu için açılan kadrolarda sadece Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü mezunlarinin alinmasini talep ediyoruz. Havacılık mezunlarına yardım edin lütfen...
  • SHGM hazir ol Fransizlar yolda bak o adamlara daha cok ilgi gosterin cunku duymus ve okumuslar sizlerin ne kadar yalaka oldugunuzu bizde raki/balik isteriz diolarmis.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) bugün havacılık meraklılarını sorularını yanıtlayacak.

Twitter'da sivil havacılık sorularını yanıtlayacağını duyuran SHGM, saat 14.00-14.45 arasında merak edilenlerin cevap bulacağını açıkladı.

SHGM, soruların direkt mesaj ile sorulabileceğini de bildirdi.

SHGM soruları yanıtlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Bir Soru da Benden ~ 3 yıl önce
Sayın SHGM Yetkilileri, SHT-1A yönetmeliği EK-8 de sözü geçen Çok-Motor Uçak özelliklerinde belirtilen 150 knot seyir sürati için, ülkemizde çoğalan uçuş okulları filolarında bulunan uçakların uygunluklarını hiç değerlendirdinizmi? Eğer çoğu okul buna uygun değilse, bu durumda ne yapmayı düşünürsünüz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Buradan ~ 3 yıl önce
O zaman buradan soralım. O SHT OPS1 denen ucube kitapta kafasına göre Kaptan olma kriteri belirlemişler. (Kuvvetle muhtemel asker kökenlilerin Albay olup emekli olduktan sonra sivil havayolunda tutacakları işlerde, sol koltuklarında kendilerinden genç birilerinin emrine girmekten gocunmalarından olsa gerek- yapılan bir düzenleme) maddesi 190. Ama bakıyorsunuz ne EASA da, ne JAR'da ne de FAR da böyle bir zorunluluk yok. Bir yandan Kaptan Kaptan diye yana döne aranın, bir yandan da bu abuk subuk kurallar çıkarın. 27, 28 yaşındaki yabancı kaptanla uçmaktan gocunmuyorsun da vatan evladından mı rahatsız oluyorsun? Milli havacılığımızı bu kafayla mı geliştireceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ÇÖZ HADİ ~ 3 yıl önce
Sivil Hava Ulaştirma İşletmeciliği bölümü okuyup devlette atanabileceği hiç bir kurum yok olan bölüm mezunlarinin hali ortadadır. Özel sektörde dahi havacilik mezunlarini çok nadir görüyoruz. Bunun için DHMİ 'nin açtığı LİSANS kadrolarında 4 sene alınmış olan eğitimin ve verilen emeğin hakkı ve adaleti için siz büyüklerimizden bu konuda havacilik mezunlari olarak yardimlarinizi bekliyoruz. Şuanda kendi bölümünden Türkiye 1.'si , 2.'si ve bunun gibi birçok arkadaşımız mağdur durumdadır. Devlet Hava Meydan İşletmeleri memuru olmak için havacılık okumuş ve lisans kpss ye giren arkadaşlarımızın mağduriyetini gidermek ve gelecekteki havacılık mezunlarının kendi bölümlerince atanabilmesi için sizlerden yardım istiyoruz. Verilen emek için, adalet için, hak için elinizden geleni yapabilir misiniz? DHMİ lisans memurluğu için açılan kadrolarda sadece Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü mezunlarinin alinmasini talep ediyoruz. Havacılık mezunlarına yardım edin lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
genç ~ 3 yıl önce
eminim yaşınız küçüktür bilmeyebilirsiniz.40 sene önce sanıyorum itu de uçak müh. bölümü vardı . o zaman oradan mezun olanlar ne yaptılar karşılığı olmayan bölümü kim neye açtı ? bu tip hareketler ilk değildir arkadaşım.hakkınızda inşallah hayırlı haberler alırsınız.
Gurbetci ~ 3 yıl önce
SHGM hazir ol Fransizlar yolda bak o adamlara daha cok ilgi gosterin cunku duymus ve okumuslar sizlerin ne kadar yalaka oldugunuzu bizde raki/balik isteriz diolarmis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000