25 Ağustos 2014, Pazartesi 10:27:16

SHGM İMZAYI ATTI SEFERLER BAŞLIYOR

Uzakdoğu açılımı çerçevesinde Myanmar ile anlaşma imzalayan Türkiye’nin dünya genelinde uçuş ağı 162 ülkeye ulaştı.
  • Ne Myanmar'i yaw? Dunya'nin en fakir memleketlerinden biri. Manila diyenlere: Turkiye'de Filipinli ve Filipin'de de Turk az, is iliskileri zayif. Emirates, Qatari, Etihat, Singapore etc. rakipler.
  • bencede manlia açılsa güzel olur. ülkenin üçte biri yurt dışında çalışıyor
  • Yangoon çok güzel ve ucuz bir şehir. Yalnız vize sorun olabilir.
  • EVET MANİLA ÇOK ACİL BAŞLAMALI.EN KÂRLI HATLARDAN BİRİ OLACAĞINA EMİNİM.

Uzakdoğu açılımı çerçevesinde Myanmar ile anlaşma imzalayan Türkiye’nin dünya genelinde uçuş ağı 162 ülkeye ulaştı.

SHGM'den konuyla ilgili yapılan açıklamada:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) heyetinin Myanmar Sivil Havacılık yetkilileri ile 22 Ağustos 2014 tarihlerinde Yangon’da gerçekleştirdikleri sivil havacılık müzakereleri anlaşma ile sonuçlanarak Hava Ulaştırma Anlaşması parafe edildi. Bu anlaşmaya dayanarak havayolu işletmeleri İstanbul ve Yangon arasında karşılıklı sefer gerçekleştirebilecek.

Hava Ulaştırma Anlaşmasına göre; ülkemizin tayin edilen havayolu işletmeleri ülkemizdeki tüm noktalardan Yangon ve daha sonra Myanmar’da belirlenecek iki noktaya, Myanmar’ın tayin edilen havayolu işletmeleri ise Myanmar’daki tüm noktalardan İstanbul ve daha sonra ülkemizde belirlenecek iki noktaya haftada toplam 14 frekans tarifeli yolcu seferleri ve kısıtlama olmaksızın tarifeli kargo seferleri düzenleyebilecek.

Söz konusu anlaşma aynı zamanda tayin edilen taşıyıcıların üçüncü taraf dâhil olmak üzere; kod paylaşımı, bloke yer ve diğer ticari uygulamalar gibi pazarlama uygulamalarına katılabilmesine de olanak veriyor.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

SHGM İMZAYI ATTI SEFERLER BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Myanmar? ~ 4 yıl önce
Ne Myanmar'i yaw? Dunya'nin en fakir memleketlerinden biri. Manila diyenlere: Turkiye'de Filipinli ve Filipin'de de Turk az, is iliskileri zayif. Emirates, Qatari, Etihat, Singapore etc. rakipler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vt ~ 4 yıl önce
eger turk sayısına bakarak hat açılacaksa , bir cok hattın kapanması gerek, almanya hariç :-)))
vt'ye ~ 4 yıl önce
Dedigine katiliyorum. THY'in gercek olarak para kazandigini sanmiyorum zaten, kabul edilir bir miktarda para kaybediyor. Eger gercekten para kazaniyorsa sayistay'in defterlere bakmasinda bir engel gormezlerdi. Bir kararname ile THY'i sayistay audit'inden muaf tuttular. Hukumet THY'i bir ic ve dis politika, ve dis tanitim sistemi olarak goruyor, bunun icinde THY'e gizlice para aktariyor. THY cok memlekete ve cok sehre uctukca boburleniyor. Eger dolar faizleri artarsa, ki artacak, THY'nin eski borclarina da uygulanacak unutmayalim.
htg ~ 4 yıl önce
bencede manlia açılsa güzel olur. ülkenin üçte biri yurt dışında çalışıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 4 yıl önce
Yangoon çok güzel ve ucuz bir şehir. Yalnız vize sorun olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
EVET MANİLA ÇOK ACİL BAŞLAMALI.EN KÂRLI HATLARDAN BİRİ OLACAĞINA EMİNİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000