30 Ocak 2015, Cuma 10:08:03

SHGM PİLOTA CEZAYI KESTİ

SHGM‘nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Havacılık freyzyolojisine aykırı şekilde konuşan pilota SHY- İPC’ye göre 1000 lira ceza verildi” ifadelerine yer verildi.
  • ceza alan pilotun adı bile geçmediği için bence yalan yayınlanmış bir haber, kişilere korku salmak adına yayınlanmış bir haber bence. bu cezanın neye istinaden verildiği ve kimin aldığı bile daha belli değil.
  • ceza alan pilotun adı bile geçmediği için bence yalan yayınlanmış bir haber, kişilere korku salmak adına yayınlanmış bir haber bence. bu cezanın neye istinaden verildiği ve kimin aldığı bile daha belli değil.
  • Bu aralar SHGM' nin bir erkekliği tuttu ki sormayın gitsin. Herkesin başına demoklesin (adaletin) kılıcı değil de Ali kıran baş kesen kesildi. Bu haberleri okuyunca veya duyunca işin aslını bilenlerin aklına gelen ilk şey, SHGM denen devlet kurumunun Yeni yıl mali bütçesinin devlet tarafından karşılanmadığı, bütçesini sektör çalışanlarına ve şirketlere kestiği cezalardan karşıladığı gerçeğidir. Bu gerçekten hareketle, biliyorsunuz biz de yeni yılın ilk ayını tamamladık. devletin bütçeleme çalışması, meclis oylaması Aralık ayında yapılır. Görünen o ki SHGM yöneticileri Ulaştırma Bakanlığından bekledikleri mali desteği görememişler. Geçtiğimiz son iki ay içerisinde şirketlere ceza üstüne ceza yağdırdılarına göre. Galiba hesapları da biraz eksik kalmış ki şimdi sektör çalışanlarına da dadanmışlar. Hani devletin ekonomik göstergelerinin hiç te iyi olmadığını sağdan soldan duyuyorduk ta bu kadar kötü olduğunu bilmiyorduk. 1USD=2,5TL ye dadanınca dövizden maaş alana dayanmak fena fikir değil
  • SHGM bravo size tebrik ediyoruz. Şimdi eminiz bir daha kontrolörlerle dalaşacak afracı pilot zor çıkar. Büyük bir çoğunluğunun ne haliniz varsa görün dediğini duyar gibi oluyorum. Peki ya Tafracı Kontrolörlere ne olacak. Eminiz ki bir çok kontrolör şimdi bundan cesaret bulup Havacılık Frezyolojisine ve etik meslek anlayışına uygun olmayan davranışlara, konuşmalara daha çok ve rahatlıkla meyledecekler. Yok demeyin, şeffaf olup Live ATC nin tüm frekansları yayınlamasına izin verin hep beraber dinleyip görelim, istatistik tutalım. Bu uygulamadaki objektifliğiniz takip edilecek bilesiniz. Hele hele bazı şirketlerin -ki bunların zaman zaman kontrolörleri hediyelere, biletlere boğarak şımarttığı bilinmekte, trafiklerine imtiyaz sağlanmasını da yasakar ve resmi mevzuata riayet edilmediği, Doc 4444 esaslarına uyulmadığı gerekçesiyle gereken kıdem durdurma, işten uzaklaştırma cezalarını da yaptırabilirseniz o zaman size otorite deriz. Dilerim bana da bulaşırsınız.İp nasıl pazara çıkarılır görür

SHGM‘nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,  “Havacılık freyzyolojisine aykırı şekilde konuşan pilota SHY- İPC’ye göre 1000 lira ceza verildi” ifadelerine yer verildi. Ceza alan pilotun kimliği açıklanmazken İPC‘ye göre cezanın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen idari para cezası anlamı taşıdığı bildirildi.

SHGM'nin Twitter'dan yaptığı açıklamada: 'Kontrol kule ile havacılık freyzolojisine aykırı şekilde konuşan havayolu pilotuna SHY-İPC göre 1000TL ceza verilmiştir' denildi.

 

SHGM PİLOTA CEZAYI KESTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

hürkuş ~ 3 yıl önce
ceza alan pilotun adı bile geçmediği için bence yalan yayınlanmış bir haber, kişilere korku salmak adına yayınlanmış bir haber bence. bu cezanın neye istinaden verildiği ve kimin aldığı bile daha belli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hürkuş ~ 3 yıl önce
ceza alan pilotun adı bile geçmediği için bence yalan yayınlanmış bir haber, kişilere korku salmak adına yayınlanmış bir haber bence. bu cezanın neye istinaden verildiği ve kimin aldığı bile daha belli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 3 yıl önce
Bu aralar SHGM' nin bir erkekliği tuttu ki sormayın gitsin. Herkesin başına demoklesin (adaletin) kılıcı değil de Ali kıran baş kesen kesildi. Bu haberleri okuyunca veya duyunca işin aslını bilenlerin aklına gelen ilk şey, SHGM denen devlet kurumunun Yeni yıl mali bütçesinin devlet tarafından karşılanmadığı, bütçesini sektör çalışanlarına ve şirketlere kestiği cezalardan karşıladığı gerçeğidir. Bu gerçekten hareketle, biliyorsunuz biz de yeni yılın ilk ayını tamamladık. devletin bütçeleme çalışması, meclis oylaması Aralık ayında yapılır. Görünen o ki SHGM yöneticileri Ulaştırma Bakanlığından bekledikleri mali desteği görememişler. Geçtiğimiz son iki ay içerisinde şirketlere ceza üstüne ceza yağdırdılarına göre. Galiba hesapları da biraz eksik kalmış ki şimdi sektör çalışanlarına da dadanmışlar. Hani devletin ekonomik göstergelerinin hiç te iyi olmadığını sağdan soldan duyuyorduk ta bu kadar kötü olduğunu bilmiyorduk. 1USD=2,5TL ye dadanınca dövizden maaş alana dayanmak fena fikir değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Afracı ~ 3 yıl önce
SHGM bravo size tebrik ediyoruz. Şimdi eminiz bir daha kontrolörlerle dalaşacak afracı pilot zor çıkar. Büyük bir çoğunluğunun ne haliniz varsa görün dediğini duyar gibi oluyorum. Peki ya Tafracı Kontrolörlere ne olacak. Eminiz ki bir çok kontrolör şimdi bundan cesaret bulup Havacılık Frezyolojisine ve etik meslek anlayışına uygun olmayan davranışlara, konuşmalara daha çok ve rahatlıkla meyledecekler. Yok demeyin, şeffaf olup Live ATC nin tüm frekansları yayınlamasına izin verin hep beraber dinleyip görelim, istatistik tutalım. Bu uygulamadaki objektifliğiniz takip edilecek bilesiniz. Hele hele bazı şirketlerin -ki bunların zaman zaman kontrolörleri hediyelere, biletlere boğarak şımarttığı bilinmekte, trafiklerine imtiyaz sağlanmasını da yasakar ve resmi mevzuata riayet edilmediği, Doc 4444 esaslarına uyulmadığı gerekçesiyle gereken kıdem durdurma, işten uzaklaştırma cezalarını da yaptırabilirseniz o zaman size otorite deriz. Dilerim bana da bulaşırsınız.İp nasıl pazara çıkarılır görür

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000