29 Aralık 2014, Pazartesi 10:50:16

SHGM PİLOTLARI UYARDI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü pilotları uyardı; kokpite başkasını almayın!
  • Ismimiz çok geçtiği için yazıyorum. Hava trafik kontrolörlerinin kokpit uçuşu görev uçuşudur. Yani hem şirketlerin uçuş işletme müdürlükleri hemde shgm onaylıdır. Resmidir. Ha kokpitte o an eğitim vardır müsait değildir arkada uçulur. Bizleri başkalarıyla karıştırmayın kokpit uçuşunun amacı vardır bu amaç da gayet faydalıdır ve pilot-kontrolör koordinasyonunu sağlar. Pilotlarda ACC APP TWR birimlerinde bizi ziyarete gelir biz de onları misafir ederiz. Tüm bunlar resmi onayla yapılır gelişigüzel kokpitte uçalım şekilde değil.
  • Var mı var; ama lafta.
  • çok doğru bir karar kaptancıklar kokpitte eş dost tanıdıkla goygoy yapamazlar artık...oradı dingonun yeri değil..herkes işini yapsın yeter
  • Turk,tecrubesiz F/o adayiyim.ATPL Frozen var.Level6 var, Toefl 90, Mollymawk, Dlr gectim ama henuz ise giremedim. Siz Shgm bu islerle ugrasacaginiza biraz yerli bostaki pilotlari nasil istihdam ederiz bunlara kafa yorsaniz nasil olur acaba? Simdi DLR oncesi donemde KPDS 65 ile havayolu sirketine girmis bir kaptanim cikar ve soyle der: Havayoluna giremeyen pilot beceriksiz pilottur. Sanir ki hersey kendi zamaninda ki gibidir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü havayolu pilotlarını kokpit konusunda uyardı. Kurum, pilotların uçuş personeli dışında kimseyi kokpite almamasını, aksi takdirde cezalandırılacaklarını açıkladı.

Daha önce açıklanan idar para cezası uygulamasını hatırlatan SHGM, pilotlardan kokpit konusunda hassasiyet istedi.

SHGM'nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 'Cezali duruma düşmemek icin Kokpit kapısı tüm uçuş boyunca kapalı olmalı ve kokpite sadece görevlilerin girmesine izin verilmelidir. Steril kokpit ( kokpite yolcu almak vb.) şartlarını ihlal eden Uçuş personeline SHY-IPC'e göre 1.000TL ceza uygulanır' ifadeleri kullanıldı.

SHGM PİLOTLARI UYARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Atc ~ 3 yıl önce
Ismimiz çok geçtiği için yazıyorum. Hava trafik kontrolörlerinin kokpit uçuşu görev uçuşudur. Yani hem şirketlerin uçuş işletme müdürlükleri hemde shgm onaylıdır. Resmidir. Ha kokpitte o an eğitim vardır müsait değildir arkada uçulur. Bizleri başkalarıyla karıştırmayın kokpit uçuşunun amacı vardır bu amaç da gayet faydalıdır ve pilot-kontrolör koordinasyonunu sağlar. Pilotlarda ACC APP TWR birimlerinde bizi ziyarete gelir biz de onları misafir ederiz. Tüm bunlar resmi onayla yapılır gelişigüzel kokpitte uçalım şekilde değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
Var mı var; ama lafta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tracl ~ 3 yıl önce
çok doğru bir karar kaptancıklar kokpitte eş dost tanıdıkla goygoy yapamazlar artık...oradı dingonun yeri değil..herkes işini yapsın yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Turk,tecrubesiz F/o adayiyim.ATPL Frozen var.Level6 var, Toefl 90, Mollymawk, Dlr gectim ama henuz ise giremedim. Siz Shgm bu islerle ugrasacaginiza biraz yerli bostaki pilotlari nasil istihdam ederiz bunlara kafa yorsaniz nasil olur acaba? Simdi DLR oncesi donemde KPDS 65 ile havayolu sirketine girmis bir kaptanim cikar ve soyle der: Havayoluna giremeyen pilot beceriksiz pilottur. Sanir ki hersey kendi zamaninda ki gibidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübesiz pilot ~ 3 yıl önce
1- Talpa veya pilvak'a üye ol 2- Git ve durumunu izah et 3- herhafta git MAil üzerine email at YABANCI pilot senin yene uçuyor 800 yabancı pilot çatır çutur türklerin yerine koltukta.peşini bırakma zamanında yaptım bunları hala yapıyorum

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000